Jump to content
батката

Светна чека за грешка на таблото

Recommended Posts

Колеги, преди малко при прибиране към вкъщи, при запалване ми светна чека за грешка на таблото .След което ЦРВ-то загуби мощност и не може да се изворсира повече от 2200 оборота не може да вдигне , все едно е в някакъв авариен режим . От какво може да е това????? Помагайте, за което благодаря предваително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направи диагностика и ще разбереш.От много неща може да е.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зле катализатор може примерно. Земи си една bluetooth джвъчка за 10-15 лева и виж кво ти свети.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, подновявам темата, защото след като бях ходил на диагностика и ми казаха че проблема/грешката/ е от ЕГР клапана - и евентуално той бе почистен в сервиза/бе свален и почистен грубо, без да се разглобява - може и така да се чисти/  преди 20дни и днес ми светна отново. След като прочетоха грешката - отново е записано ЕГР клапана. Моля помагайте ако някой е имал подобен проблем. По принцип ЕГР не е електронен - а е вакумен и ми казаха че не може да се изолира. А и дали не трябва да се разглоби целия ЕГР за да се почисти , а не само да се почисти отвора. Колеги помагайте, защото ми писна от майстори :hmmm:   

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Коя грешка хвърля? Сигурно и смукателния колектор е пълен с гадости и по-скоро той трябва да се почисти.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Коя грешка хвърля? Сигурно и смукателния колектор е пълен с гадости и по-скоро той трябва да се почисти.

Записва грешка за ЕГР клапана. А ако под смукателни колектори имаш предвид металната връзка към ЕГР - и те са чисти.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема ти е от 3 месеца,а чак вчера пишеш, че преди 20 дни си го оправил но пак ти се е появил.

За това време, колата в сервиз ли беше, или си я карал така?

В кой сервиз ти я чистиха и ти казаха, че ако е с електронно управление може да се премахне, а с вакумно не можело?

Според мен обратното е по-лесно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И според мен ако е механичен ЕГР-а може да се шунтира по-лесно. Не съм го пробвал на СРВ-то, но съм виждал на един Пасат 5-ца - затапен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЕГР-а е механичен но трябва да се премахне и софтуерно,лично аз още не съм го затапил но мисля че вдигат разхода след интервенцията,поне така ми казаха когато ми махнаха ДПФ-а.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема ти е от 3 месеца,а чак вчера пишеш, че преди 20 дни си го оправил но пак ти се е появил.

За това време, колата в сервиз ли беше, или си я карал така?

В кой сервиз ти я чистиха и ти казаха, че ако е с електронно управление може да се премахне, а с вакумно не можело?

Според мен обратното е по-лесно.

Да , защото сега го направи отново. Карах я без никакви проблеми, след като изчистиха грешката в сервиза миналия път. А и днес по някое време чека изгасна сам и мощноста се върна отново - беше записало пак същата грешка. Казаха ми че не може да се премахне , защото имало някакъв датчик който следял въздуха :hmmm:. Няма ПДФ- филтър

Редактирано от батката

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И къде е този датчик,който следял въздуха?Има един на въздушния филтър,а за друг не се сещам и не съм виждал.

Има и два вакумно електрони клапана под кората на двигателя, между първи и втори цилиндър, та освен единия от тях да е, ама не вярвам.

Единия съм го сменявал преди 2 години, защото отчиташе някаква грешка, но не оказваше никакво влияние на вървежа.

Остава да е другия, или освен да има друг,някъде около изпускателния колектор,но нямам идея - ако някой знае да сподели,че ми стана интересно и ме интересува.

Редактирано от Emicha

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И къде е този датчик,който следял въздуха?Има един на въздушния филтър,а за друг не се сещам и не съм виждал.

Има и два вакумно електрони клапана под кората на двигателя, между първи и втори цилиндър, та освен единия от тях да е, ама не вярвам.

Единия съм го сменявал преди 2 години, защото отчиташе някаква грешка, но не оказваше никакво влияние на вървежа.

Остава да е другия, или освен да има друг,някъде около изпускателния колектор,но нямам идея - ако някой знае да сподели,че ми стана интересно и ме интересува.

Колега като си сменял този клапан - каква грешка ти е давал да не е записвало ЕГР. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам представа коя беше грешката.

Бях на почивка и при палене на колата , чека светна без причина.И понеже ми предстоеше прибиране след два дни, за да няма изненади по пътя, отидох до най-близкия сервиз на Хонда във Варна, закачиха я на компютър, установиха грешката - проблем с въпросния клапан и я изчистиха. Казаха, че не е фатално, но ако не се смени, след няколко километра пак ще светне, затова отидох директно в една  автоморга само за Хонди, взех въпросния клапан, смених го и от тогава никакви проблеми.   

Въпросния датчик е този № 14 от тази схема и се води /VALVE ASSY., FREQUENCY SOLENOID/:

post-20738-0-07550700-1462017931_thumb.gif

Редактирано от Emicha

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колега. След като отново свалих ЕГР и го почистих отново, защото вече нямам вяра на сервизи и се убедих че е изправен/движи се спокойно/ , и отново ми светна чека и отново ми прочетоха че е ЕГР - ще взема да сменя тези датчици . Защото наистина може да е от тях/те контролират отварянето и затварянето на клапана/ . Иначе и на мен ми светна първия път при запалването/светвал ми е и в движение/ , автомобила си пали и върви но не може да се изфорсира. Благодаря за сега ще опитам с този клапан. :hmmm:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

момчета , светна ми чека на CR-V  III  2007 г. Чета най различни работи . DPF е премахнат. От къде да почна ? От В.Търново съм , но тук няма специализиран сервиз на Хонда.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Започни с компютърна диагностика.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
On 30.04.2016 г. at 3:05 PM, Emicha said:

отидох директно в една  автоморга само за Хонди

къде е тая морга във Варна ли?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Конкретно в случая , моргата беше във Варна, ако не се лъжа горе над Виница.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
2 hours ago, Emicha said:

Конкретно в случая , моргата беше във Варна, ако не се лъжа горе над Виница.

Ясно, мисля че знам къде е и ако е тя (по-скоро е в посока с. Кичево) не е само за хонда а е по-скоро само за японки.
благодаря все пак...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 30.04.2016 г. at 16:22, батката написа:

Благодаря колега. След като отново свалих ЕГР и го почистих отново, защото вече нямам вяра на сервизи и се убедих че е изправен/движи се спокойно/ , и отново ми светна чека и отново ми прочетоха че е ЕГР - ще взема да сменя тези датчици . Защото наистина може да е от тях/те контролират отварянето и затварянето на клапана/ . Иначе и на мен ми светна първия път при запалването/светвал ми е и в движение/ , автомобила си пали и върви но не може да се изфорсира. Благодаря за сега ще опитам с този клапан. :hmmm:

Късно се намесвам, но имам същия проблем. Отчита ми същата грешка, не може да се повишат 2 500 оборота. Мога ли да разбера кой датчик/ци си подменил и оправил ли се е проблема?

  

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...