Jump to content
niko0777

хонда акорд 2.0тди

Recommended Posts

Здравейте колеги,от скоро имам Акорд 2.0 тди(105к.с.).Струва ми се,че е малко тромава до 60 км/ч.Дайте ми препоръка за някой който да я погледне в Пловдив и да ми каже какво може да се направи.До сега не съм я водил на майстори ,а колата ми харесва и не искам да я сменям.Благодаря предварително! 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тя ако е тромава до 60, ще е тромава и до 160 . :)

Сравнявал си си я с друг такъв Акорд или просто сравняваш н някоя друга кола, която си карал преди това ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С Опел Корса 1.7 дизел Исузу мотор,изстрелваше се като тапа на шампанско :punk:Иска ми се и Акорда да е малко по-пъргав,просто това ми е първата Хонда и не искам да я карам при "разбирачи" да я човъркат

Редактирано от niko0777

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Приятелю Корсата тежи 800кг има няма, а Акорда тежи 1400кг...а и ти гарантирам, че Акорда все пак набира доста по-бързо до 60 от Корсата!

Преди 8 години съм имал такъв акорд и ако тръгнеш с него от 3к оборота си тръгва много прилично...единствено от такива тръгвания ми гръмна малкия мъркуч на турбината!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С Опел Корса 1.7 дизел Исузу мотор,изстрелваше се като тапа на шампанско :punk:Иска ми се и Акорда да е малко по-пъргав,просто това ми е първата Хонда и не искам да я карам при "разбирачи" да я човъркат

Значи сравняваш хрътка с БОК :lol:  и искаш да бягат еднакво . :)

Едното е почти 2 пъти по тежко от другото, както ти каза и колегата и няма как на дисциплина от 0 до 60 да върви като леката Корса .

За такива дисциплини си има  турбинирани бензинки с леки купета, Акорда е направен да ти вози по меко задника . :D

Вземи намери все пак някой колега със същия Акорд и сравни дали има разлика и тогава  търси разбирачи, иначи ще ти остане само човъркането .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Rover 400, Rover 45 и Rover 600 също стават за проба.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само 600 става до някъде, :)  понеже е само 100 килограма по лек от Акорда, ако Акорда е 5-та генерация разбира се, понеже колегата не е отбелязал годината на производство .

Другите 2 Ровъра ще го подведат, защото са с 200 кила по леки, с малко по къси скорости, а и 45-цата е с още 30 нютонметра отгоре .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за изказаните мнения и съвети.Акорда е 1998 г.,снощи го настъпих малко по-сериозно и да си призная ме изненада приятно.Явно много съм го жалил :ermm:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За това купе с този мотор е нормално с повече газ колега

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...