Jump to content
slavib

Зимни гуми

Recommended Posts

Чудя се каква марка точно да взема - спрял съм се на ценови диапазон около  - 85-95 лв    -  Размер е 185/65/14

За сега се чудя между

Kleber Krisalp HP2 и FILDA Kristal Montero 3

Или може би някакви други идеи ако имате

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

kleber  ги пропосни  .давам ти  2 варианта които съм изпитал    lassa    и    sava-ескимо 3  

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом се чудиш заложи на нещо добро, например Бричстоун. Тук ми го предлагаха на 79лв. с монтаж 175/65/14, но и твоя размер ще е там някъде.

Иначе за зимните гуми мисля, че колкото по- широк е канала на шарката, толкова по-проходима е гумата в сняг.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм ползвал 185/65/14 sava-ескимо 3, kleber и сега съм с FILDA Kristal Montero 3.

Сава-та и Фулда-та са доста прилични зимни гуми. Горе - долу еднакви възможности имат и двете. Фулда-та са по-стабилни на мокро и сухо.

Клебер са си зле, в сравнение с горните две.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.Point S Winterstar 3

 

2.Sava Eskimo S3

 

3.Fulda Kristall Montero 3

 

Ти препоръчвам.. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още един глас за Сава-та.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шарката на ескимото е супер.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оставете ги тия шарки на страна. Гледай какво може гумата. Това е важното!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сава-та може да хрупа сняг.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако искаш обърни внимание и на руските зимни Cordiant .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Hankook i-cept 2 много съм доволен и на много добра цена.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карал съм със Сава ескимо ес3, но 175/70/13. Субективно, много добре на сняг, добре в киша, средно на мокро. На сухо, без значение дали е +20 или -20, не ми харесаха.

Редактирано от Двигателист

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако искаш обърни внимание и на руските зимни Cordiant .

По- зимна гума от тези не съм виждал, не знам обаче дали могат да се карат на асфалт. Грайфера е май към 11 мм. дълбок.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да спомена което забравих :)

Аз съм от Пловдив - тук зима нямаме - това в кръга на шегата

Важно е как ще се представи на киша мокро и сухо наравно със снега

 

Сега съм с Пирели с голям грайфер не им знам името - не съм доволен - на сняг супер но на мокро не стават

Така че повече ме интересува на киша мокро и сухо отколкото на сняг

Редактирано от slavib

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

KVD74 ,имам двама приятели сложили от руските зимни миналата зима ,казват че залепват за леда и са много доволни ,аз си купих летни руски за това лято ,също мога да кажа че са перфектни ,добри гуми на добри цени .На моите летни cordiant шарките са едно към едно с тези на шефа -неговите са континентал ,само дето руските са с по-дълбок грайфер ,мек каучук добре возят на дупките и неравностите и 2017 дот.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С клебер съм се въртял на мокро седят някакси твърди на пътя казвам го от опит чукнах хондата в мантинелата добре че не стана по-голяма беля. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В случая избери Fulda Kristal Montero 3,по-добрата гума.Kleber Kristalp HP2 вече е стар модел гума,много добре се представят в дълбок сняг и като цяло на сняг,заради едрата шарка,но до там.Разбира се,това не означава,че Kleber като марка не става.От модел,до модел гума,разликата е огромна.Например новият им Kristalp HP3 показва страхотни качества по всички дисциплини в тестове,особено на сняг.Дори аз,като гумаджия ще карам тази зима с такива на Пасата.

Сава и Дебица вече с една шарка и са много топ на сняг,но на суха и мокра настилка не са ок.Въпреки това е една от най-продаваните гуми в БГ.Цена-качество е ОК.

Колкото до руските гуми Cordiant,не знам какво толкова им харесвате.Вярно,че на сняг и лед са топ и вериги не ти трябват,но цяла зима да караш гума,която е тежка,вие и се маже по асфалта,като кашкавал не е работа.Да не говорим за поведението им по сух и мокър път,трагедия пълна.При всяка смяна на посоката усещаш как колата се мести всякаш те занася.Тази гума е предназначена за севера,не за тук.

