Jump to content
ivan_m

CR-V 2.0 2WD Elegance

Recommended Posts

Честита да е, да си я караш със здраве :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито! Със здраве и късмет да си караш хубавата джипка!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито, и много безаварийни!Преди половин година имах удоволствието да се докосна до едно такова, в шоурума, докато съпругата ми подписваше документите за новата си 9-ка :cool:Прекрасна е!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да си я караш със здраве и много безаварийни километри.Как е като обезшумяване от към гумите.Има ли напредък в това отношение?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за пожеланията, да Ви се връща на всички!Както писах по-горе, като шумове не отстъпва на Акорд 7 поне до 100км/ч. Определено е по-тиха от предната версия и това е едната причина да се откажа и от 4х4.Гумите са Continental CrossContact LX, M+S и не се чуват много. Миналата седмица си сложих стелка в багажника и мисля, че колата стана още по-тиха. Преди това от там се чуваше като че ли лек шум. Не знам какви зимни гуми да си търся, хубаво е каращите ЦРВ, да споделят от кои са доволни, и най-вече кои са тихи. За сега като параметри се ориентирам към Bridgestone BLIZZAK LM-80 или Nokian WR G2 SUV, но до следващата зима ще имам много време да огледам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Честито и от мен.Чудех се защо си решил да не е 4х4, ама казваш това:

Определено е по-тиха от предната версия и това е едната причина да се откажа и от 4х4.

Не съм много съгласен, чак пък такава разлика в шумъ да има ?!Има ли и други причини,ако можеш сподели?Сигурно разлика в цената...?Иначе, дано само да те радва! Редактирано от Еmicha1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Новата версия наистина е осезаемо по-тиха. Правил съм няколко тест драйва на 3 генерация в Бултрако Пловдив и на 1-2 употребявани. При 60-90 км/ч се усеща шума на гумите и при хубав асфалт. При по-висока скорост /над 110 / започват да преобладават шумовете, дължащи се на въздушната струя и тука новия модел също има предимства, защото е по-аеродинамичен /на магистралата не съм го тествал още/.А защо жертвах 4х4:Изборът ми беше между тази която взех: 4 ген. 2.0 2WD Elegance или 3 ген. 2.0 4x4 Premium naviЦената на първата е 46000лв, а третата ген. 48-52 000 в зависимост дали е с механични или автоматични скорости. Разликата не е голяма, но 4х4 води до по-висок разход, в случая средно 1литър на 100 , а автомата и повече. В градското /при мен преобладава/ разликата е почти 2 литра. А досега нужда от 4х4 може да се каже, че не съм имал, не обикалям много по планините и с Акорда съм нямал даже проблеми . Едни хубави зимни гуми са били достатъчни, даже веригите, които си купих, не съм ги слагал. Поддръжката на 4х4 също е по-скъпа.Като се добавят и многото глезотии в новия модел: дневни ЛЕД фарове, аларма, много добра блутут система, камера за задно виждане, управление на стъклата и огледалата с дистанционното, накланяне надолу на дясното огледало при включване на задна, голям информационен дисплей, прилично качество на аудио системата и др. Елеганса е с 17“, а третата генерация е с 18“ джанти, което също води до по-високи бъдещи разходи за гуми.Така, че аз възприемам колата като ван, което ми е полезно и за работата все пак. Налага се да пренасяме обемни товари като лазерни принтери, копирни машини и др., а в същото време да возя повече от 2 човека!

