Jump to content
Victor12y

Маншон и топка за скоростен лост - Акорд 2009

Recommended Posts

Здравейте колеги,

 

искам да сменя маншона и топката на скоростният лост (6 степенна механична). Тъй като не ми харесват нововъведенията, търся да изглежда като оригиналните.

Може ли да ми препоръчате от къде мога да намеря, за сега намирам само на едно място в Ебей :

 

http://www.ebay.co.uk/itm/GEAR-STICK-SHIFT-KNOB-GAITER-GAITOR-BOOT-FRAME-HONDA-ACCORD-VIII-8-MK8-08-14-/272234797558?hash=item3f627559f6:g:sOwAAOSw~oFXLIV~ .

 

Ако на някой му е минала същата мисъл, нека сподели опита си :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цената е много добра, по-ниска няма да намериш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бих потърсил от някой от акордите "на части" - оригинална, от запазен автомобил. Не бих се доверил, че евтина китайска топка ще издържи повече от някой друг месец. Докато продадох миналия акорд на 270 000км и тепърва оригиналната топка на скоростите показваше леки протърквания (макар че това зависи дали караш с пръстени, колко градско и прочее). 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

При мен топката е в добро състояние, но предния собственик е изтъркал маншона от задната страна (все едно откъм пътническата седалка). Замислям се дали да дам на тапицер да ми направи нов какъвто ми харесва или да заложа на този от бултрако за 132лв..

Редактирано от g0sh

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Луд ли си ,132лв?Отиди при тапицер и ще ти направи като оригиналният,за три пъти по-ниска сума.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тапицера е добро предложение, но аз искам да сменя и топката. Самият маншон го има в ебей за 7-8 долара, мисля че даже от естествена кожа. И аз се замислих да взема от Бултрако Ботевградско, но цената и отношението на хората ме възпира.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега успя ли да го смениш?Как изкара стария?Цялата пластмаса ли махна първо?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен е олющено покритието на капачката на топката. Оригинална в Бултрако (топка) струва......490 лв!!! Сега съм с някаква китайска от Алиекспрес, докато си направя "custom made" от старата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги. В мобиле или карс бях попаднал на обява за топка на скоростния лост, някакъв майстор-стругар ги изработва. https://m.mobile.bg/details/u1570536008679065. Дано съм бил полезен. Аз също се замислям за смяна, моята е type S 2012 и е доста надрана, разминава се модела, но пак е вариант. Поздрави 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето още една обява😀

Screenshot_20200320_101128_com.android.chrome.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На тая метална топка, зимата ще ти залепне ръката.. :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Аз съм с TypeS, преди време доста търсих някво близко копие на моята, намерих това:

https://www.ebay.com/itm/191002908489

 

Но така и не си я поръчах, не ми изглежда с хубава кожа, но пък може да се претапицира. 

 

А някой дали е успял да реставрира своята, по скоро такъв вариант си мисля. 

 

Моята в момента изглежда така:

Up4qS3k.jpg

 

Редактирано от Deyan Angelov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Deyan, аз ако бях, щах да я сваля и да я мина с някаква фина шкурка. Моята я претапицирах за 30лв. с естествена кожа, но отгоре ми е здрава. Само пръстенчето е наполовина изтрито.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, 
Изпратих си топката за полиране на колега от нашия форум, в olx nickname-a му е "vra4anin", топката стана като нова, ето и снимката след реставрирането:

https://prnt.sc/s0c44b

Остава сега да претапицирам и кожата.

Редактирано от Deyan Angelov
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...