Jump to content
kaloyanveselinov

Отопление / Парно Civic Дизел 2.2 i-ctdi

Recommended Posts

Имам проблем с парното на съответната хонда. Карам я 20 минути и още е под нулата. Сменени антифриз и термостат.

Редактирано от Tino
Edit: обединявам последни две теми в раздела.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм капацитет някакъв, но ако преди това е имала парно, най-вероятно не е обезвъздушена както трябва :).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз отскоро имам проблем с него. Досега нямаще ядове - винаги я паля, чакам я да загрее и след няколко минути - около 3-4 - започва да духа топло. Засичам, че й е необходимо повече време да задуха топло. От около седмица, а понякога като стига температурата, изведнъж издухва по-студен въздух.

Някой с подобен проблем като моя?

Дайте съвет какво може да е. Лятото ходих да доливат фреон.

Поздрави!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

Кажете как се справя парното ви при минусовите температури? Прави ми впечатление, че при градуси под нулата (-2, -3 и нагоре) парното при добре загрял двигател пак не духа горещо (при темп. 'HI'), ами просто духа топло. А интересното е , че при градуси над нулата навън, парното успява да достигне доста гореща температура в купето и даже връщам температурата до към 23-24 градуса.

 

Също така мисля, че на повечето тук е познато, че на колата и трябват едни 15-20 мин., докато въобще започне да духа някъкав топъл въздух от въздуховодите.

 

Четох някъде, че Сивците от 2006г. евентуално можели да имат някъкав проблем с някъква клапа, която отговаряла за парното и там трябвало да се търси проблема. Ходих в Бултрако София, те викат - много е студено, колата не може да смогне...?! Това не ми звучи много вярно! Питах и приятели с други марки коли, при тях парното си е яко ЖЕГА при тежките минусови температури.

 

Та някой може ли да сподели дали има подобни забележки с парното?

 

Поздрав.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Същата работа с моя дизеляк. Проблем не търся, защото навсякъде се говори едно и също - парното на дизелите е слабо. Да не говорим как бучи, а скоростта от духалките е горе долу. При всичките ми предишни коли на макс. скорост, срещу духалките не можеш да гледаш, а шума е в пъти по-слаб. Дори на извън градско на Auto режим и темп. -5 , държа градусите на 26-28, а не съм от зиморничевите. Съвременен дизел с алуминиев блок , 7литра масло, още толкова антифриз си загрява бавно и това е. Проблем с въпросната клапа се търси, ако духа хладно дори след 20мин. каране.

Като я извадя от служебния паркинг (винаги поне +10С) не е загрял по стрелка, но парно вече си има прилично.

Таков мръзнене в кола не съм имал от преди 15години с Трабанта.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Същата работа с моя дизеляк. Проблем не търся, защото навсякъде се говори едно и също - парното на дизелите е слабо. Да не говорим как бучи а скоростта от духалките е горе долу. При всичките ми предишни коли на макс. скорост срещу духалките неможеш да гледаш а шума е в пъти по-слаб. Дори на извън градско на Auto режим и темп. -5 , държа градусите на 26-28, а не съм от зиморничевите. Съвременен дизел с алуминиев блок , 7литра масло,още толкова антифриз си загрява бавно и това е. Проблем с въпросната клапа се търси ако духа хладно дори след 20мин. каране.

Като я извадя от служебния паркинг (винаги поне +10С) не е загрял по стрелка, но парно вече си има прилично.

Таков мръзнене в кола не съм имал от преди 15години с Трабанта.

хахахах ''Такова мръзнене в кола не съм имал от преди 15години с Трабанта''

 

И аз така, мръзна и зъзна, карам с едни дебели ръкавици :D Значи по 'default' явно сериозен пропуск на Хонда! Но пък до колкото знам, Акорда със същия мотор има много яко парно?!?! Ако не се лъжа... Някой с Акорд ако чете да каже :).

 

Коя година е твоя Сивик?

Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с акорд дизел същия двигател. Загрява много бавно. Смених термостата, атифриза с оригинален-ефект никакъв. Докато загрее си е студ, но като загрее, дори и преди да е стигнала оптималната температура, стопля бързо и си духа горещо. Когато вентилатора е на ауто в началото духа силно и е шумен, след това намалява силата си и става значително по-тих. Преди да е загряла колата почва да духа една идея по-рано долу горе топло, когато климатика е на off и вентилатора е на ръчен режим-3,4 степен, но пък тогава загрява още по-бавно. Не съм настройвал температурата на повече от 24 градуса, щото ми става прекалено топло.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с акорд дизел същия двигател. Загрява много бавно. Смених термостата, ативриза с оригинален-ефект никакъв. Докато загрее си е студ, но като загрее дори и преди да е стигнала оптималната температура, стопля бързо и си духа горещо. Когато вентилатора е на ауто в началото духа силно и е шумен, след това намалява силата си и става значително по тих. Преди да е загряла колата почва да духа една идея по рано долу горе топло, когато климатика е на off и вентилатора е на ръчен режим-3,4 степен, но пък тогава загрява още по бавно. Не съм настройвал температурата на по-вече от 24 градуса, щото ми става прекалено топло.

Аз съм абсолютно пендантичен относно смяна на течности :-). Сменено е всичко! Колата също така е напълно изправна! Ама ето, явно проблема е някъде по default по техническата част при Сивика. Акорда след като загрее, си духа ЖЕГА казваш. При нас не е така със Сивиците... Пак казвам, при -2,-3,-4 и т.н. няма как да мръдна температурата от положение 'HI' на по-ниска! Ще стане хладно! :)

 

При темп. над нулата си духа ЖЕГА и връщам и аз до към 23-24 градуса.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За темп. под нулата говоря и аз, минус 7-9 градуса. Загряването е още по-бавно, но след това е ОК.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сивика ми е '07.

Ми не е пропуск на Хонда. Дизела по дефолт докато трака на място изстива и загрява само под товар (не като бензин, който по светофарите нон стоп си пуска перката). Отделно новите дизели си подгряват нафтата и всичкото топло бяга там. С други съвременни дизели е същия клинч. Решение е само едно- топъл гараж и това е :).

Пропуск на Хонда мога да нарека шумното вкарване на въздуха. Чуваш го, бучи като циклон пък от никъде не се усеща чак толкова да духа.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз затова си монтирах подгрев на предните седалки. Колата я карам на сравнително къси дистанции и парното изобщо не го пускам (държа температурата на Low, вентилатора на първа степен). Малко преди да пристигна на работа стрелката за температурата на антифриза се е покачила до половината от нормалното положение при загрял двигател.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз затова си монтирах подгрев на предните седалки. Колата я карам на сравнително къси дистанции и парното изобщо не го пускам (държа температурата на Low, вентилатора на първа степен). Малко преди да пристигна на работа стрелката за температурата на антифриза се е покачила до половината от нормалното положение при загрял двигател.

Какви пари ти излезна подгрева? Аftermarket ли е?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сивика ми е '07.

Ми не е пропуск на Хонда. Дизела по дефолт докато трака на място изстива, и загрява само под товар(не като бензин който по светофарите нон стоп си пуска перката) Отделно новите дизели си подгряват нафтата и всичкото топло бяга там. С други съвременни дизели е същия клинч. Решение е само едно- топъл гараж и това е  :) 

Пропуск на Хонда мога да нарека шумното вкарване на въздуха. Чуваш го бучи като циклон пък от никъде не се усеща чак толкова да духа.

За шумното вкарване на въздуха е така... Но не виждам причина когато двигателя да е каран няколко часа и е добро загрял, въпреки минусовите температури, да не духа горещо. Всеки френд който попитах с друга марка кола, ми каза, че вече един път добре загрял мотора става сауна вътре (мазда 3 дизел, форд фокус дизел, ситроен ц5 дизел и т.н.) Колегата с Акорда също сподели, че един път загрял мотора си е жега...не знам..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Голф! Продавай,продавай !

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Живея е Бургас, а работата ми е в Поморие. Колата е 2006 г.N22A.

Докато измина 7-8 км, подчертавам ИЗВЪНГРАДСКО, въздуха почва да се пречупва, а след 10-12 км, намалям температурата до 20 гр, защото става много горещо.

Пак казвам, когато е

извънградско, в града е по-трудничко.

Ако някой колега иска да се поразходим около Бургас и да прецени топлото, да пише на лично-ще дам координати .

 

Samsung Galaxy S7 edge

Редактирано от vesivanova
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прочетете малко manual-а на сивика. Аз съм с дизел и поне при тях има малко радиаторче на ток в "прасето" на парното, за да може да духа горе-долу топло, когато колата не е загряла. Моят сивик е 2006 дизел и след 10 мин работа на място, при темп. под 0 градуса духа горе-долу топло , а стрелката не е мръднала. Не знам за бензина пак така ли е.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Аз затова си монтирах подгрев на предните седалки. Колата я карам на сравнително къси дистанции и парното изобщо не го пускам (държа температурата на Low, вентилатора на първа степен). Малко преди да пристигна на работа стрелката за температурата на антифриза се е покачила до половината от нормалното положение при загрял двигател.