Редактирано от ivan_m
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Айде и аз да не съм много съгласен :P въпреки, че изборът си е твой, колата, и удоволствието от нея също!Почти 2 години карах 1-ва генерация, автоматик, 4WD. Вече 15 месеца карам абсолютно същото, на километри, години, и състояние, само че без кардан (счупено каре), т.е. 2WD. Разлика в разхода на гориво няма. Не знам, може би, защото задния диф., и полуоските са си на колата?!И не мисля, че броя на задвижващите колела оказва влияние на шума от тях. Така или иначе, тя и 4WD си е 2WD при 130 км/ч на магистралата.Поддръжка, поддръжка, каква поддръжка да иска 4WD повече от 2WD?! Някакъв си литър масло, на не знам колко си десетки хиляди километра. Аа, и това, че трябва винаги да сменяваш и четирите гуми едновременно, не може да сложиш само 2 нови.Друго - след 3 години каране на автоматик, моята 4-та генерация CR-V, пак ще е автоматик. "Въпрос на вкус, казало кучето, и си ..."Още веднъж Честито, и ... не ми обръщай внимание :cool:

Редактирано от Krasi-mir

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За автоматика няма спор, че е голямо удобство, особено на градско. Акорда ми беше първа кола с автоматични скорости и може да се каже, че нямам забележки.Специално за новото ЦРВ, ако вземех автоматик, отивах на още 13-14000 лева. Просто няма вариант с предно и авт.скорости, а най-ниското ниво беше LifeStyle.Днес видях, че вече се предлага и Елеганс автомат за 57 000, но разликата пак си е сериозна!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ти е честита джипарата! Много ме радват най-новите CRV-та! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честита нова Хонда колега :rolleyes: Наистина, новото CRV е прекрасен автомобил, имах щастието дори и само да отъркам гъз и да поогледам едно такова в шоу рума на Бултрако. Макар и да не съм го карал или дори возил, хареса ми, по-добро е от стария модел - вътре в салона са използвани нови, по-качествени материали спрямо 3-ата генерация (и най-вече спрямо 2-рата генерация, която е с ужасно пластмасов интериор, да не ми се обидят собствениците на такива машини) - при новия модел корите на вратите най-вече, не са от твърда пластмаса както при по-старите модели, а са облицовани в мека (макар и изкуствена) кожа, както примерно са корите на вратите на старите Хонди от 80-те и 90-те години. Таблото също е направо от меки материали в по-голямата си част, интересно решение са на конзолата около скор. лост подпирачките за крак - красиви на вид и удобни. Наистина си прав, че дамаските които са използвали за седалките са много приятен на допир материал. Дизайна е прекрасен - и стария модел е красив, но новия е много по-агресивен на вид, типично за всяка Хонда на живо изглежда много по-красиво и интригуващо, от колкото на снимки и брошури. Интериора също - нямам забележки, готина машина, не случайно Американците са луди по модела (макар, че американската версия е по-постна спрямо Евро модела - подлакътника не е такъв голям, а са малки, закачени за седалките, примерно една от разликите).Друго хубаво впечатление ми направи, че от Хонда са си взели поука и най-после, решиха да сложат и на предна дясна (пасажерска) седалка регулиране във височина (нещо което досега го имаха единствено и само Legend 4-а генерация), отделно, че от Хонда са сложили и регулиране на лумбалната опора при това електрическо, а не с "врътка"... някои които карат немски коли ще се изсмеят на нещата които пиша, защото това не е нещо кой знае какво, но от Хонда си имат адет да спестяват такива дребни на вид неща при моделите си по принцип. Поне това което аз гледах (беше 4WD, не беше екзекютив, средно ниво на оборудване) имаше тези функции и на двете предни седалки, не само на шофьорската (и регулирането във височина и помпането на гърба), браво. При базовия модел само на предно - дали на пасажерската седалка има тези "екстри" ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честита прекрасна джипарка колега :)))))Със здраве да си я караш много дълго и без никъкви проблеми! :thumbs1:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
http://www.investor.bg/novini/444/a/honda-cr-v-e-nai-prodavaniiat-krosovyr-za-2012-g,149271/Honda CR-V е най-продаваният кросовър за 2012 г. Японският SUV изпревари Hyundai ix35 и Volkswagen Tiguan0Препоръчай (0) Honda CR-V - най-продаваният кросовър за 2012 г. Снимка: Honda Honda CR-V е най-добре продаваният кросовър в света за 2012 г., сочи официално проучване на световните пазари, разпространено от InAutoNews. В първата десетка на тези модели са общо 6 азиатски автомобила от този сегмент.Японският SUV е реализирал общо 635 256 продажби за миналата година, като по този начин той изпреварва корейския Hyundai ix35 (494 453 бройки) и германския Volkswagen Tiguan (429 013). Немската машина има съвсем малка преднина пред Toyota RAV 4, който е записал продажби от 428 514 автомобила и вече има изцяло нова генерация.В първата десетка място е намерила и Dacia Duster, която на някои пазари се продава и под марката Renault. Френско-румънският кросовър се е продал в общ тираж от 295 096 екземпляра и заема 8-о място в тази класация.С най-голям ръст при продажбите е Nissan Juke, който със своите 232 128 реализирани екземпляра заема място 11. Единственият премиум SUV в топ 20 е Audi Q5, който заема 14-о място (200 474), докато основният му конкурент - BWM X3, е едва 26-ти (149 853 продажби).Продажби на кросовъри в световен мащаб Модел Брой продажби Honda CR-V 635256 Hyundai ix35 494453 VW Tiguan 429013 Toyota RAV4 428 514 Ford Kuga/Escape 403 841 Kia Sportage 387142 Nissan Qashqai 298 066 Dacia Duster 295 096 Chevrolet Equinox 293 152 Hyundai Santa Fe 237 562 Източник: InAutoNews

