Jump to content
Guest element

Каква друга кола бихте карали...

Recommended Posts

Guest element

Откраднах тази тема от фен-клуба на Мазда,много ми хареса и реших да я пусна тук.При тях преобладаващото мнение беше,че ако не Мазда,то другата марка на която биха се доверили е Хонда! Така,че давайте си вашите мнения......Искам само да поясня: посочвайте автомобили които съответстват горе-долу на класа,цената и донякъде възрастта на тази която притежавате вие.( Не примерно да имаш Сивик за 5000-6000 хил.лв,а да посочиш Нисан Алмера за 12 каймета.) ;):) Моите алтернативи са три,естествено японски:Митсубиши Колт(97-98 год)Мазда 323F(същите години)Тойта Корола(хеч,с двата кръгли фара) :) PS:ако случайно има подобна тема,тъй като не съм проверявал в търсачката,моля да ме извините,а модераторите да я изтрият!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest miHo

nissan skyline......silva...300zx....mitsubishi evo.....mazada rx7,8 ........toyota supra.........subaru sti.....ot sredniq klas samo hondaaaaa

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest F18 Hornet

nissan skyline......silva...300zx....mitsubishi evo.....mazada rx7,8 ........toyota supra.........subaru sti.....ot sredniq klas samo hondaaaaa

На тези пари нищо друго -иначе Prelude 4 & 5 gen 185 HP , S2000 , някой Астон Мартин :):)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest h3ll1

Понеже съм карал Митсубиши, мога да кажа за него че вътрешното пространство е доста по-малко. Иначе колата е здрава. Аз лично избирам твърдо хонда.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest iSpider

И аз съм за королата хетч с кръглите фарове, доста ми допада.

А иначе като втори вариант имах предвид Митсубиши Колт 1.6 хетч, от края на 90-те години, като това:

Публикувано изображение

 

Бих си взел един голф за из града ей така да видя колко време без поддръжка ще издържи "здравата немска машина" ... така и така жената скоро ще кара курсове (а след едно нейно изказване "кога се натиска спирачката като има пред тебе спрял автомобил" не бих й поверил Хондата), си мисля да си вземем голф 2 (евтини били ;) ) ... па като се научи и не ни трябва вече, може да направим едно филмче как върви с вода вместо масло и да го пратим на ония франсета ... ама то за тях по-добре с някоя 205-ца или клио :)

 

Но сега не бих се разделил с Хондата, ако не е заради друга Хонда :)

Редактирано от iSpider

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest prelude

Аз бих карал една Тойота Селика Карлос Сайнц Едишън от мен да мине:)и на Митсубиши Еклипс съм навит,без най-новото.Но съм доволен от Хондата си и не се оплаквам.Бих я заменил единствено за последния Акорд или Интегра РСХ,макар и за последната да няма голям смисъл.конете са сигурно близки,само дето онова е сглобявано по-скоро

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Майната

"Каква друга кола бихте карали..., ...ако не Хонда?"...............................................еми пак Хонда :) иначе и пеша мога :);)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest zora

Аз вече едвам издържам без мойта хонда, но си признавам, че докато чакам да я оправят си мисля за crx 2gen.Ако не е хонда, бих се изкефила на Тойота селика - харесва ми дизайнът, но идея си нямам как са отвътре и като усещане. Бих карала и корола. Mazda M5 също ми изглежда добре.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest west bam

Еми аз бин карал Aлфаромео GTA кефят ме тия колици :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest PoweRG

За това че ще е японска няма спор.Аз деля колите на такива за кеф:Митсубиши Еклипс 97-00Лансър Ево ( ама то мноу пари )Нисан 200 СХТойота Супра ( естествено че битурбо версията )Коли за работа:Пасат 00-05Мазда Кседос 6 Хонда Акорд ( ама тя май беше в изключените )Нисан Примера ( П10 )Това са основните :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest preludefan

Тъи като отскоро в семеиството сме с +1 нов член :) не бих отказал едно малко по голямо купе от Prelude /не че не става въпрос пак за Хонда :) /.

 

Това имам в предвид:

 

Honda Legend

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest lz2lps

Integra GSR - в ценовия диапазон на моето купе е. Засега брата го кара, и аз затова го посочвам :) . Карах го няколко пъти докато бях в САЩ и ...Иначе бих си взел Subaru STI за скромните $30К, което за такава кола е смешна сума.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Ashes

До преди ден-два си мислех за Ауди А3 1,8tq.., ама после ми мина температурата :) ! Колкото и пари да имам и да направя винаги ще имам Хонда!!! Три години чаках, за да си купя първата Хонда и ходех пеш или се возех на Хонда(Прелюд4г. и Сивик5г.)! Иначе бих покарал Скайлайн Р34 и някой други. Но :) и това ми е на сърцето!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest XapBu

hr-v няма аналог в клас/цена/качество/надеждност

едва наскоро тойота пуснаха една концепция в производство която се доближава максимално до hr-v

Публикувано изображение

toyota rush

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Antony

Ако въпроса беше: Ако искате някаква кола в ценовия диапазон на голф, веднага казвам хонда сивик 5-та. А ако и условието е че може и замяна, веднага взимам един такъв и го давам, че даже и отгоре. :) . Иначе една маздичка бих подкарал с удоволствие.Япония RULEZ

Редактирано от Antony

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Ashes

Забравих да добавя, че в момента влизам и чета в пет 5 форума и не виждам нещо, което да ме привлече повече от Хонда, в който да е клас!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest M_TYPE

