Jump to content
Стъни

По-голям акумулатор ?

Recommended Posts

Здравейте.

Някъде , мисля в този форум , но сега не можах да открия темата четох, че няма смисъл да се слага по-голям акумулатор , защото алтернатора си е сметнат за малкия и няма да успява да зарежда друг.

 

В моя случай.

Големия акумулатор си го имам, така си взех колата.

Градско, т.е на къси разстояния, почти не карам, а когато го правя винаги е свързано и няколкочасово извънградско, просто не живея в град.

 

Това, което ме дразни е, че акумулаторът не е закрепен добре.

Това, което ме притеснява и всъщност ми е основния въпрос : има ли опасност за стартера или за нещо друго , монтираният в момента акумулатор е с 680А стартов ток?

 

Благодаря. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Опасността е за акумулатора зимата, ако се разреди например, много въртене на стартер и после алтернатива не успее да го зареди до някакъв минимум, може да замръзне, и после туто финито. Реално няма опасност за нищо.

 

Изпратено от моят Redmi 3 с помощта на Tapatalk

Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Измисли някакво допълнително укрепване. Има опасност за стартера. Не повече от 15 сек въртене лятото, след това 4-5 мин почивка и пак 15 сек. Това важи за всички Редукторни Хонда стартери.

Ако за 15 сек не запали, няма да запали.

 

Стартерът издържа аварийно преместване на колата на равно на 1-ва или задна скорост за 5 секунди. Примерно, като свърши горивото в тунел или на мост.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези 15сек, заради големия акумулатор или дори и с нормален, при проблеми с паленето?

 

Поогледах днес за допълнително укрепване, ама ми се струва, че не мога да го направя много читаво и сигурно ще си взема лягащ нормално акумулатор. Малките поне са по-евтини. :)

 

Проблеми с палене зимата съм имал много , с други коли ; никога не съм пазил чак толкова стартера, просто споделям , не казвам, че съм действал правилно.

Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, батерията няма значение.Всъщност това време се определя от производителя на стартера. Ако е на втулки, времето е по-малко.

Свързано е с прегряване и хлабини на сглобки. Хонда стартера е един от най-читавите стартери в света..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...