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честита придобивка колега. И понеже казах колега, да кажа, че и аз се сдобих със същата красавица, но тип червена перла. Онзи ден сефте и навъртях 350км извъградско главно и бих казал, че съм доста доволен. Среден разход по борд компютър 7,7л/100км, естествено още неразработена :)Не съм имал време още да тествам другите системи по колата, но първите впечатления по колата са позитивни :)Хайде, дълги и безаварийни :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито и на тебе! И много безаварийни километри!Вече можем и да се броим, ние сме първи и втори, мисля че видях и трети колега с 2.0 Elegance във форума!Пиши каква модификация е твоята.Иначе имам интересно надблюдение за показанията на борд компютъра за разхода: при мен показва малко повече от реалния разход: 2-3 десети! При Акорда ми беше обратно, реалния разход беше 2-3 десети повече от показвания! Аз следя разхода тука: http://www.carspending.com/bg/profiles/imihaylovА на въпроса на ADH-Honda за седалките: на всички модификации само шофьорската се регулира по височина и има ел.управление на лумбалната упора и чак на Премиум версията/на практика най-комфортната/ се регулира и пасажерската, вероятно си гледал такава.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря! И моята е 2.0Elegance или по-точно ми я оферираха като Elegance Winter pack или нещо подобнобеше. Отностно борд компютъра не мога да споделя още, з-то това са ми първикилометри и първи резервоар file:///C:Usersi047648AppDataLocalTempmsohtmlclip11clip_image001.gif. Отиване до Пловдив (като почти през цялотовреме бях на темпомат с 120 км/ч) по борд компютър ми даде 7,2. Връщане къмСофия пак същата схема 8,1, т.е. средно 7,65 л/100 за моите първи 350 км (смалко градско).

@ Ivan_m - Иначе ти предполагам, че ти пълнишдокато изключе пистолета на колонката нали?

Като цяло доста положителни първи впечатления отХондата. Сравнително тиха е на дълъг път и естествено почти не мога да разбера,че работи на празен ход в сравнение с предишната ми кола (Ланча Капа дизел).Ланчата вози по-меко по неравносите въпреки почти 13-те си години, седалките саи по-комфортни (или просто не съм си намерил още правилното място в Хондата :), но пък и няма доста от екстрите които Хондаима Публикувано изображение

Както казах, като цяло първите впечатления са миположителни и не съжалявам за покупката. Надявам се колата да е здрава и данямам сериозни проблеми с нея Публикувано изображение

За разхода на гориво ползвам една програмка на телефона, но сега ще си направярегистрация и аз в http://www.carspending.com да пиша и аз там Публикувано изображение

Редактирано от гого

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да споделя някои нови впечатления след 3000 км пробег.

