Jump to content

Цялата активност

Този поток се обновява автоматично     

  1. Последният час
  2. Здравейте, Нова поръчка от ATO24.de - до 22:00 часа на 1-ви април! ВАЖНО! Сумата на продуктите от поръчката се прясмята по курс 2.15. За всяка поръчка ще бъде издавана фактура - на физическо или юридическо лице. За да се включите в поръчката, моля да напишете отговор в темата, като копирате посочение по-надолу "Шаблон за поръчка" и попълните информацията за всеки от редовете. Вариантите за плащания са следните - Чрез наложен платеж (валидно само при получаване на поръчката чрез доставка с куриер) Чрез банков превод (можете да направите безплатен банков превод от REVOLUT към посочената сметка в ОББ) Банкови плащания ще се приемат само на следната сметка - МАВЕРИК МОТОРСПОРТ ООД BG76UBBS80021039264650 BIC: UBBSBGSF ОБЕДИНЕНА БЪЛГАРСКА БАНКА АД Моля пишете само псевдонима си от форума, като основание за плащането. Моля не превеждайте пари в чужда валута или от чуждестранни банкови сметки. Доставката от Германия отнема от 1 до 2 седмици, изключаейки периодите, когато има празници и неработни дни. След като пристигнат маслата, вариантите за получаване на поръчките са следните - Лично предаване в София, кв. Манастирски ливади - тъй като през деня съм на работа, ще може да получите нещата си в кв. Манастирски ливади след 19:30 часа в работните дни, след предварителна уговорка Доставка чрез куриерска фирма за доставката са необходими следните данни, които моля да изпратите на лично съобщение или по Viber: две имена, телефонен номер и офис на куриер или адрес Шаблон с примерна поръчка: Линк: https://www.ato24.de/en/ravenol-sso-sae-0w-30.html Вид и количество: RAVENOL SSO SAE 0W-30 1x5L + 2х1L Линк: https://ato24.de/en/honda-manual-transmission-fluid-0-946-l.html Вид и количество: HONDA MANUAL TRANSMISSION FLUID 0.946 L 2x0.946L Стойност на поръчката: (63.95 + 2*15.49 + 2*13.95)*2.15 = ... лв Начин на плащане: - Чрез наложен платеж (само при получаване с куриер) - Парите ще бъдат преведени по сметка в ОБЕДИНЕНА БЪЛГАРСКА БАНКА АД Начин на получаване: - Лично в кв. Манастирски ливади (трябва да се плати по банков път) - Доставка чрез куриерска фирма Клубни поставки: Да/Не, 1/2 комплекта Телефон/Viber за връзка: O8946393O2 - Атанас Заедно с общите поръчки, вече има и онлайн каталог за поръчка на масла, които са в текуща наличност. Всички масла от текущата наличност идват само и единствено от ato24.de. Разгледайте наличностите в линка по-надолу, където директно може да направите поръчка. Маслата, които поръчате от каталога, ще може да вземете лично веднага (след предварителна уговорка) в кв. Манастирски ливади или да изпратя по куриер, в рамките на 1-2 работни дни. По този начин получавате значително ускорена доставка спрямо общите поръчки, като за сметка на това цената в каталога също може да бъде малко по-висока. Линк към онлайн каталог: https://obshtiporachki.online/ С радост съобщавам, че продуктите на PETRO-CANADA са отново в наличност и ще могат да се поръчват от obshtiporachki.online . Отделени са от текущите ATO24 наличности, можете да ги разгледате чрез този линк - https://obshtiporachki.online/?pa_proizvoditel=petro-canada или чрез бутона горе в ляво на страницата.
  3. Днес
  4. При мен в тази зона има маркуч/въздуховод
  5. Благодаря ти, но това е доста стар анализ от 2016г... Но предполагам е валиден и за днешните масла, въпреки промяната в опаковките.. Не изглежда никак зле
  6. Вчера
  7. Поръчката е направена! Ще пиша отново, когато пристигне.
  8. Май, май никой няма впечатления и опит с маслото...
  9. Здравейте! Маслата пристигнаха. Тези, които са с получаване чрез куриер, ще бъдат изпратени утре, а тези, които са за лично получаване, може да се взимат. ✅
  10. Здравейте! Маслата пристигнаха. Тези, които са с получаване чрез куриер, ще бъдат изпратени утре, а тези, които са за лично получаване, може да се взимат. ✅
  11. Здравейте, колеги. Имам питане относно климатика. С нов компресор и радиатор съм. Майсторът ми каза, че компресорът не изключвал и трябвало да се преправи с някакъв механичен датчик. Настина, погледнах под капака и компресорът е постоянно зацепен, и не изключва. Дали на тези Хонди е постоянно зацепен след пускането от копчето или работи на интервали?
  12. Съхне. 1045 км и 104 дена от предната капка.
  13. Колега привет! Реши ли си проблема че аз се боря със същия в момента. Изолирах филтъра , кошницата в резервоара и пак същото. Смених клапана на рейката , сензора за налягането , клапана на помпата , дори и помпата и дюзите рециклирани .... аве чуду... остана сензора на педала на газта и той над 500лв.....
  14. То ако светне чек заради сонда, колата минава в сервизен режим и все някак работи, но не е оптимално. Но иначе, да нека има отговори на тез въпроси, за да не се окаже че авторката си мисли, че колата трябва да харчи 5 на 100, а в момента да е 8/10 на 100 градско.
