Jump to content
велизар

Как да сваля задните заводски говорители?

Recommended Posts

Здравейте колеги!Ако някой има идея как да сваля задните заводски говорители на Акорд 94-та седан,моля да помага.Имам чувството че трябва да разглобя половината кола за да ги подменя, което ми се струва глупаво,и си мисля че може би пропускам нещо.Ако някой го е правил нека сподели.

Редактирано от велизар

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Махаш решетките над тях,откъм седалката са щипки излизат нагоре откъм стъклото са само щифтове

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами пробвах ама са залепени сякаш.Едната решетка съм я свалил, но за да излезе говорителя сякаш трябва да сваля и рамката на решетката,а тя е залепена.

Редактирано от велизар

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Рамката има 3 гаики отдолу а говорителя е с 4 винта към рамката

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не става.То всъщност самата кора над рамката незнам как да я сваля.Рамката я отвих но тя опира в кората над нея на която е залепена решртката.А тази кора за да я сваля май трябва да сваля пластмасите на колонките на задния прозорец.и още няколко покрай нея.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм ги свалял (сменявал) и да, самата кора с плата трябва да я махнеш или просто леко да я надигнеш (аз лично само я надигнах, изцяло не я махах, защото филма тогава е голям сам каза)  така, че да извадиш говорителя с пластмасовата му рамка. При свалени облегалка на задната седалка, леко и внимателно  почни да дърпаш кората нагоре и ще се появи малко разстояние през което да извадиш говорителя с пластмасовата рамка на която е закачен (но си е шибано, да знаеш). 

 

А ако искаш да слагаш друга елипса 6х9 в пластмасовата рамка и там ще има приключение :)  Аз лично трябваше да изрежа с флекс малко от пластмасата, за да влезне новия говорител в рамката (явно оригиналния е с по-извратена форма, спрямо стандартните елипси) . Не бързай да режеш на кабела буксата (която се щраква в оригиналния говорител) за да слагаш кабелни обувки - самата букса се разглобява и пластмасовата и част се маха и остават две кабелни обувки, които директно слагаш на новия говорител. 

Редактирано от ADH-Honda
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Рамката на решетката е залепена на самата решетка свалят се заедно.Имам една свалена на колата ще ти я снимам за да видиш къде точно са щипките,излизат трудно и трудно се щракват после........отивам да снимам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

9100769r.png

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси колега! Аз успях да ги сваля, но им се счупиха пластмасовите обръчи на решетките.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...