Направих два курса Пловдив-София и обратно. Колата се държи много добре и при 130-140 км/ч. Стабилна е, шумът е на добро ниво, не виждам разлика с Акорда. Разхода е малко по-висок от на Акорда: първия път с климатик средно около 7.6 л/100 км съвпада с данните на ГОГО. Втория път беше частично с климатик и даде около 7.3. Както бях споменал по-рано, реалния разход е 2-3 десети по-нисък от показаното на борд компютъра.

Тук малко се бях заблудил с показанията на борд компютъра: реших, че има три отделни стойности на разхода - на общия километраж, на трип А и на трип В и на тръгване към София занулих трип А, но с изненада установих, че се е занулил и разхода на общия километраж! Т.е. показанията са като на Акорд 7, но разхода на трип А се вижда и на общия!

На извънградско ми даде 6.4 л/100км по маршрута Пловдив-Хасково и обратно с климатик при 90-100 км/ч.

И да се похваля: купих си неизползвани оригинални 17" джанти от ЦРВ 3 за зимните гуми /гуми не съм взел още, но търся/:

 

Публикувано изображение

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

и аз искам да използвам темата на колегата Иван за да се похваля с новата си придобивка - Honda CR-V, 2FW FreeStyle Публикувано изображение)

Досега, за около месец и половина й врътнах към 4000 км. и само хубави неща мога да споделя за автомобила. Първоначално и на мен ми се искаше да взема второто ниво на оборудва, но нямаха налични, а от Бултрако май ме изпързаляха, че ако не побързам с покупката няма да мога да се възползвам от възстановяването на данъчния кредит за автомобила... Както и да е, не съжалявам изобщо. Освен това й монтирах камера за заден ход + заден парктроник + аларма на прилична цена с което мисля че се доближих до ниво Елеганс, при това изгодно. Да споделя и първите си впечатления:

+ Очарован съм от визията и комфорта който автомобила предлага. Имам усещането, че колата изглежда по-малка отвън, отколкото е в действителност отвътре. Може да ви се струва тъпо да я сравнявам със служебната Ленд Круизър 120, но не усещам голяма разлика в предлаганото място от врата до врата. В завои Хондата се държи много стабилно, без да прави голям крен / пак за сравнение с Тойотата и Г-класата / което беше важно при избора ми на този модел. Неприятно ми е усещането в завой, че ще закача с тавана покрива на успоредно движещия се до мен автомобил. В това отношение Хондата се държи по-скоро като лек автомобил. За тези габарити, клас и цена, мисля че колата е много добре обезшумена. По отношение на разхода - разбрах че с тази кола може и две и двеста. С този борд компютър започнах да се уча на икономично каране. Ако карам внимателно в София, го докарвам под 9 / 100. Преди седмица ходих до Гърция - около 500 км в едната посока от които София - Кулата със сериозно гонене, а от там нататък по полекичка Публикувано изображение - към 120-130 или според ограниченията. Средно ми даде 6.4 / 100 на отиване. На връщане не съм я засичал. По АМ Тракия я засякох, че при 150 ми отчита към 10 / 100 . Ускорението не е кой знае какво, но на мен ми е достатъчно, за сега де .

Много ми харесва тапицерията на седалките, много са приятни на допир. Казанчето за течност за чистачките събира 4.8 литра ! Публикувано изображение/> Като цяло мисля, че CR-V -то е с отлично съотношение на предлагания комфорт, сигурност, стабилност и разход на гориво за тази цена. Практичен и рационален избор на универсален автомобил.

 

- За да съм обективен ще споделя и някои дребни забележки по автомобила :

Компромисен автомобил. И аз искам повече, но повече не мога да си позволя.

Модела вози твърдичко, а и седалките са ми малко твърдички сякаш / но пък от друга страна са ми удобни като странична упора /. Като си отпусна коляното на левия крак докато карам, виждам че леекичко хлътва тапицерията на врата. Публикувано изображение/> Установих че шумоизолацията на пода до предния ляв ъгъл на шофьорската седалка хлътва прекалено много. Но от Хонда, обещаха да си вземат поука, като отстранят за своя сметка моя "проблем" / а вероятно и на всички други продадени екземпляри Публикувано изображение/> / и дори мисля, че уведомиха завода производител да вземе отношение по случая.