S2000 Публикувано изображение

 

другата ми мечтаПубликувано изображение

 

иначе реално погледнато Сузуки Суифт ГТИ или новото Игнис

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest peterk

В сегашният ми ценови клас по-добро от хондата няма... Но след 1-2 години мисля да взимам BMW е46 или е92, това предно хич не ми допада. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ivaivalito

В диапазона на 6 бона бих карал 4 тактово Трабантче /не се базикам/А в малко по големия клас искам Мазда 3- Мазда 6Тойота Авенсис.А бре много са но все Японски.И тук таме някой мустанг 1965 :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest greenwather

Освен Хонда , другото което бих карал единствено е Акура :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Policman

От по-народните коли бих покарал една Астра GSI 16V ,щот ме кефят :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Tino

Освен Хонда , другото което бих карал единствено е Акура :)

Абе ей , как така ще ми откраднеш мислите :);):slap: И аз така , ако Хонда не съществуваше , щях да карам Акура ;) Шегата на страна , но ако Хонда не съществуваше като марка , най-вероятно щях да карам Тойота , карал съм дълго време една тойотка и съм страшно доволен от нея , не съм карал други японски марки , но сравнявайки маса на колата , двигател и вървене , королата се доближава доста до сивик-а :dry: Или иначе митцубиши ме кефят , знам ли , не съм се питал такъв въпрос :wub:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest 8100rpm

Ми сравнение с моита хондичка S15 silviasupraAE86-луда кола :) R33 GTR :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Honda-Z

Да се придържаме към точното наименование на темата...

Ако става дума за прагматичност - Ауди А3 от първите такива. Даже да е отпреди фейслифта на модела, щото по ми допадат в първоначалния си вид. Изключително симпатичен автомобил. Возил съм се в 1.8 TDI (може и 1.9 да беше) и ми хареса :)

Иначе, ако въпроса е за екзотика - Ланча Делта Интеграле - класиката от 80-те години. Имаше една много сърцираздирателна статия в Ауто Билд преди около година-две по въпроса. Много силно ме трогна.

И не на последно място предпоследната тройка на БМВ (от 98-99г. модела) също много ме радва.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest krasimir_01

ako ne е Хондата ще е митсубиши поне при мен е така в крайна сметка може и едно роувърче за друго май не се сещам за същите пари :) лада 5 с турбо в кръга на шегата :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest MAD DOG

Бях пуснал подобна тема преди време.В тоя ценови клас не бих карал друго.Ако няма да е Хонделка,мога да си пъркам и със старата баба Шкода...карал съм и други коли,но не ме кефят толкова. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Zenko

БМВ 3-та серия 1.8 М40 мотор. Е36 купе-92г. с метанова уредба.Това е новот купе със старото ока4ване-където шарнира ми струва 9 кинта и ми гори 5.90лв.на 100км.А Хондата я карам за да се 4уствам над вси4ки................

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Hronos

Чайката ми е алтернативата на мен,ако нещо се скапе японското автомобилостроене.

 

Публикувано изображение

 

ЗИЛ / 4104 / 7.7 V8 (315 Hp)

Объем топливного бака 120 л

Время разгона (0-100 км/ч) 12 c

Максимальная скорость 200 км/ч

Расход топлива Смешанный цикл 17

Снаряженная масса автомобиля 3030 кг

 

Или в най лошия случай Волга

Публикувано изображение

 

ГАЗ / 21 / 2.4 Automat (80 Hp)

Объем топливного бака 60 л

Максимальная скорость 135 км/ч

Расход топлива Смешанный цикл 9

Снаряженная масса автомобиля 1480 кг

Редактирано от Hronos

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Victor
"... They call it The Vanquish... we call it The Vanish ..." :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Ashes

Забравих, че нещото което бих си купил освен Хондите е TVR Sagaris.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Krelion

Eclipse,Старата Impresa,Evo,AE86,RX и всички по бързи Нисани.....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest 323f-fan

Аз имах АЕ86 и бих си купил пак

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest D16A8

TOYOTA!!!последната celica, без значение от мотора :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest svetlio

Последният Prelude, 2.2 VTEC, за което се надявам...някой ден :) Integra Type R :) Въпреки, че е малко вероятно, за сега :) И ако мога да добавя един роудстър към автопарка - S2000, много ясно :P Последните Accord и Legend - много красиви :) От другите марки...ами, пак ми се въртят най-вече японски в главата:Eclipse, предпоследният....ама май е само 140 кончета :) Celica, последните две генерации, по възможност TS версията :D От европейските марки не бих отказал еднo Audi S3 или някое Porsche :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest TheDevilTwin

"... They call it The Vanquish... we call it The Vanish ..." :)

Хехе... много филми гледаш!

 

Аз в момента нищо не карам, но да се изкажа все пак...

 

До 10 000 лв. освен на Сивик и CRX, бих се спрял също и на БМВ Е36 318is, Тойота Корола (най-много ме радва TS версията, но за 10 хилки не вярвам да изпадне такава...), Мазда МХ-6 (тез големите купета), Тойота MR-2... иначе ако разполагам с повечко пари бих си купил Порше 959 или Мерцедес-Бенц 300SL Gullwing :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest radku

Да не се заричам много, ама пак Хонда мисля да карам, нищо че преди нея мислех за Пасат.Единственото ми желание е следващата да е от магазина и да е Хонда.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest RoadRaceR

Nissan 200 nxАЕ 86....абе нещо със задно ...макар и S2000 ! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...