Jump to content
PeXa

Проблем с Парно Сивик 2007 Дизел

Recommended Posts

Здравейте Колеги,

имам голям проблем с парното на Сивик-а 8 генерация. Смених термостата и колата все още загрява трудно. сутрин като тръгна за работа оставям колата да работи около 5 -10 мин, после чак след около 10-15 км стрелката вече е в нормалния диапазон, но парното все още духа леко топло!Публикувано изображение А се движа по магистралата с около 100 км/ч. Чак след 20 км вече купето е затоплено. В града много рядко усещам топъл въздух от парното. Публикувано изображение

 

Проверих термостата, но работи без проблем, звъннах в сервиз на хонда и ми казаха : "попринцип този двигател (2.2 i-CDTI) има бавно загряване и е нормално" ама на мен не ми се вижда нормално от Варна до Девня парното да не е стоплило купето.

 

Някой има ли същия проблем >?

 

П.С Имам и сивик 6 ген. , а той загрява за секунди Публикувано изображение

Редактирано от PeXa

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам този двигател в Акорд 2006. И дори имах тема с подобен въпрос. Оказа се, че двигателя заграва наистина много по бавно от бензиновите двигатели. Причината е неговата ефективност. С две думи ще се опитам да обясня тъй като четох много по темата: При бензина КПД-то е по-ниско и причината да е така е по голямото количество на отделяна топлина, която не се впряга в реална работа. При дизела по-голяма част от изгарянето на нафтата се превръща в работа и по малко в топлина. Дори в Ауто Билд преди няколко години имаше тест, коя кола загравя от минус еди колко си градуса до нормална температура и там дизелите се представиха най-зле и дори беше обяснено, че в Скандинавските страни повечето по обемни каросерии като ванове например са оборудвани с електрически реотани или печки за подпомагане на подгряването на купето.До тук с теорията, която съм чел.Факт е обаче, че като падна първия сняг във Варна от Левски до Метро колата си беше загряла нормално и си духаше топло и то доста топло (това малко преди Метро става загряване и стопляне - но все пак). До Девня ще стане баня направо. Не е нормално толкова километри да не може да стопли купето дори и с този двигател.Да не би да си сменял примерно антифриз и нещо да има въздушна тапа към радиаторчето в купето или да е задръстено? И да не би някоя от клапите отговарящи за подаването на топлия въздух от радиатора в купето да не е превключила и да не пропуска тоя въздух към купето?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...