 

 

И аз се оглеждам за хубави зимни гуми, които да вършат работа и да не са много шумни. Дори предлагам на колегите с новия модел да се поинтересуваме за обща оферта с оглед отстъпка в цената.

 

За сега това е.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Честито и на теб и безаварийно! Като с всяка Хонда, особено пък нова и после пазена, те чакат безброй много километри съпроводени със смяна на масла и удоволствие от шофирането :)

 

// offtopic, ако искаш да засичаш разход (че и всички останали разходи), можеш да пробваш сайтчето, което правя, което и колегата ползва (картинката е линк):

Публикувано изображение

Редактирано от Veseliq

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито и на тебе колега!Доста бързо си "врътнал" 4000 км. И аз в момента ги наближавам, но за 3 месеца.Като писа за изолацията под седалката, и аз погледнах днес. Наистина стои странно, ще им го покажа на Бултрако Пловдив.Да споделя две неща, които установих с проби:При мен не винаги сработваше "краткия" мигач /три мигания/. Оказа се че от желание да задействам мигането, задържам малко по-дълго лостчето, а трябва да се натисне много бързо!И второто: за да се влвзе в менюто с настройките, например дали да се отключват всички врати или само шофьорската, задължително трябва да се дръпне ръчната! Четох и българското и английското ръководство, но там пише, че автомобила трябва да е абсолютно спрял. Явно под "абсолютно" разбират и дърпане на ръчната спирачка!Ако видя някоя интересна оферта за зимни гуми, ще пиша. Аз ще търся 17" вероятно Bridgestone или Goodyear.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте Колеги, радвам се , че ще бъда част от форума (който "тайно" наблюдавам от доста време) и аз както останалите 650к разумни люде се спрях и си закупих новата Хонда CR-V.За съжаление, аз все още не бих могъл да споделя сериозни мнения за колата, която очаквам да бъде доставена от Бултрако до края на този месец, но се радвам на добрите отзиви , които споделяте.Версията , която аз избрах е 2.2 i-DTEC AWD с автоматична скоростна кутия, ниво на оборудване LifeStyle и цвят червена перла(наистина великолепен цвят и аз не успях да му устоя, да не говоря за жена ми хахаха).Искам да споделя как аз стигнах до избора да се спра на този автомобил, разбира се бях впечатлен още с появяването му на пазара, но както всичко при мен трябваше да проуча всички възможности на автомобила и дори на останалите от този клас, все пак ще бъде семеен автомобил, а сигурността е най-важна(EURONCAP - 5 звезди :rolleyes:/> ) .Доста време прекарах последните 2-3 месеца четейки различни форуми, статии и т.н, та най-накрая се спрях на 3 автомобила(посочвам другите два):VW Tiguan и New Ford Kuga.В крайна сметка направих тест драйф и на трите автомобила, за съжаление бях много разочарован от Kuga-та, а бяха чул доста суперлативи за нея, разбира се това се дължеше на причината, че имам добър познат, който работи в MOTO-PFOHE, а и цената ,която ми предлагаше не бе за пренебрегване.Колкото до VW в интерес на истината се представи много добре на пътя(София-Стара Загора-София), движех се бързичко 160-180км., а и разхода по борд показваше 8л./100км, в завои бе устойчив и доста динамичен с новата DSG 7-скоростна кутия(единствената претенция, която имам към Хонда-та, която е с 5АТ), но пък обема на колата е твърде малък за семейна такава. В багажника се побра само триколката на детето, а на задната седалка бях сложил детската седалка и куфара на детето(в момента карам лека кола комби и побира доста повече багаж), с което почти изпълнихме обема на СУВ-чето. И така (разбира се има и доста други фактори) се спрях за пореден път на CR-V-то, като отново направих тест драйф, водех преговори и сега чакам с нетърпение доставката му, за да направя няколко бързи захода до Черноморието ни . П.с. Освен , че исках да се похваля , бих желал да пожелая на всички Колеги много безаварийни километри и много приятни моменти с любимите Ви машини :rolleyes:/> .

