Jump to content
Nikito82

Запалката не работи

Recommended Posts

Здравейте, запалката ми в колата не иска да се задържи, когато я натисна. Има ли оправия или трябва нова? И от къде може да се закупи. Иначе си слагам зарядно там и няма проблем, работи си перфектно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има голяма вероятност запалката ти да не е оригиналната. Често търговците правят подобни заменки, че да стои пълен комплекта. Направи една снимка да я видим и сравним с нашите. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето я.

post-36679-0-12796700-1500891105_thumb.jpg

post-36679-0-58572300-1500891115_thumb.jpg

post-36679-0-97685100-1500891123_thumb.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нека друг да каже, аз от снимките не мога да позная, защото моята съм я махнал, не я използвам, но предположението на Тино е най-вероятно. Надникни в гнездото да видиш лапичките дали изглеждат добре, да не са изкривени или несиметрични поради вкарване на неправилна запалка. Задържането вътре не зависи дали има напрежение или не.

Принципа на всяка запалка е един и същи- вътре има две биметални лапички, които задържат механично разширението на главата на запалката като я натиснеш. При нагряване лапичките се отварят и запалката изскача...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Точно това беше и при мен на предишната ми кола.

Когато вкарвах в запалката зарядно за телефон например, след това запалката не се задържаше и "не изскачаше". Реших проблема с една малка отвертка като леко поизкривих пластините навътре. Само трябва да се внимава да не даде на късо и аз лично извадих бушона на запалката за да го предотвратя.

Може да се пробва дали запалката изобщо нагрява като я задържиш натисната за 10-на секунди и я извадиш и видиш дали е загряла.

Редактирано от vesivanova
Предходното мнение не се цитира.
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, запалката си е оригинална. Моята е същата, а колата е купувана от Бултрако, та се надявам да не са ми я подменили. :D Сега следва някой да снима как стоят пластините и как са твоите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато вкарвах в запалката зарядно за телефон например, след това запалката не се задържаше и "не изскачаше". Реших проблема с една малка отвертка като леко поизкривих пластините навътре. Само трябва да се внимава да не даде на късо и аз лично извадих бушона на запалката за да го предотвратя.

Може да се пробва дали запалката изобщо нагрява като я задържиш натисната за 10-на секунди и я извадиш и видиш дали е загряла.

 

Абсолютно правилно мнение.

Със задържането натисната ще провери само дали нагревателя не е прекъснал, но за задържането вътре трябва да види пластините.

Ето картинка, в средата в дъното е "+", корпуса е "-",ластините са в ляво и дясно

post-30849-0-30828800-1501002221_thumb.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така, запалката я оправих, поиздърпах пластинките и всичко заспа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми пращай бирата, че е жега...:)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Носисееее.

Няма как да се даде на късо, запалката не работи, когато колата не е на контакт.

 

Едит от мод: Простете, но има опция за редакция на пост!

Що аз трябва да се намесвам?!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...