Jump to content
HondaExplorer

Само аз ли не харесвам Коледа?

Recommended Posts

Джазът ти е объркал и мисленето!

Слушай хеви метъл!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Explorer :thumbs1:

s.s.d.d., Нали никът ти не означава same shit different day ? Иначе нещо ...противоречие нЕк'во ?

И един съвет : препрочитай по-често Еклисиаст !

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искрено ненавиждам празника на Кока Кола, представен от дъртия, дебел хипертоник, облечен в кокаколено червено и цялата суматоха около "потребяването" на колкото може повече неща. 

 

Нямам нищо против почивните дни, обаче, които прекарвам в активна почивка, далеч от цялата тая простотия. Да ми е жива и здрава хондата, пазете се Родопи, идвам!

 

Приятна почивка на всички!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.. .. От години декември ми е най омразния месец ! Ако чакам некфи измислени поводи да си уважа близките или себе си .. или да преям и да се напия ....  :ermm:  Цялата зомбарска суета ме побърква всяка година ... и ако имаше чалъм щях да се изстрелям на някой безлюден остров да си пия вискиту и да си пуша лулата под звуците на някой ромолящ поток. Ше зема и момата .... да клати цици и да ми налива де !! 

Наздраве !

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не виждам нищо лошо в праздника. Всеки си прави сметка дали и какво ще купува. Украсата е нещо, което носи настроение и разсейва приятно.

Подаръците са символични и се купуват много преди лудницата около и по Коледа, а повода е да се съберем и да бъдем заедно по-дълго време, тъй като през годината от работа време не се намира, не че не можем, но все се бърза в тоя живот, а корпорацията те смачква и изцежда, а по Коледната ваканция всеки намира време и му се иска да мине много бавно.

 

Че е комерсиализирано е ясно, нали искахме Западния и Щатски модел, ето ни го сега.

Просто нека се подбира само хубавото от него.

 

Гледат се Коледни филми от преди 20-30 години, които носят и настроение и съобщение, не мислиш за работата си.

 

Весело на всички!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Метъла и джаза ви е изпил мозъка, сменете музиката, пусни сръбско, пусни гърцко и всичко си идва на мястото хахаха, Tака де аз съм по балкански стил :) само да не пуснете чалга че тогава вече не мога да ви оправдая с нищо :). Аз така парирам досадните до болка познати и повтарящи всяка година, година след година едни и същи коледни бозави песнички, особено след като ние Българите станахме големи   "западняци" и празнуваме с тях като невидели измислените им скапани празници на ред с хелуин, св.валентин  и прочие, гачили си нямаме наши :) Коледата хубаво ама като коледа а не като капаталистически белобрад старец които за зла участ на всеки родител е очакван да мине под елхата в къщи, под елхата в градината, под елхата при баба, под елхата на любовницата и къде ли още не с безумни измислени и безполезни играчки, даряващи с усмивка малките малучгани борени минути след отварянето им, и захвърлени после при останалита купчина безполезна пласмаса, дърво, хартия и кво ли още не в детската стая превърнала се в контеинер за скрап. Само се замислям с тези пари които се дават за играчки ако се съберат за благотворителност за болни деца ми то никога през годината няма да се появи призив по медиите помогнете на еди кои си щото му трябват 300 бона за стволови клетки, ми те 200 бона са само подаръците в трета подготвителна група на ЦДГ "Малкия принц" Обърнете внимание на името на градината съвсем истинско е и не случаино :) Та така, аз като че ли по си обичам НГ, пък и дядо мраз тои никога не ме е предавал за разлика от Дядо коледа които ми носи само стомашни проблеми :) Единствената положителна причина е че все пак тогава се събираме всички, инак трудно се нагласяме фамилията едни с други на една маса да се съберем.  Охххх ох ох оххх мале мале щях да забравя, ми оная шитня феисбук, леле там за кво става въпрос на тоя празник, грамофон свири маика плаче, то не са картички то не са превземки, то не са изцепки  на кои кво донесал белобрадия и кво ли още не, блажени са тези дето немат ФБ :)

Честита коледа и от мен, ама Коледа, не онова с Дядо Коледа :)

Редактирано от Слави CR-V
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кой както си го избере и направи.

Ако Коледно-новогодишната еуфория е тежки софри, лъскави кръчми, пазаруване като за последно и уникални подаръци?

Е, не. Това не съм аз.

За мен тези дни са възможност за почивка, мързел, излежаване до късно, четене на книжки и няма да си кривя душата - подаръци за любимите ми хора, украсяване на дома, елхата, правене на сладки неща ; такива, за които не ми стига времето друг път. Намислям си нещо сладичко, завързано, това е моя жест за Коледа, НГ.

Не публичен, не очакващ лайк, а мой си.

Толкова усилия полагаме, жените, всичко да е добре, вкусно, различно, уютно...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не си сам колега.При мен тези празнични дни са си нормални работни.Работя си както през седмицата и почивам само в Неделя,но към края на годината ми идва малко повече работа.Точно по Коледа и Нова година имам много работа и е доста натоварено.Отдавна вече не отдавам значение на тези дни,както всички останали празници през годината.Даже много мразя,като слеят няколко почивни дни,нарушава се ритъма на работата,защото други не работят.Вярно,че е добре за туризма,ама става прекалено.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като каза работа бях забравил че това е другата причина, хората ги чакат с нетърпение че ще почиват няколко дни, ще се отдадат на семейството, на уиски с пура и музика както каза създателя на темата,  ще се отърсят от работата, при мен е точно обратното, точно по това време ни спукват от работа, от почти 20 години не съм почивал като нормалните хора на тези дати, може и затова хич да не ги обичам, щото вместо с празник ги свързвам с много натоварване от всякъв тип  :)

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честването на Коледа е християнски празник!

Родил се е Спасителят Исус Христос!

За църквата и вярващите е така!

 

Кой, както се чувства да празнува!

Комерсализацията е неизбежна, още ли не сте свикнали 2017г. идва!

Ще ставаме още по-комерсиални и опростачени, някои повече, някои по-малко!

 

Интересна тема, дано не се появи пак някой мърморко и да я затворят!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...