Jump to content
Road Runner

Strut Bar

Recommended Posts

ако са ти здрави планките, които го закачат към ботуша е пушка :unsure: да ми направиш и на мен един самоче с 3 дупки ? :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest GTI-8V

ако са ти здрави планките, които го закачат към ботуша е пушка :) да ми направиш и на мен един самоче с 3 дупки ? :)

не съм сигурен, но ако горната чазт се двиши (така ми изглешда поне) никаква работа не върши този творение ....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не съм сигурен, но ако горната чазт се двиши (така ми изглешда поне) никаква работа не върши този творение ....

тръба закачена за 4 болта + болт за корекция на размера и натягане посредата - кое точно се движи ? аз не виждам ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest mastorpetko

Болтовете които са в края на тръбата - на завоя към ботуша... мисля, че не трябва да ги има, а да бъде цял пръта...

 

ето примерно как завършва нормален strut:

Публикувано изображение

 

просто няма рамо под ъгъл...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest GTI-8V

не съм сигурен, но ако горната чазт се двиши (така ми изглешда поне) никаква работа не върши този творение ....

тръба закачена за 4 болта + болт за корекция на размера и натягане посредата - кое точно се движи ? аз не виждам ...
Незнам как ти го обясна правилно, но долната чазт ще мърда (а не требва да мърда) същото горната чазт (Трибата) не направено като требва заради болта към долния чазт. Сигурно много лошо се израсих и трудно за разбиране и ако не разбрано ще го нарицувам върху снимката какво имам предвид.Ако, нямаше оня болт щеше да е по добре, но с този болт на това място просто според мен никаква работа не върши

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest GTI-8V

не съм сигурен, но ако горната чазт се двиши (така ми изглешда поне) никаква работа не върши този творение ....

тръба закачена за 4 болта + болт за корекция на размера и натягане посредата - кое точно се движи ? аз не виждам ...
или с други думи чувека които е направил тази 'струтбар' не разбрал какво точно требва да върши 'струтбар-а' и каква "движение" на ботуша требва да преотврати

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

екстра е станало изглежда като марков(поне на снимката) :lol: я кажи на хората които не са запознати колко важни са стрътовете как се промени поведението на колата след монтажа му?п.п: тряя да скалъпи6 и заден!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Aleksandyr

Я обяснете на незнаещите каква е идеята и работата на стрът бара ,мерси

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами идеята е да не позволява, на така наречените ботуши на които се захващат амортисорите, да се събират един към друг

защото от ударите които получават от ходовата част по неравностите и от умора на материала имат навик да се приближават а

също така и не позволява на купето да се усуква при завой.

 

Road Runner стръта е перфектен, но имам притесненине че рамената са много високи и има опасност от прегъване при по високо натоварване

и ако можеш ги направи по къси.

Редактирано от Nikolcho

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest GTI-8V

Road Runner стръта е перфектен, но имам притесненине че рамената са много високи и има опасност от прегъване при по високо натоварване

и ако можеш ги направи по къси.

това ако е перфектен струт бар .... тогава аз съм трамвай.

 

Не го казвам на лошо, но наистина не върши, точно там където требва да е най здрав има болт и позволява мърдане в посоките.

 

Преди година чупих един "струтбар" горе долу на това място (Без да има болт там), беше на М3 и неколко пати по здрав с сигурност, прави си сметка какви сили играет там.

 

Но ако искасте, нека да е перфектен, но според мен на по голямо товаване нищо не върши ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не искам да обиждам никого, но като се замислите наистина GTI-8V е прав... физиката си е физика

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не искам да обиждам никого, но като се замислите наистина GTI-8V е прав... физиката си е физика

и аз не съм го казал с цел да обишдам некои, просто нисках момчето да живее с некаква илусия че му помага това товорение нещо.Ако некои иска да си прави истински и много добър струтбар нека да го прави така да има 3 точки на заващане, 2 към ботуша и едно към купето и единствените болтове да за на заващане на планките. Само така става истински здрав и да върши истинска работа.А ефект има при изпозвъне на добър струтбар. Вашно е да се монтират такива чазт колкото може по рано. Купето, макар и да е малко, се "деформира" с времето за това най удачно би да се монтира още при нова кола, но и при по стари коли има ефект естествено. Които си монтира струтбар задължително да ходи и да си прави нов реглаш!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest PARADOX_sf

Хонделите, поне тез дъртаняни са на 2-ни носачи и нямат нужда от реглаж :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хонделите, поне тез дъртаняни са на 2-ни носачи и нямат нужда от реглаж :rolleyes:

Я помисли пак.Горния носач отива навън заедно с ботуша като го натегнеш, от там и предницата ти се отваря. :tease:Емо тая от кой тип руски подводници е :thumbs1: Редактирано от Nikolcho