Какви пари ти излезна подгрева? Аftermarket ли е?

 

Нещо подобно на това беше:

 

http://www.ebay.com/itm/2Seats-Universal-Car-5-Level-Switch-Carbon-Fiber-Heated-Seat-Heater-Pad-Kit-AU-/401224404655?hash=item5d6ad68eaf:g:YZEAAOSwEzxYV6B7&vxp=mtr

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прочетете малко manual-а на сивика. Аз съм с дизел и поне при тях има малко радиаторче на ток в "прасето" на парното за да може да духа горе-долу топло когато колата не е загряла. Моят сивик е 2006 дизел и след 10 мин работа на място при темп. под 0 градуса духа горе-долу топло , а стрелката не е мръднала. Не знам за бензина пак така ли е.

А аз мисля, че това нагревателче се включва, когато се използва режима за размразяване на предното стъкло.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прочетете малко manual-а на сивика. Аз съм с дизел и поне при тях има малко радиаторче на ток в "прасето" на парното, за да може да духа горе-долу топло, когато колата не е загряла. Моят сивик е 2006 дизел и след 10 мин работа на място, при темп. под 0 градуса духа горе-долу топло , а стрелката не е мръднала. Не знам за бензина пак така ли е.

Чета го често. Моля за помощ!

Насочете ме, моля, къде в манюала, за дизел е написано това?

Благодаря Ви.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

vesiivanova, вижте позиция номер 19 тук:

 

http://www.lingshondaparts.com/honda_car_parts_selection_pfk.php?block_01=17SMG601&block_02=B__1720&block_03=16506&block_05=hcr

 

Иначе предполагам, че колегата по-горе е имал предвид workshop manual, а не user manual.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук излезна някаква интересна тема за това радиаторче: http://www.civinfo.com/forum/how/117781-ptc-heater-diagnostic-how-pics.html

 

В 'Civinfo' чета, че доста хора се оплакват от проблем с отоплението...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

vesiivanova, вижте позиция номер 19 тук:

 

......workshop manual, а не user manual.

Как се проверява дали работи? Че, въх,.... цената.... е стряскаща!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колежке , не четеш. Колегата над теб е дал линк . Вътре е описано как да провериш. А според мен може да се пробва сутрин , както сега е студено. Палиш и след 10-15 мин трябва да духа хладко , няма да е топло. След 20 мин духа топло , а стрелката на темп на антифриза няма да е мръднала.

Аз сутрин, като слезна пред блока , паля колата и паля цигара. Като си изпуша цигарата и влезна в колата, вече е започнало да духа хладко. Тръгвам и след 10 мин вече духа горе-долу топло , а стрелката за темп си стои забита долу.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, вече не чета. Какъв е смисълът, като не мога, не смея да правя неща по колата си? Да нервя майстор, като питам и се кахъря? Като предполагам и цитирам?

Днес сутрин, на -10С⁰, стъклото беше ледено.

Запалих и оставих, докато чистя, включено разскрежаване. След пет минути работа на място ледът беше готов за почистване. Затопли след 10-15 мин., както обикновено.

Стрелката отлепи, като излязох на Цариградско шосе.

За осем години разбрах, зима на кратки разстояния, в колата ми е хладно.

 

Edit (18.42ч.): Нямах предвид разстояние, а скорост, различна от 3-та, в този ледник!

Иначе са около 3-4 км, докато се измъкна.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Не знам цариградско на какво разстояние ти е ? А и не познавам София много , все пак живея в Бургас.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се дерзайте,всички дизели на Хонда страдат от този проблем с отоплението.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно си бялата лястовица  :cool:  :cold:  :cold:  :cold:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се дерзайте,всички дизели на Хонда страдат от този проблем с отоплението.

Аз съм сивик 2016 фейслифт 1.6 дизел и няма грижи, след като карам 10 км вече духа на макс и ако седи да тупа на 1 място с вкл парно, температурата на водата пада, но духалката си духа еднакво. Оказва се , че вече в новият модел има някаква спецален матерал, който като се нагрее, си продължава да духа топло, без значение на температурата на водата :).

