Jump to content
Tino

Реглаж на предна врата?

Recommended Posts

Имам следния проблем, влиза вода през горен десен ъгъл на предна лява врата (ъгъла до задната врата). Смених уплътнението и не е от него. Като се загледах вратата не се прибира толкова плътно колкото дясната. Има и по-голяма фуга между предна и задна врата от ляво, отколкото отдясно. Има и по-голяма фуга вътре в купето между кората и таблото. Въпроса ми е, трите болта които се намират отстрани на вратата към калника за регулиране ли са? Ако да, явно с два от тях има проблем, не спират да се завъртат, но не са скъсани защото като ги отвивам излизат. Спрямо дясната врата, там всички са натегнати и няма безкрайно навиване. Въпроса ми също е, ако сваля кората какво ще намеря от отсрещната страна на болтовете? И не на последно място как да се реши проблема

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тино, като си отваряш прозореца нормално ли е или има леко примърдване на кората на вратата?

Въпроса ми е обвързан с евентуален отговор за голямата фуга между табло и кора на врата.

От тук насетне и не плътното затваряне и пропускането на вода от въпросната врата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами не бих казал, че мърда. Но явно е имало нещо в някакъв момент защото стъклото е надрано почти отдолу до горе, но така я купих.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този клип не ми помага особено :( 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този клип не ми помага особено :(

Предполагам понеже не си се занимавал с подобно нещо. Крак му е майката подлагаш и дърпаш горният край назад за да се оформи дъгата и притвори отгоре. Нали там ти е проблемът реално . Получава се когато има намеса за отключване с тел при забравени ключове в колата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси, ще пробвам. Мислих, че за реглаж са други болтове, които са на самата врата. Но тях не ги намирам на никоя схема...

 

Tino

пробвай тук на body/front doors има процедура за настройка на предна врата

 

http://joe-esm.azurewebsites.net/

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тино, като си отваряш прозореца нормално ли е или има леко примърдване на кората на вратата?

Въпроса ми е обвързан с евентуален отговор за голямата фуга между табло и кора на врата.

От тук насетне и не плътното затваряне и пропускането на вода от въпросната врата.

При мен има такова движение на кората при отваряне / затваряне на прозореца. Също така доста скърца тази врата по нашите хубави пътища. Някои знае ли как мога да го оправя това скърцане и как се сваля самата кора, че не искам да си счупя всички щипки от първият път :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...