Редактирано от Deodriver
  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моето лично мнение, е че Kleber Krisalp HP2 в търсения размер е пълен провал. Един Dayton DW510 е по-гума от тоя клебер, за летни да не говорим и там са провал. Лично съм им дал шанс на зимните и на летните от тая фирма и никога няма да повторя тази грешка.Зимната става до някъде само на суха настилка, а на сняг/киша е пълен провал. Летните са посредствени и те и трябва да си имаш едно на ум с тази гума.

 

Ако ще избираш между двете посечени в първия пост - определено Фулда.

 

Ако имаш достатъчен бюджет се насочи към други марки в по-горен ценови диапазон.

Редактирано от jijane

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега и аз съм за Fulda по-скоро..вече 4та зима ги карам,само че отидоха за задни вече а отпред съм с Lassa вече 3 зима ще почват и те и съм много доволен!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моето лично мнение, е че Kleber Krisalp HP2 в търсения размер е пълен провал. Един Dayton DW510 е по-гума от тоя клебер, за летни да не говорим и там са провал. Лично съм им дал шанс на зимните и на летните от тая фирма и никога няма да повторя тази грешка.Зимната става до някъде само на суха настилка, а на сняг/киша е пълен провал. Летните са посредствени и те и трябва да си имаш едно на ум с тази гума.

 

За това говоря.Това,че даден модел не е добър,не означава,че и следващия ще е такъв.За модела HP2 и летният им модел си прав,особено летните.HP2-та има я кара един мой клиент(куриер) и е много доволен от нея.А кара тук,в балкана.Много е важен и автомобила,разпределение на тежест,с кой мотор е т.н.Имам и клиенти,които бяха доволни от Continental TS850 само първата година.След това ми се оплакват,че никакви ги няма,което е типично за бюджетните гуми.Мнения всякакви.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гуми и спирачки за мен са най важни. Разликата в цената на марковите и калпавите гуми не е огромна, а инвестицията е за години. Струва ли си икономията, особено ако се инвестира само в чифт предни? Карам с Мишлен Алпин.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В крайна сметка купих FULDA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм се спрял на NEXEN Winguard WH2 86T. Доста ги хвалят и тези дни ще си взема такива. Евтини са и индекса им за мокро е "В". 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Одеве нямах възможност да пиша повече - моето менените се оформи на база вашето мнение, други менения, тестове в германски сайт и нещо интересно коментари в един сайт за гуми където коментарите за Fulda бяха значително повече от другите. NEXEN също ги гледах най вече заради индекса на мокро B. Савата също се заинтересувах но ми се стори (от коментари) че е малко по слаба от Фулдата разликата в цената не беше голяма. Но в крайна сметка направих моят избор който се формираше естествено и на максимален диапазон на цената и избрах Фулда (май са произведени в Германия нямах време да ги огледам).

Благодаря на всички защото бяхте много полезни при моят избор.

Карах днес някъде около 20 километра (сухо) което е много малко все пак но и се почувствах доста комфортно по отношение на возенето - прилича на возенето на Гудиър летни (произведени в Турция)  които току що свалих купени тази пролет. На паваж мисля че са малко по хлъзгави от летният Гудиър.

 

Може би полезно за темата и за всички е да споделим впечатленията точно от поведението на различните гуми при различни условия и настилки.

Както казах в преден пост за мен при избора беше важно гумите да се държат добре зимата на сухо, мокро и на киша.  Да не са много скъпи но и да не са най-евтините.

Редактирано от slavib
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между другото София франс ауто в момента правят силна промоция на Мишелини и на масла Тотал

Редактирано от slavib

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3-ти сезон карам https://medina-med.com/guma/0-01-28-0-0-03-2-0072/gumi-dunlop-175-65r14-82t-winter-response-2-ms/

 

Веднъж не са ме подвели. Препоръчвам. Когато ги избирах бяха най-добрите за класа си.

Редактирано от boiskii
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...