Jump to content
mlntdrv

Проблем с обороти и Check Engine Light

Recommended Posts

Здравейте,

Двигателят е F18B2.

Всичко започва след монтаж на газов инжекцион преди един месец. Два дни след монтажа, докато карам на газ и изпреварвам, започва да свети check engine light. Когато светне, губи мощност и оборотите на свободна падат много и се опитва да гасне. Чек лампата угасва, когато изгася и запаля наново, но оборотите продължават дори при изгасена лампа да са зле. Те пък се оправят, когато поработи малко на бензин (понеже на бензин работи добре и не свети чека), или ако известно време не я натоварвам на газ. Решавам, че това е дразнещо и че на газовото му трябва настройка.

След няколко настройки я докарахме дотам, че да не губи мощност при светване на лампата. Тя самата светва след около 20 минути каране, независимо дали съм я натоварвал. Със светването на лампата, оборотите отново се прецакват. Проблемът е, че така работи вече и на бензин.

Ето клипче, на което съм заснел оборотите на свободна:

https://goo.gl/photos/8aezp6paXgAqRrEH6

Тази вечер пробвах процедурата за самообучение на айдъл оборотите. След 11-12 минути работа, подадох газ и пак претресе, тоест операцията не беше успешна. След това опитах да окъся двата пина на конектор 4 за четене на грешките и мисля, че това е грешка 10 (IAT - intake air temperature sensor):

https://goo.gl/photos/gLE7PWYFmsybTo4j8

Моля за идеи.  :dunno:

Поздрави!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 O2A - Oxygen sensor

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евала. Това дали е същия датчик:

P0131 Primary Heated Oxygen Sensor (Primary HO2S) (Sensor 1) Circuit Low Voltage
P0132 Primary Heated Oxygen Sensor (Primary HO2S) (Sensor 1) Circuit High Voltage

В Honda Accord 1998-2002 repair manual тия 2 грешки по OBD са мапнати към точно грешка 1 (1 O2A - Oxygen sensor #1)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На предишния въпрос си отговорих сам. Сега обаче имам друг - къде се намира тоя пусти датчик? Тука както е нарисувано, е забит отляво в изпускателния колектор:

2009-09-25_154346_38.gif

При мен няма такова нещо:

https://goo.gl/photos/KtU9ck8UWp6zDmB99

Да не са ми го откраднали? :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

трябва да имаш два отдолу покрай катализатора, поне при мен е така. По-късно ще проверя на моята дали има и 3-та сонда горе на колектора и пак ще пиша

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Здравей колега, аз съм със същия акорд и сондата е само една. Намира се отдолу точно пред катализатора. За втора сонда не съм много сигурен кои модели имат, но според "Honda ESM - Accord 1998" (английският не ми е силна страна), втора сонда след катализатора имат модели с автоматична скоростна кутия.

 

post-2243-0-90488000-1495523026_thumb.png

 

Скицата която си постнал, мисля че се отнася за модели с мотори F20B6 и H22A7.

Редактирано от nikitooo
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Буксата на самата сонда беше хваната със свинска опашка, незнайно защо. Но не е давала добър сигнал и след като я оправих, засега изглежда добре. Ще пиша след още няколко хиляди км как се справя. Благодаря на всички за мненията!

Редактирано от mlntdrv
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...