Jump to content
jaccomo

Странно свирене при потегляне

Recommended Posts

Здравейте колеги,

От едно извесно време имам един дразнещ проблем, който все нямам време да му обърна внимание, но ми прави впечетление че се позадълбочава и ще се наложи да го отстраня преди да е станало нещо гадно.

 

Проблема е следния:

При потегляне (включвам на D и отпускам спирачката), ако не натисна моментално гаста се чува едно продължително свирене, което по някой път е много лекичко и тихичко, но на няколко пъти се чу толкова силно, че чак се усети резонанс по пода и волана.

Звука наподобява малко този от накладки. На няколко пъти ми се случи и когато съм в движение с много ниска скорост и без да натискам никакви педали (по често в момента на навлизане в завои) но наистина с много ниска скорост (10км/ч)

Това което ми прави впечатление е че:

- реагира като натисна гаста (почти веднага спира да свири)

- Реагира на спирачката (моментално спира дори колатата още да се движи а педала да е съвсем леко натиснат)

- Реагира на волана, ако го завъртя рязко (повече реагира на десен) рязко усилва звука и го намалява.

- На място всичко е тихо като въртя волана

- В движение също го няма, не се чува никакво виене стържене ит.н.

- При буксуване и включване на тракшъна всичко е наред

- Звука е продължителен, не е като скърцане от тампон.

 

За момента са проверени колелетата за да се уверя че не задържат. Аз също всеки път като сляза ги пипам джантите и са лед студени.

Единствено знам, че имам луфт в дясната част на кормилната рейка, който все още немога да отстраня, защото немога да открия къде да я ремонтират тая електрическа рейка. Звънях в един специализиран сервиз но ми казаха че правят основно електрически рейки но за VAG групата и моята не смеят да я пипат.

 

Нямах време да посетя сервиз но това ще се случи в най кратък срок.

Споделям проблема ако случайно някой се сблъсквал с него да даде мнение за разрешаването му или ако не аз ще съм първия :)

 

Поздрави,

Редактирано от jaccomo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Качвайте я на подемник и някой да си тикне там главата да се чуе/види/пипне проблема.

Би ли дифинирал проблем в дясната част на кормилната рейка?.....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има луфт. Тропа.

В събота сутрин е в сервиза. Клоня към спирачките поради това че щом я пипна и сичко млъква. Дано да съм прав и да мина по леко. Само се надявам да не стане да я закарам и в сервиза и тя да не дава никакви звуци и признаци. Че и такива моменти има. Предишната само като споменех думата сервиз и на другата сутрин все едно нова кола ларам, и след 1-2 дни старата песен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера тръгнах да я качвам на подемник и си викам "абе я да погледна и аз вече проверените накладки". Гледам аз и не вярвам на очите си. Накладките дето "има много за каране" бяха не на нула на минус направо. Смениха и е сега да чукна на дърво всичко е бетон.

Аман пт майстори на днешно време. Нещо толкова елемнтарно да немогат да преценят

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво , че си си намерил проблема!

Да , така е....малко са вече истинските майстори, за сметка на многото сервизи!

 

Точно заради "майстори" не давам да ми пипат колата, че едно оправят друго развалят!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...