Jump to content
revenue

Резервна гума от Мазда 3 за Сивик 8

Recommended Posts

Здравейте и се извинявам за въпроса.

Брат ми има Мазда 3 ( 2007 ). Мога ли да ползвам резервната му гума ( патерица ). Тя е 5х114.3. Моля кажете защото се чудя дали да му я заема като пътувам за ски.

 

Кажете кажете от какви други модели мога да взема резервна, защото цените на оригиналните са безумни. Ако кажете и местенце в София, където мога да отида неделя и да взема нещо до 60лв ще е супер. Благодаря много!

Редактирано от revenue

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То от маздата и обикновена метална 15-ка не става на сивика (пробвал съм лично), камо ли патерицата. Има едни ламарини около дисковете, в които опира.

 

С оглед на това, че подобни патерици за Хонда се намират много рядко ето ти една идея:

Можеш да вземеш обикновена 16' джанта от някоя Хонда на части, на която й се е развалил комплекта, понеже някоя от него е счупена. Хем навярно ще ти излезе по-евтино, хем ще стане със сигурност за твоя сивик, пък и няма да ти пречи толкова в ежедневието, щом ти е само за спорадични дълги пътувания.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата ще е плътно с хора и багаж. Иначе аз си имам допълнителни джанти. Трябва ми нещо което се побира под капака в багажника ( което си е точно за тази цел ), защото гумата заема почти половината полезно място в багажника. Намерих в olx резервни гуми, но ги продават за 150лв. За всички останали модели е 60 лв цената. Темата е банална, ама какво да се прави.

Редактирано от revenue

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата ще е плътно с хора и багаж. Иначе аз си имам допълнителни джанти. Трябва ми нещо което се побира под капака в багажника ( което си е точно за тази цел ), защото гумата заема почти половината полезно място в багажника. Намерих в olx резервни гуми, но ги продават за 150лв. За всички останали модели е 60 лв цената. Темата е банална, ама какво да се прави.

Колега,оправи ли се с резервната гума? Дай инфо че и аз съм пред същия проблем. Чудя се каква да си взема.  :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, за Сивик 8 трябва задължително 16' патерица. Евентуално може да стане и 15' но само на задната ос - трябва някой от вас да пробва.

Патерици стават от следните модели - Мазда 3,5,6,929, Мицубиши Лансър (2007) и Грандис, Нисан Примера, Алмера Тино, Кашкай, Хюндай (модели след 2006), Киа (модели след 2006-7), Рено Лагуна, Меган, Сценик, Грансценик (след 2008), Тойота Корола(след 2007), Аурис, Версо, Авенсис (след 2008). Ако вземеш от Тойота се налага да се разшири централния отвор от 60 на 64мм, докато всички останали които съм изброил са с отвор 66,1-67 мм и могат да се монтират директно въпреки че са с 2 мм по-широки. Центрират се много добре, пробвал съм лично. Цените са им на половина и по-малко от Хондовските, а и се намират по-лесно. Аз намерих чисто нова от Нисан-Рено за смешни пари.

Поздрави и успех!

Редактирано от NikiG

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам патерици от Мазда 6 до 2005 а които Не стават за предни оси на Сивик 8

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...