Jump to content
Aidebe

Инсталиране на приложения на системата Honda Connect

Recommended Posts

Здравейте!

 

Току що се регистрирах във форума и видях, че няма тема за това как да се инсталират приложения на таблета, с който са обурудвани някои от моделите на Honda.

Пускам тази тема за тези, които се интересуват и желаят да направят малко по-функционален таблета на колата си.

 

Имам Honda CRV Lifestyle 2016 и живея в Испания.

От лятото на 2016 колегите от форумите в Испания намериха решение за инсталиране на приложения. Може да се инсталира кое да е приложение, което ви е необходимо.

Аз лично имам инсталиран Sygic и работи перфектно, и още няколко приложения.

 

Ето ви малко ръководство:

 

1- Ако някой си е актуализирал таблета, трябва да върне заводските настройки.

 

2- Сваляте си някакъв файл мениджър от сайта : www.apkpure.com . Аз си свалих ES File Explorer. Променяте му името на "HondaAppCenter_A1.apk" , записвате го на флашка, флашката поставяте в единия USB слот на колата. Намирате в приложенията на вашия таблет (кръгчето със 6 точки вътре), иконката за инсталиране (зеленото андроидче), стартирате и като ви покаже приложението от флашката го инсталирате. Задължително, за да инсталирате кое да е приложение, то трябва да е с име "HondaAppCenter_A1.apk". В последствие инсталираният вече файл мениджър, ще ви позволи да преименувате и инсталирате приложения, които може директно да си сваляте на таблета.

 

3 - Сваляте и инсталирате от този сайт: http://www.cmdroid.com/ (единствения недостатък е, че сайта е на португалски) ето това приложение: PERMISSIONS 1.1 S_Mike . То ще ви позволи в последствие да променяте настройките на инсталираните приложения, така че те да могат да функционират по време на движение. В този сайт има ръководства за инсталиране и задаване на настройките на приложенията, за да могат да работят по време на движение. Има и приложения, които могат да ви заинтересуват, но ако искате последните версии, сваляйте си ги от www.apkpure.com.

 

За тези, които знаят испански, ето ви два линка на колегите от форума, където има много обяснения по темата:

http://clubhondaspirit.com/foro/topic/135001-aplicaciones-para-honda-connect/page-1

http://clubhondaspirit.com/foro/topic/135225-dudas-faqs-honda-connect/page-1

 

Надявам се да съм бил полезен.

Ако някой има някакви въпроси, с удоволствие ще му помогна.

 

Поздрави.

  • Харесвам 1
  • Нагоре 1
  • Благодаря 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много интересна тема колега!

Вчера разговарях по тези въпроси и не получих отговор. :)

Имам два въпроса:

1.Sygic, с какъв GPS приемник го ползваш?

2.Пробвал ли си MirrorLink с някакъв смартфон /или има ли инфо по форумите които цитираш/?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Самата кола, като хардуер, има GPS антена. Това може да се види, като се влезе в настройки на таблета.

Аз лично не съм пробвал MirrorLink , защото моя телефон не го поддържа, но колегите от Испания се оплакват много. Не се свързва с някои телефони, който го поддържат. Когато се свърже, не работи като хората и т.н.

 

Утре, ако ми остане време, ще направя снимки и ще ги постна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега, бях пуснал такава тема преди време

http://forums.hondabg.com/index.php?/topic/102509-Приложения-за-Android-4.0.4-CR-V-NAVI

До сега не успях да инсталирам нищо,поради липса на време и не говорене на английски. Аз съм в Португалия и ще разгледам сайтовете, които си пуснал.

Поздрави.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Георги, не ти работи препратката! Но намерих темата!

 

Aidebe,  да разбирам, че след инсталацията на навигационния софтуер, всичко си тръгва, без допълнителен GPS приемник?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ivan_m, абсолютно правилно. Sygic работи с GPS антената на колата.

 

Днес не успях да направя снимки, но утре ще ви ги постна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето и снимките, които обещах.

post-36338-0-04071500-1489433555_thumb.jpg

post-36338-0-77798000-1489433574_thumb.jpg

post-36338-0-84277600-1489433594_thumb.jpg

post-36338-0-04279800-1489433611_thumb.jpg

post-36338-0-91840000-1489433630_thumb.jpg

post-36338-0-73219100-1489433648_thumb.jpg

post-36338-0-15642900-1489433988_thumb.jpg

 

А ето и настройките, който трябва да се изберат в приложениeто Honda Permissions, за да може GPS софтуерът да работи по време на движение:

 

post-36338-0-60310200-1489434024_thumb.jpg

post-36338-0-49084300-1489434040_thumb.jpg

post-36338-0-06307600-1489434056_thumb.jpg

post-36338-0-30217500-1489434089_thumb.jpg

post-36338-0-72131700-1489434112_thumb.jpg

post-36338-0-96847300-1489434132_thumb.jpg

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега, не мога да инсталирам някои приложения.