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

ЗдравейтеКолеги,

 

 

Радвам се, че има идруги които карат този автомобил. Наистина вози твърдо, но като шум (ако пътя не е ужасен) е сравнително добре.

 

Няколко въпроса към колегата ОКСАН:

 

1. Това за кората на вратата и на мен ми направи впечатление - какво точно ти казаха от Хонда за кората?

 

2. Това за шумоизолацията на калника не съм се вглеждал (но сега като казваш, ще го видя) - за него точно какво ти казаха, че ще отстранят проблем или ... ?

 

 

Един друг въпрос за зимните гуми: Тези CrossContact LX с които поне аз взех Хондата не стават ли за сняг въобще? Питам, з-то тук http://www.tirerack....CrossContact+LX пише, че ставали и за лек сняг ама знам ли?

Редактирано от гого

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Честито, за сега за сполучливия избор на колегата Mashine! А като дойде колата, ще има и още пожелания! И ще чакаме да споделиш отзиви за дизела и автоматичната скоростна кутия.Колкото до твърдото возене, според мен е съвсем нормално, сравнявайки го например с Акорд 7. Няма голяма разлика, като изключим по-силното клатене при големи неравности, което пък се обуславя от по-високото купе и сътветно център на тежеста. Е, не може да се сравнява с БМВ 7 серия /един приятел си взе скоро и я пробвах на градско/, но повечето съвременни /и по-нови/ коли си друсат повече. Колегата ми кара Пасат В6, друса повече от Акорд 7 и ЦРВ-то. Той имаше преди това Пасат В5, който возеше доста по-добре!За корите на вратите и аз забелязах, че им липсва подпора и фиксиране около дръжката. При отваряне и затваряне се усеща лека еластичност. Не вярвам да се направи нещо от Хонда, защото това си е конструктивен пропуск. Вероятно при фейслифт на модела ще го коригират.Колкото до гумите CrossContact LX, те са си летни гуми с възможност за каране в кал, киша и както пише лек сняг. Имат малко ламели от вътрешния край, но аз не смятам да разчитам на тях зимата. Фен съм на всесезонните гуми, Акорда 3 години съм го карал с Goodyear Vector 4seasons и съм много доволен, но това е най-добрата всесезонна гума! За зимни условия я сравнявам с Nokian WR, която ползвах 4 зими с предния ми Акорд 6 и не виждам никакви разлики на сняг. Така, че ще търся хубави зимни гуми, още повече, че мойто ЦРВ е само с предно! Като най-тиха от зимните гуми дават Goodyear Ultra Grip SUV със 69 децибела. За сравнение Континентала който имаме е със 72 децибела. А за Goodyear Vector 4seasons дават 67 децибела, а и са с 50-60 лева по-евтини от чисто зимните, което много ме учудва, защото като ги взимах за Акорда, бяха на цената на хубава зимна гума!Тука има един интересен тест на всесезонни гуми за СУВ:http://mail.dir.bg/~tkm_digital/AllSeason.pdf

Редактирано от ivan_m

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЗдравейтеКолеги,

 

 

Радвам се, че има идруги които карат този автомобил. Наистина вози твърдо, но като шум (ако пътя не е ужасен) е сравнително добре.

 

Няколко въпроса към колегата ОКСАН:

 

1. Това за кората на вратата и на мен ми направи впечатление - какво точно ти казаха от Хонда за кората?

 

2. Това за шумоизолацията на калника не съм се вглеждал (но сега като казваш, ще го видя) - за него точно какво ти казаха, че ще отстранят проблем или ... ?

 

 

Един друг въпрос за зимните гуми: Тези CrossContact LX с които поне аз взех Хондата не стават ли за сняг въобще? Питам, з-то тук http://www.tirerack....CrossContact+LX пише, че ставали и за лек сняг ама знам ли?

 

Първо - поздравления на колегата Mashine за великолепния избор.

