Jump to content
SSHHAFT

Шум от мотора... 2.0 2004 година

Recommended Posts

Здравейте, карам Хонда Акорд 2004 година 2.0 и при движение с 120-130 при подаване на газ в купето се чува лек шум(свистене) все едно е от турбокомпресор. На по-ниска скорост също се чува, но доста по-леко(трябва да се заслушаш доста). Да уточня също така, че се чува и при всички включени консуматори(компресор климатик, фарове). Вчера проверявах на слух всички въртящи елементи, ама все пак нищо не се чува така. Имам единствено леки съмнения за ролката на обтегача. Ако е тя, предлага ли се лагер само или да си взема ролка.

 

Благодаря предварително!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, колега и моята ролка на пистовият ремък се обажда, но на празен ход, при по - влажно време (през останалото време не се чува). Мисля скоро преди зимният период да направя смяната на ролката и ремъка. Поздрави и безаварийна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз смятам да сменя само лагерчето на ролката, но незнам колко добър вариант е това. Лагера е 5лв Коyo. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едва ли ще имаш проблеми. Много колеги, включително и аз сме сменили само лагера и не съм чул някой да се оплаква.

Поздрави и успех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъкмо онзи ден видях темата и след няколко дни ми се налага да я поразбутам.

 

Преди 4000 км смених ролка + пистов в Бултрако с гаранция.

 

Малко преди 1500 км започна да шуми странно двигателят, като шумът е като виене, но не остро като на развалено турбо, а малко по убито. Направи ми впечатление, че като е студена не вие, а като загрее започва по-силно. Онзи ден катерих баири и на тях виеше повече. Също така ми прави впечатление, че силата на виенето е свързана с оборотите. Колкото са по-високи, толкова по-силно вие. Като сменя скоростите нагоре, шумът драстично намалява на по-високите предавки. Друго обаче, което трябва да споделя е, че имам някакво усещане, че  вие повече като е навит волана, но може и да си въобразявам, защото вчера я тествах с изправен волан и се получи при ускорението това, което споделям по-горе - при повишаване на предавките,шумът намалява, като се усеща рязка промяна точно със смяната на самите предавки.

 

Имам съмнения за:

 

1. Ролка на пистов, но е прекомерно скоро и трябва да правя скандал в Бултрако :(

 

2. Лагер на хидравликата или нещо в самата хидравлика.

 

3. Нещо, за което не се сещам. :)

 

Моля, дайте мненията си, защото искам да имам някаква представа и очаквания преди да отида на сервиз, за да не ме обрулят за нещо здраво или да ме пуснат по пързалката! :)

 

Ще съм Ви благодарен!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще правиш скандал в Бултрако, то кои ли не е правил скандал там като е ходил, една кирлива щека на скутер не могат да завият като хората ти си отишал ремъци да барат :) Предполагам че ремъка ти е пренатегнат, но това са само предположения, по описаното от тебе всичко води към ремъка трябва да се види и да се чуе кво що, но щом са дали гаранция отиваи да си го оправят, и искаи да седиш при тях да гледаш какво правят, те няма да ти разрешат де :) Пипни ремъка сам с ръка някъде където е наи дълъг между две шаиби, ако да кажем това разстояние е около 20-40см то би трябвало с ръка и без много усилия да можеш да хванеш ремъка и да го завъртиш на 90 градуса, или като го натискаш да има корем около 2-3см в зависимост дължината на корема, огледаи го и да не опира някъде нещо в него.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мамка му! Изложих се и неуместно обвиних Бултрако. :)

 

Днес много внимателно на отворен капак гледах какво шуми и се оказа...

 

Спукан маркуч на хидравликата - от помпата до рейката, който е. Но така е спукан, че само сълзи и отгоре не се вижда. Интересното е, че нямам капало в гаража, а ми е омазало маслото носача и там някакви неща още долу - не съм от най-технически грамотните потребители във форума. :)

 

И като се навие волана или се повишат оборотите, виенето се увеличава, защото налягането, с което излиза маслото през маркуча, се увеличава и обратно.

 

Слава Богу течът е толкова несъществен, че нивото е почти на максимума. Няма проблем с помпата или нещо друго.

 

Предстои ремонт. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...