Кои настройки трябва да променя ?

Коя е програмата от първите 2 снимки?

Поздрави .

 

32342735670eec33ee21b5ff1b0df86d.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега!

 

На първите две снимки не е програма, а друг изглед на таблета, който се избира от настройките на системата.

 

За да инсталираш кое да е приложение, то името му трябва да е: HondaAppCenter_A1.apk .

Ако си актуализирал системата, то задължително трябва да върнеш заводските настройки, иначе няма да можеш да инсталираш нищо.

 

На приложението Honda Permissions не се правят настройки, чрез него се правят настройки на другите приложения.

 

Дай малко инфо какво точно правиш, за да видим защо не се получава.

 

Поздрави.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти,още вчера направих всичко това и инсталирах "car launcher " , днес свалих Honda Permissions, но не ми даде да го инсталирам. Започнах всичко отначало, върнах пак фабричните настройки и този път успях да го инсталирам .

Сега ме показва, че има актуализация, какво да правя с нея?

Къде живееш в Испания?

Поздрави.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей Георги,

 

след като си инсталирал вече Honda Permissions, можеш да инсталираш актуализациите, въпреки че в тях няма нищо съществено.

 

За да можеш след това да инсталираш приложения, трябва да отвориш Honda Permissions и да отидеш на Allowed Installations.

 

Първото приложение в списъка е HondaAppCenter_A1.apk. под него пише "Preinstall". Трябва да допреш и задържиш върху него, докато си промени цвета и се появи моливче в горния десен ъгъл. Цъкаш върху него и като ти излезе прозорчето за редактиране,

трябва да промениш "Preinstall" с "PREINSTALL". След това ще можеш да инсталираш отново приложения.

 

post-36338-0-85814200-1489517976_thumb.jpg

 

На мен също ми показва, че има актуализации на системата, но не съм ги инсталирал. Колегите от Испанския форум казват, че няма нищо, за което да си струва да ги инсталираш.

 

За да ти работят приложенията в движение, трябва да настроиш параметрите в Honda Permissions, за съответната програма, както са показани в португалския сайт:

 

Parametros.pdf

 

Аз живея в едно малко градче в северна Испания, по пътя за Андора. На около 90 км съм от Андора. Ако имаш път натам, пиши ми на лични и ще ти дам телефон за връзка.

 

Поздрави.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

В другата тема го бях обяснил - НЕ инсталирайте ъпдейт за Апп центъра! Ако го направите, описаните по-горе "хакове" спират да работят. Следва Factory reset и всичко отначало - изпробвано! ;)

Редактирано от Didko
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Здравейте,

Темата е стара но да я изтупаме от прахта малко.

Не мога да инсталирам приложението което е казал колегата Aidebe. Правя абсолютно всичко както е описано но не става.Ресетнах и навигацията и сега едно че не става пак ами и андроида изглежда супер грозно и ретро.А преди беше като снимките които са сложили колегите по-горе. Предполагам, че проблема идва от файла "PERMISSIONS 1.1 S_Mike" . В сайта вече е " HR-V PERMISSIONS 1.1 S_Mike"

Някой имал ли е такъв проблем и как мога да си върна поне по-шарения изглед на Андроида.Някой пази ли по-стар файл PERMISSIONS 1.1 S_Mike.

Благодаря

Редактирано от tenev

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И мен ме интересува. Бях успял да инсталирам всичко както е описано. След последното ми посещение в Бултрако, ме уведомиха, че са ми ъпдейтнали системата. Сега направих фактори ресет, след това в Андроида активирам опцията за инсталация от непознати източници. Но когато дам да инсталира който и да е Апп, самият бутон за инсталация е сив и не мога да го натисна. Андроид 4.0.4.  Някъде в нета пишеше, че тези хакове работят на RC4-6, ако са ти сложили RC7-8 вече не ставало, но не знам това някакви версии на Андроид ли са или какво...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да съживя темата със следните въпроси:

1.Ако върна заводските настройки и направя по-горе описаните стъпки, за да инсталирам желани приложения какво ще се случи с фабричната навигация, понеже е ъпдейтната?

2.Също така живо ме вълнува въпроса за гласовите команди.Бях сигурен,че има но вече се замислям.Когато натисна бутона от волана за говор единствено ми дава опция за гласово набиране на номер? Моля някой с европейско CR-V да сподели имат ли гласови команди? Аз съм с фейслифта 2015г. и андроидската навигация(таблета).

