Jump to content
Whererabbit

Предстои лека профилактика на Акорд 2.2 iCDTi

Recommended Posts

И добър вечер!

Мисля да сменя ремък и ролки на Хондата, налага се да подменя десен кормилен накрайник и напоследък нещо тресе предницата при натискане на спирачки, което силно ме замисля за дискове.

И сега въпросът - какви дискове е препоръчително да се вземат и колко, ориентировъчно, ще ми излезе цялата тази манипулация (интересува ме цената на частите).

Благодаря предварително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тресенето при спиране е почти сигурно че е от дисковете.И при мен беше така и след смяна на дисковете се оправи проблема. В момента в ибей предни дискове с накладки марка АТЕ са на цена100 паунда =260лв,аз си поръчах за друга марка кола и съм много доволен.За ролките имай предвид че могат да се сменят само лагерчетата за никакви пари .Иначе по спомен ролката с обтягащия механизъм не беше никак ефтина.А само ролката неможах да намеря.Ремъка нямам спомен колко беше.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Здрасти, за спирачките препоръчвам ЕВС. Качеството им е много добро, лични наблюдения над два Акорда и две други "японки".

Ако още си с дългия ремък го смени с късия (40 лв), премахни паразитната ролка и смени само лагера на обтяжната (15лв), както каза по-горе Тодор.

Поздрави и успех!

Редактирано от NikiG

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързите отговори, за сега съм с дългия, но идеята е да мина на късия ремък и да разкарам паразитната ролка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз го направих.Няма да сбъркаш,номера на късия ремък е този 7PK1785,а номера на лагерчето на обтяжната ролка е този 6303DUL 1B.

 

 037486314.jpg?r=0

Редактирано от chavdarbs

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дискове АТЕ е добър избор, за оптяжнта ролка само лагера се сменява,относно дълъг ии къс ремък не знам какво да те посъветвам.В един форумен сервиз в Испания съветват да се остави дългия,аз съм с късия от 15 000 км и засега разлика не усещам,като искара алтернатора 200 00 км значи, че си е струвала смяната.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...