  15. Колежке, разходът е нещо много субективно. Дай отговори на няколко блиц въпроса преди да скачаш в тъмните дебри на хилядарките: Колко е голям този завишен разход? Какъв е стилът ти на каране, както и обичайните външни условия маршрут, режим, трафик? С какъв пробег е колата? Къде зареждаш гориво? Равномерно ли работи колата? Качи една снимка на ауспуха да видим колко и дали е черен. Не че нещо ама в момента времето е топло, двигателите загряват бързо. Сонди без подгрев вдигат грешки, не си споменала при теб да има такава. Аз съм карал със светещ чек от изгорял подгрев и чак толко не ми е скачал разхода. Голяма част от сондите са на Denso, брандирани като оригинални. Навремето взех пълен аналог на Denso само за около 200лв. и вече над 100 000км. работи.
  16. Здравейте. Продавам Honda 19301-RNA-315 Thermostat Assembly (Fuji Seiko) 82'С температура. Нов и неизползван. Купих го от Кокс Моторс, но съм объркал температурата. Става за Honda Accord, Accord Tourer, CR-V, Jazz, Civic, FR-V, Stream (според нета). D17A2 J35Z2 K20A9 K20Z3 K20Z4 K24Z1 K24Z2 K24Z3 K24Z4 L13A7 L13Z1 N22A1 N22A2 N22B1 N22B2 R16A1 R16A2 R18A R18A1 R20A R20A1 R20A2 R20A3 Цена: 50 лв, лично или с куриер. Или заменям за Honda 19301-REA-305, 78'С температура. За контакт: ЛС или О8999 I2473 Поздрави.
  17. Напоследък сервизите са и търговци, та никой вече не иска да му носиш части които да монтира, а камоли да дава гаранция за тях и труд.
  18. MimetoZdr щом майстора ти е казал че е от сондите, казвай му да ги купува, само и единствено при положение че е сигурен в диагнозата. Ако не излезе от тях той си има грижата да ги връща на доставчика. Не се занимавай с разни гаражни търговци, при тях ... гаранция франция+разправията за теб ако нещо се обърка в поръчката, или дадената част дойде дефктна.
  19. Дет се вика направо да ти завиди човек! Да мина и аз тогава да кажа, че и моят акорд гони към 280 000км като последните 35000км са само в ръчен режим на автомата без буксуващата втора предавка. Тоя двигател катери баири на 3та с 20-25км. в час! Понякога дори от полуспряло състояние тръгва на 3та. Има и шум от кутията само на празен ход на позиция N или P, с който го карам вече над 80 000км. Последно се чудих дали проблемът във втора предавка не може да е от един малък oil pressure switch, който съм оградил с червено. Не знам обаче дали е свързан само с конкретна предавка или като цяло мери налягане, а дефакто само дава на късно два пина или пин и маса не съм сиурен.
  20. Има зн единствено и само при студен старт за числото преди W...Едни ДВГ са проектирани с тесни маслени магистрали , други с широки. Колкото по- тънко масло е в Хонда толкова по- добре. Какво зн има ако навън е -20 или +50 при напълно загрял двигател, в норм режим на каране е без никакво значение. Вътре в двигателя си е ~89° П.с. Дебелите масла от 5w40, вкл и нагоре не са за хондови мотори...Говорим за стокови , норм мотори , не проекти за писта...И това че някой сипват 10/40 , защото им гори двигателя масло е най- голямата грешка!
  21. Почти никакво. Тези градуси имат значение за "студен" старт и при -20 маслото трябва да е с по-нисък вискозитет. 0W е и за това. След W-то значение има конструкцията на мотора и "кръвоносната" му система, както и оборотите в които работи обикновено. При отрицателни температури горивната смес се регулира от компа, защото има повече кислород във въздуха, както и в обратната посока - в жегите. Опитай се да отгатнеш каква е температурата в горивната камера, или при валовете, или айде - в картера, при работа на мотора? Ако е по-ниска от на околният въздух (ама не вярвам на таз планета да има такова място), би имало, но пак минимално.
  22. Загар е друго - без лоши чувства. Това там е нагар. Същите сажди са и навсякъде вътре, включително по сондите. Това е от "богата" горивна смес и съответно повишава разходът на гориво.
  23. Да грешката е в парвилната дума други места го пишат резистор.
  24. Последната седмица
  25. Купих EFB, 65Ah, полски, ще видя как е с него... Предупреждението за изключен Старт/стоп е логично да излиза при слаб акумулатор, но за хил асист не излиза съобщение, каква връзка с акумулатора...? Не знам дали го имам... как го пробваш? - караш по стръмна улица, натискаш съединител и спирачка и спираш, изключваш от скорост, пускаш спирачката и колата не се връща... Така ли? За нивото на антифриза, не виждам къде може да има датчик, та едва ли ще покаже... Оказа се, че и казанчетата са спир. течност на спирачката и съединителя, са само "фунии" за наливане и следене на нивото, а основните казанчета са някъде навътре, свързани с маркучета... Голям "кеф" ще е достъпа, ако се наложи смяна на помпите на спирачките или съединителя...
  26. Май Не. Може да има и друг проблем. Прегледа и свещите и те не бяха износени, но имаше загар по тях.
  27. А гаранция , че разхода ще се оправи някой дава ли Миме?
  28. Как сега да оценим ситуацията? Колата е още по-стара в момента, трябва пари да даваш да се оттървеш от нея.
  1. Зареди още активност


  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...