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не се оплаквам и НЯМАМ проблем с отопление.

Просто споделих опит.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карам Сивик 2006 дизел, по-бавно си загрява в сравнение с бензиновите коли , които съм карал до сега. По студовете и аз мръзнах :-). " Черешката на сладоЛЕДА" беше, когато веднъж ми се наложи да се пусна при -10 градуса във Варна, от кв. Владиславово до центъра, 8 км, посред нощ ; никакво движение и почти само спускане или равно ; мигащи жълто светофари по главен път - не съм спирал, с 50 км/ч се движих, колата ИЗОБЩО не загря :-). След това я закарах на автомеханик да я погледне, но той ми обясни - дизелите са си така - двигателите са по-ефективни и излишната топлина е по-малко. Иначе, преди това карах Субару Аутбек, с подгрев на седалките и Вебасто печка и по студовете си се глезех както си искам :-).

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дали ще има смисъл от такова почистване???

 

http://www.dunevmotorsport-r21.com/pochistvane-na-radiatorcheta-na-parno/

Колеги, извърших това почистване при Дунев. Парното се оправи! Вече духа ЖЕГА! Било е запушено / замърсено радиаторчето за парното! Процедурата беше около 3 часа при мен. Цена: 145 лв. Желателно е и да се смени антифриза след тази процедура.

 

Пак да обясня. Проблмът при мен беше, че при добре загрял двигател, парното не духаше горещо, а просто топло.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоест са ти правили това почистване, за 150лв и после са наляли стария антифриз? Защото няма как да се стигне до радиаторчето, ако не разкачат маркучите с охл. течност. Респективно, следва обезвъздушаване.Това е, като да се изкъпеш и да си сложиш старите гащи.

Вчера беше топло, да не би това почистване да има плацебо ефект?

Чак ми е интересно да видя, каква темп прави при мен/при теб. Знаем се, аз купих пружините от теб.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоест са ти правили това почистване за 150лв и после са наляли стария антифриз? Защото няма как да се стигне до радиаторчето ако не разкачат маркучите с охл. течност. Респективно следва обезвъздушаване.Това е като да се изкъпеш и да си сложиш старите гащи.

Вчера беше топло, да не би това почистване да има пласебо ефект?

Чак ми е интересно да видя каква темп прави при мен/при теб. Знаем се, аз купих пружините от теб.

 

Здравей човек,

 

Още на 9-ти мин. седм. бях при Дунев!

 

Смених антифриза с нов разбира се, защото както казваш, за да се стигне до радиаторчето се разкачат маркучите с охл. течност, сваля се дебитомер и още няколко елемента. Мога със сигурност да ти потвърдя, че разлика при мен има. От 3 зими (особено при мин. темп.), никога до сега не съм имал много горещ въздух и както също казах, врътката за отоплението винаги ми седеше на позиция ''HI'', защото върна ли я на 24-25 градуса, си духаше хладно. Без яке в колата не можех да се возя. А сега, вече няколко дена я тествам и купето ''завира'', мога да си съблека якето и си връщам темп. спокойно до 22-23 даже. Вчера беше, късно вечерта, -2 до -4... Просто съм убеден в разликата! То тя, колата ми е Италианка, кой знае тия италианци, дали някога са сменяли антифриз, сигурно са я карали и с вода! :yes: Нормално е да се запуши. В Бултрако също предположиха, че е запушено радиаторчето, но си ме върнаха, по живо, по здраво, защото, за да го сменят, трябвало да разглабят много и не им се занимава, а и е скъпо, разбира се. Та тази процедура, при Дунев, мен лично ме спаси, не знам наистина до каква степен е почистено радиаторчето и дали няма пак да се запуши, но поне за сега се возя на топло! Ако искаш, винаги си добре дошъл да тестваме.

ps.

Как са пружините?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

При мен пък, след по-продължително каране(150-160 км) извънградско, изведнъж спира да духа топло. Имам съмнения, че затваря клапите към купето и топло не влиза. Вътре става студено и се запотяват стъклата. Вентилатора се чува, че работи, като го засиля, но не вкара в купето. Колата е дизел 2007. Някой да има същия проблем?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте !!! Темата е потънала в прахоляк, но въпреки всичко да се оплача и аз, пък дано някой да прочете и да даде акъл. Моята хубавица е Civic 1.8 бензин, 2006. Имам я

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2.2 дизел имат допълнителен ел нагревател в питата и загрява по бързо, но климатроника трябва да е на auto. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...