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЕЕЕЕЕехехееее нямям 3 дена нет и ко да видя лелеле как се развива темата само .Колеги значи това нещо е с високи планки по простата причина че тръбата е 4мм дебела и просто не ми се занимава да я огъвам(засега),но ще го имам впредвид.Дръгото което колегата с ЕВОТО на аватара казва и така и не го разбрах нещо мърда на незнам каде мога да кажа че тръбата и не може да си помисли да мръдне толкова е стабилна и последно аз ако разчитам на тази тръба сеедно да разчитам некой тъпак да не ме размаже,добре знаете какави рацери има по софия.Общо взето нямаше с каква глупост да се занимавам и си поиграх с те това.Ще имам впредвид да го модифицирам занапред.Благодаря

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ники,като натягаш и разтваряш коша и както ти казваш горните носачи отиват навън,по скоро предницата му се събира :rolleyes:

Да ама не, явно и ти трябва да помислиш малко. :thumbs1: Ако буташ горния край на шенкела навън и предния край на гумата отива навън защото в задния край накрайниците на рейката я държат. :tease:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хора, вие колко ги натягате тези стрът-барове?

тръбата и не може да си помисли да мръдне толкова е стабилна

Не ни разбирай погрешно, прави каквото си поискаш и както си поискаш.. ние просто изказваме мнения, които според мен ще са ти много полезни. Би ли ми обяснил как точно стъбата не може да си помисли да мръдне? и с тези планки ако натягаш планките не потдават?Искам да поясня. При стрът баровете натягането не е много смислена операция. Дадох пример по-горе за натягане само защото така много лесно установявате колко са калпави дългите планки.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

както казах :cool: по горе ще се вслушам в съветите за което благодаря ...това е просто гъзария :cool: :cool: не разчитам на него ;) его жив пример за хора без работа :rolleyes: който пръска пари за глупости :) поздрави :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Четох, четох и се по оплетох :rolleyes: Колата ми е със спортни пружини и искам да й сложа стрътбар , не целя гъзария, обаче ми е ясно само действието на стръта, от другото, къде да има болт къде да няма, понятие си нямам :cool: . Колегата mastorpetko е пуснал снимка на стрът който много ми прилича на този ebay-ски ,а той добър ли е?Може ли някой да ми обясни какво да гледам на стръта (от какъв материал е, начин на захващане и т.н.)? Извинявам се за офтопика, мислех да пиша тема където да питам за тези неща, но реших тук да питам.

Редактирано от ilias

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest tinki

............... къде да има болт къде да няма, понятие си нямам :cool: . .........

Според мен направи си сам е по уда4ен вариант от ибеиските,щот те се огъват..........гледаи планките да са над 3мм и тръба неръждавеика/4ерен метал.........щом си разбрал деиствието на стръта сам можеш да се сетиш къде не трябва да има болтове-да не са на клю4ови места като рамената,а наи добре без тях :rolleyes: ПП М/у другото и много здрав стрът не е на хубаво,трябва да има някаква гъвкавост но тя е според условията при които ще се кара(с две думи профитата да му мислят)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето какъв стрът си сделах вчера :http://img370.imageshack.us/my.php?image=stryt1dd6.jpghttp://img370.imageshack.us/my.php?image=stryt2np7.jpghttp://img100.imageshack.us/my.php?image=stryt3ow2.jpghttp://img100.imageshack.us/my.php?image=stryt4gj2.jpghttp://img100.imageshack.us/my.php?image=stryt5gw7.jpgп.п. Някой да каже дали става за нещо (тези дето по разбират) и ако става ще напиша по подробно за него.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

терористап.п. Някой да каже дали става за нещо (тези дето по разбират) и ако става ще напиша по подробно за него. Принципно трябва да е леко огънат за да може да действа като пружина ако ме разбираш са да може да потдава малко от малко ,иначе си е перфектен твоя

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз пък си купих оригинален TANABE за моето прелюдче

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мисля да заложа на този :)

Публикувано изображение

Тва преден и заден ли са? :) Или два вида предни?И каде ще закрепиш третата планка?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много добре предполагам тва е наи правилния начин на прикрепяне и изработка. :) А имаш ли идеи за заден стpът бар.

Редактирано от Vladi_D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в момента си чакам задния strut bar и 2 броя Tie Bar и 2 броя преден и заден стабилизатори да заменя стандартните всичко съм избрал да е на TANABE ще пусна малко снимков материал като пристигне сичко :)

Редактирано от ARchangel

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще чакаме снимки,много ще са полезни за тези от нас които смятаме да правим сащата процедура. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето един стабилен модел на стрът (поне според мен) Аз карах с такъв и бях много доволен!

 

 

Публикувано изображение

 

 

до колкото знам и Драго кара стакъв

 

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...