Jump to content
Crazy job

Изчисляване степен на сгъстяване

Recommended Posts

Здравейте, имам молба за помощ към по-запознатите с материята за повишаване степента на згъстяване.Двигателя е D16Y8 стоков. Ще се сваля главата за смяна на гарнитура. След като е свалена и ще се носи за проверка искам да я шлайфат и тук идва и въпроса ми. С колко? Гледам, че я дават 9,4:1. Целя 10,5:1 до 11:1 мисля, че не е проблем, но и тук може да помагате със съвети.Опитах с тази програми, но нещо не се справям, ако може да помогнете ще съм ви благодарен:http://www.zealautowerks.com/dseries.htmlГарнитурата е закупена Elring метална, трислойна, дебелина пише 0,70мм.За малко да забравя, колата ще се кара на газ.Отворен съм за всякакви съвети и още веднъж ви благодаря предварително за помоща.

Редактирано от Crazy job

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да стане тази степен само със шлайфане.Ако сложиш бутала РМ6 и свалиш 0,2 от главатаще ти дойде 10,5 -10,6 към 1.Относно гарнитурата да не е 0,07.

Редактирано от tony-asa

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тони, ти виждал ли си 7 стотни от мм. гарнитура на главата?!?Аз не съм. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както каза колегата бутала от д16а6 + 4-5 десети от главата идва около 11 степен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да,така е, като гледах калкулатора ги дават в инчове.Моя грешка.Калкулатора не е точен.Аз съм със д16з6 и такива бутала и свалениот главата 0,2 с ОЕМ метална гарнитура и съм на 10,5:1 степен.По калкулатора трябваше да съм 10,2:1.

Редактирано от tony-asa

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега сваляй блока отиваш и сваляш по 0,7 от главата и блока и си на 11,2 степен и не се забавляваш тъкмо ще си измиеш моторчето отвътре :lol:/>/> :lol:/>/>

Редактирано от vladkata

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кажи честно po 0.7 и от двете. Дали няма да идe на 14.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Калкулатора на zealautowerks е абсолютно верен (или поне за Б сериите). Тествано лично.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

оффффф...

 

Написах - "средна"!

 

Да уточнявам ли, от къде са с по-голям диаметър?

 

:D/>

 

Тук се работи с точни мерни единици колега :D

 

Ето и снимки да се види какво са писали за гарнитурата и размерите.

 

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече си имам бутала PM6 благодарение на колегата marfi_9093, ако може сега да ми препоръчате какви сегменти да си взема. За предпочитане е някъде от Варна или от общи поръчки.

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги :) ,  карам англичанка 1.8 VTI B18C4 интересува ме  комресията колко трябва да е ?Някой може ли да помогне, защото нещо немога да се оправя с този калкулатор .Благодаря предварително :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега Crazy job,

 

Интересно е как така ме цитираш, след като не виждам мой пост в темата?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ха ха и на мен ми стана интересно като погледнах сега, малко странно,но...Или е имало пост и са го изтрили или и аз не знам как.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поради непредвидени(лоши за мен) обстоятелства, малко със закъснение, но все пак всички части вече са налични и се почна.

Двигателя е разглобен и трябва да се събира скоро време.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...