По въпросите на гого: За кората на врата изобщо не съм питал в Хонда, защото си помислих, че нямам никакъв шанс някой ми влезе положение за тези 4-5 мм. Сега обаче като се замисля - защо пък да не се пробвам.

По отношение на шумоизолацията - както казах обещаха да решат проблема с техни средства. В момента нямали подходящи материали за подобен ремонт. След като били намерили такива щели да ми се обадят кога да ми направят колата. Очевидно още нищо не са намерили, понеже никой не ми се е обаждал... Но сега пък се замислих дали изобщо да се занимавам с този "проблем", който изобщо не се е "проявил" последните месец и нещо, по простата причина, че мястото е доста специфично. Говорих и с един приятел, който ме попита дали съм съгласен български специалисти / не искам да засягам служителите на "Хонда" / да ми разглобят чисто новичката хонда и да отремонтират проблем за който не са обучавани със материали които не са използвали/, и това при положение че ако не търся настойчиво с крака "проблема", него просто няма да го има, ако ме разбираш. Между другото същото май важи и за кората на врата....

А, иначе за зимните гуми - аз търся възможно най безшумните, които да вършат работа.

 

ПП: Е.аси проблемите дето имам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен това й монтирах камера за заден ход + заден парктроник + аларма на прилична цена с което мисля че се доближих до ниво Елеганс, при това изгодно.

колко ти излезе това удоволствие ако не е тайна?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен това й монтирах камера за заден ход + заден парктроник + аларма на прилична цена с което мисля че се доближих до ниво Елеганс, при това изгодно.

колко ти излезе това удоволствие ако не е тайна?
Ами смятай: камера за задно виждане - 175 лв. адаптер кабел -20лв.монтаж камера за задно виждане - 80 лв. аларма - 325 лв. парктроник 126.67лв. това е. може някой кабел до 20 лв. да съм пропуснал, но общо взето това е.монтаж аксесоари парктроник 5 х 40 =200 лв.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен това й монтирах камера за заден ход + заден парктроник + аларма на прилична цена с което мисля че се доближих до ниво Елеганс, при това изгодно.

колко ти излезе това удоволствие ако не е тайна?
Ами смятай: камера за задно виждане - 175 лв. адаптер кабел -20лв.монтаж камера за задно виждане - 80 лв. аларма - 325 лв. парктроник 126.67лв. това е. може някой кабел до 20 лв. да съм пропуснал, но общо взето това е.монтаж аксесоари парктроник 5 х 40 =200 лв.
Предполагам, че това не са цени в Бултрако, защото там цифрата е х3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цените са точно от Бултрако, което значи в случая делиш на 3 Публикувано изображение/> .

 

ПП Камерата е наистина страхотна, с перфектна резолюция и отлична видимост. Единствено по алармата имам забележки, че при отваряне само на багажника не се деактивира, но не е болка за умиране.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги и аз си закупих такова. Другата седмица ще късам найлони.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито за придобивката и безаварийно каране като я вземеш!Каква версия взе?Вече май ще почнем да се бром и ние! По мои сметки ставаме петима във форума.А октомври като се появи и модела с 1.6 дизел, ще има още мераклии:http://www.honda.de/specials/car/crv_16_diesel/honda.phpИначе аз вече направих 12000 км. Изминах из Европа 5200 км за 12 дни, много съм доволен от колата. Повече ще пиша след десетина дни, когато ще имам повече време.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз не съм от планинарите и си взех предно, но много се чудих за автомат, но трябваше да се разделя с още 9000 лева и се отказах. Взех си dream edition-а с нави, парк,аларма и камера. Допълнително си поръчах легена, калобрани, един хромиран накрайник и кожен волан. Цвета е фекалиево металик, но много ми харесва. Колата е по-скоро за жена ми. Аз търкалям служебна, а и моята страст е това мнооого рядко нещо под поста.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито и безаварийно. Много е лачена :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито колега и само радост да ви носи колицата. А по отношение на зимните гуми, някой проверявал ли е откъде изгодно могат да се намерят Континентал или други подходящи за нашите хонди гуми?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте ,честито на всички и безаварийно каране. И аз от една седмица съм собственик на 2,0 4х4 , мойта е с 18 джанти. Не можах да намеря нито един тест за гуми с тоя ряазмер. Та ако някой има някакви препоръки ще съм благодарен :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито и на тебе колега! И много безаварийни километри!Май станахме 6! Дано не пропускам някого.Колкото до зимните гуми, аз съм се ориентирал към Goodyear UltraGrip SUV или Bridgestone Blizzak LM-80.Goodyear май са най-тихи от предлаганите на пазара, а като поведението на сняг и лед се представят много добре и може би са най-добрия избор.Все още фирмите не внасят много зимни гуми и за това избора е по-малък. Може би към края на септември ще се активират.А ако някой има реални впечатления от някои модели 17 и 18" зимни гуми, нека да сподели!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте Колеги,Както каза колегата ОКСАН и аз съм за обща оферта за зимни гуми ако сте навити. Гледам в Дианата http://www.diana-ltd...F9431ABCE449070 има гуми Goodyear UltraGrip (май като за нас). Странното е, че и автогуми имат подбна оферта http://www.avtogumi....2h-p-94837.html, но тук не виждам да пише SUV а и са по-скъпи.

