Jump to content
exdruida

FR-V навигация

Recommended Posts

Здравейте,

 

след като изчетох доста из нета и пробвах вече няколко варианта е време да попитам и тук ... 

 

Имам FR-V 2008 с навигация и диск за западна Европа и искам да я подкарам и за БГ.

Намерих един сайт, където си пише, че става за точно тази Хонда, свалих торента и записах диска 1:1 както е по инструкциите тук, но не става.

Сега се сетих, че никъде в инструкциите не пише, че трябва да разархивирам ISO-то, а на оригиналния диск не е ISO.

Може би това е причината!?

 

Също така се оказа, че тази Хонда не е достатъчно значима и няма никаква информация в сайта на Хонда.

 

 
Ако може някой който го е правил да помогне. 
Или поне някой запознат с модела да потвърди ако някоя от тези версии, ще върви  на 100% защото са платени :(
 
Благодаря!

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега от моите проучвания се оказа че карта за навигация за източна Европа за FR-V май няма  :crazy: . Ако си намерил нещо моля ти се сподели ми.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Е хубаво, че някой все пак написа нещо.. поне ставаме двама да си се чудим над въпроса.

 

В първия ми пост съм пуснал един сайт, където пише, че версията APN3_6E101_3.80FE_EAST.iso става за FR-V и има карти на БГ. 

Но при мен не проработи. Не знам дали версията не беше точната или начина на записване на ДВД-то.

 

Та.. тези дни ще пробвам със следните версии: 

APN2-6C101 ver.3.60

APN3-6C101 ver.3.60,  които според този сайт стават.

 

Като пак остава въпроса и ако може някой да ми потвърди дали трябва да разархивирам ISO-то и тогава да го запиша или 1:1?

 

Ще пиша после пак какво става по въпроса.

Редактирано от exdruida

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Из сайтовете попаднах на един пич който продава готови дискове за навигации за хонда. Той ми каза че хонда не са разработили диск за източна европа. Пробвай и свиркай ако успееш, че мислех да сменям цялата система с нова.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И според мен трябва да се разархивира. Или за по леснп пробвай да пуснеш диска с запад и да видиш дали е .iso

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този път ударих на камък още със свалянето на ISO-то. Пробвах от 2 различни компа, различни интернет връзки и като достигне 1.7ГБ  /от 4.7ГБ/ ми прекъсва свалянето с грешка в торента. 

Винаги съм намирал това което търся в нета, но този път имам чувството, че това не е някакъв си софтуер от 2012 ами нещо с националната сигурност :).

 

както и да е..

Мисля да си карам така, пък като тръгна из Европата там ще трябва да работи :).

 

Ако все пак някой намери нещо да пише.. не съм се отказал още.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, 
 
Ставаме 3ма с тази дилема. От седмица съм собственик на Хонда Fr-v 1.8 Vtec. и единственото което ме дразни за сега е грешката на италиански заради навигацията. Дори след като махнах диска продължават да излизат errors. Почнах и аз да търся навигация и намерих един полски сайт с обновена страница като имат update за 2015. за съжаление Полския ми е нулев, но са дали парола и въпреки че не пише Fr-v в изброените модели, не виждам защо няма да се получи.
 
Полски линк: 

http://www.accordklubpolska.pl/index.php?/topic/37777-nawigacja-najnowsze-mapy-z-032015-ver390-linki/

Източника им: 

http://www.navigation.com/is-bin/INTERSHOP.enfinity/WFS/Navteq-NavteqEurope-Site/en_GB/-/EUR/ViewStandardCatalog-Browse?CatalogCategoryID=4c8KCghB3dQAAAEuAC8mWYGT&ShowAllProducts=YES&PersistNavigationMenu=YES
 
Утре ще купя Dvd-та и ще пробвам да се оправя, но имам един въпрос дали има хора ползвали дисковете от ОЛХ

http://olx.bg/ad/navigatsionen-disk-za-honda-karti-2015-ID43tMk.html#83a7b24963

Честно казано си бих спестил главоболията, ако някой потвърди, че са читави, но все пак са от 2014, а Братята Поляци културно са споделили за 2015.
Ако има ентузиаст с полски език да помага ако може.

Успех в търсенето!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен специално не става. Аз съм с версия 2. и хонда нямат разработено въобще карта за източна Европа. Обмислям неща като вграждане на друг модул , или даже да се опитам с прикачане на  Raspberry Pi в колата. Ако някой има друга идея .. да споделя моля :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Днес нямах време да се занимавам, ама сега тегля последния патч и стискам палци да стане....

Ако не, мисля да попитам в Хонда. А тея в OLX Пробвал ли си ? Не искам да звучи като реклама просто ми е любопитно, да не си правя труда ако не стават?
 

И под версия 2, "APN2"  ли имаш предвид?

Редактирано от AcmeA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Сигурно си попаднал на тази, кошмарна тема http://forum.stz-bg.com/viewtopic.php?t=42224

и това Радикално решение за 1900 лв ..... http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=80486

 

Редактирано от AcmeA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някакъв напредък по темата ?? :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбирам ,че е лошо да имаш дисплей за навигация и да не можеш да го използваш .Мисля, че вече мобилните телефони достатъчно напреднаха в навигирането! Преди два дни бях в Плевен и с помощта на телефонът ми се оправих чудесно !

Не ме разбирайте погрешно ! Не искам да обидя никой!

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 29.01.2017 г. at 0:04, qke написа:

Разбирам ,че е лошо да имаш дисплей за навигация и да не можеш да го използваш .Мисля, че вече мобилните телефони достатъчно напреднаха в навигирането! Преди два дни бях в Плевен и с помощта на телефонът ми се оправих чудесно !

Не ме разбирайте погрешно ! Не искам да обидя никой!

НЯМА КАРТИ ЗА ИЗТОЧНА ЕВРОПА ИЗДАВАНИ НЯКОГА

ТОВА Е РЕШЕНИЕТО

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То в Плевен и без навигация ще се оправиш!!! :worthy:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей те колеги,и аз като вас имам този проблем.Но нищо не намерих.Имам и друг въпрос?Това DVD под предната седалка само за навигацията ли е предназчено?Ставали за други дискове?Благодаря.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...