Редактирано от гого

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте Колеги,Както каза колегата ОКСАН и аз съм за обща оферта за зимни гуми ако сте навити. Гледам в Дианата http://www.diana-ltd...F9431ABCE449070 има гуми Goodyear UltraGrip (май като за нас). Странното е, че и автогуми имат подбна оферта http://www.avtogumi....2h-p-94837.html, но тук не виждам да пише SUV а и са по-скъпи.Да добавя още малко инфо: Според ADAC http://www.adac.de/infotestrat/tests/reifen/winterreifen/2012_winterreifen_Test_215_65_R16.aspx?ComponentId=147083&SourcePageId=31821 тези гуми също са окBridgestone Blizzak LM-80 http://www.bggumi.com/eshop/productinfo/2/15126959/Dunlop SP Winter Sport 4D http://www.bggumi.com/eshop/productinfo/2/15126728/Continental Cross Contact Winter http://www.bggumi.com/eshop/productinfo/2/15048775/

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Диана са обявили добри цени на сайта, но като отидох на място ме разочароваха много! Имам карта МТЕЛ клуб, с която съм взимал от там с 25% отстъпка, но сега се оказа, че не важи, защото картата е на фирма, трябвало да е на физическо лице! Освен това цените на сайта са за онлайн покупки и са с 20% отстъпка. В магазина цената на Bridgestone Blizzak LM-80 е 371.19 лева /296.95 на сайта/! Правят 10% отстъпка от тази цена и безплатен монтаж, но плащаш по 3 лева на гума за баланс! За сега се отказах от тях!Освен това получих и информация от Бултрако: Хонда Европа ще правят кампания за зимни гуми и тука се очаква информация за модели и цени, които ще се предлагат.Аз ще изчакам да видя какво ще предложат.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направо откачам от яд Публикувано изображение/>. Сега съм по американско и общо взето цените тука са такива:

 

http://www.tirerack....autoModClar=2WD

 

http://tires2.costco...8b-8d1651bd640f

 

Да не говорим за гориво, масло и т.н. Иде ми да метна четири гуми в самолета като "ръчен багаж" и Публикувано изображение/>, ама съм почти сигурен, че ще ме отведат на някое тихо и спокойно място Публикувано изображение/>.

 

А иначе като се върна и аз се захващам със сериозно проучване по темата. Мисля, че не пречи на никой от нас преди закупуване, да попита за отстъпка, да кажем за 8, 12 или 16 гуми. Без ангажименти разбира се, от ничия страна пък да видим каква ще излезе накрая. Аз също искам гуми с по-малко децибели и щом Goodyear и Bridgestone са такива ще се интересувам за изгодни предложения, но мисля, че само при Vredestein мога да боря цената.

Поздрави.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...