3.Може ли да се използва вграденото Siri free eyes чрез андроид или е възможно само с Iphone?

4.Приемам идеи за какво използвате мултимедията освен радио и навигация? 

5.Има ли друг вариант за интернет освен чрез hotspot през телефона?

Благодаря

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мога да отговоря само на 5-ти въпрос!

Има малки рутери към които може да се свърже USB четец със СИМ карта като този:

http://www.lancombg.com/topic/categories/?pg=product&product-name=VEwtTVIzMDIw

Има и модели, които имат слот за СИМ карта, но те са доста по-скъпи.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги ! От един месец карам Honda CRV 4 генерация, facelift, 2017 г.. Била е купена от Бултрако от първият собственик.  От два - три дни се опитвам да си кача навигация, но не успявам. Върнах заводските настройки на таблета, но след като се опитам да инсталирам от флашката Файл мениджъра ( ES File Explorer ) не се получава. Бутона "Инсталирай" не е активен. Заглавието на файла е променено на HondaAppCenter_A1.apk, но не ми се получава.

Другото което установих, че след връщане на заводските настройки на системата не мога да настроя актуалната дата. В момента датата е 01.01.2013 г. , часа съм настроил, но датата не мого. В меню "Настройки", "Дата" , прозореца стои тъмен и е с неактивни функции за настройка. Това с датата си мисля, че е важно, защото не мога да влезна в Honda app Center, както и в браузъра (след като ми зареди началната страница на Google, след 2-3 секунди ми изписва че има проблем със сертификата. ) !!! 

И да обобщя въпросите ми (проблемите ми ) 

         1. Как да настроя датата ??? 

         2. Как да оправя браузъра, за да мога да влизам в интернет ? 

         3. Как да си кача навигация ? 

Предварително благодаря за отделеното внимание :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази сутрин когато пак започнах да ръчкам по таблета установих, че датата се е настроила сама и е актуална. В браузъра мога да влизам !!! 

Остана проблема с приложенията 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

Хвърли око на този клип.Аз лично не съм го пробвал, защото се страхувам какво ще се случи с фабричната ми навигация на Гармин. Ти имаш ли такава?

Ще следя темата с интерес.

Поздрави

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря. Този клип не го бях гледал. Довечера ще пробвам по този начин. На моята Honda  няма фабрична навигация. 
Това което не мога да разбера дали е важно, навсякъде пишат за “Permissions 1.1.S_Mike”, а приложението вече е “HR-V Permissions...” ???

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сподели моля какво е станало.Не искам да си губя фабричната навигация, но пък няколко пъти ме подвежда и никак не й вярвам.Бих се радвал да сложа и друга.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази вечер пробвах три пъти стъпка по стъпка показаното в клипа и не ми се получава. В момента в който сваля файла (HR-V Permissions 1.1.S_Mike и File Commander Prem....)  и им натисна "Инсталиране ", след 2-3-5 секунди ми изписва "Приложението не е инсталирано". А опциите за "Internet Storage" и "USB Storage " не стигам до тях. След като сваля файла имам следните опции: 1. да маркирам файла, 2. да изстрия файла,  а теретата опция - иконка с три точки свързани помежде като я натисна  ми изписва "android.process.media  СПРЯ " или нещо пходобно. Сега търя как да оправя това спиране /прекъсване/. Не съм се отказал още :geek:

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След доста четене по форумине и опити, май нещата се получават 🙂 Първо трябва да проверите коя ви е версията на Андроида. Моята беше RC8. Сваллих я до RC 6 и така вече може да инсталираш HR-V Permissions 1.1.S_Mike и File Commander Prem....

За колегите на които им се занимава могат да прегледат тази тема Honda Connect Android System във форума forum.xda-developers.com. 

Редактирано от doktora1983
  • Харесвам 1
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На тези таблици може да проверите на коя версия е таблета ви и какви са файловете за него ! 

RC6 UPDATE MATRIX_LHD_KG_KR_SPEC.pdf HONDA RC8 MATRIX LHD.pdf

 

https://forum.xda-developers.com/t/honda-connect-android-system.3179549/page-135

 

Това е форума, успях да кача и линкл

Редактирано от doktora1983
  • Нагоре 1
  • Благодаря 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А финално успя ли да инсталираш нещо? И какво се случи с орогиналната ти навигация?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 2 часа, AzSum написа:

А финално успя ли да инсталираш нещо? И какво се случи с орогиналната ти навигация?

Качих си Waze и я подкарах в движение. Още я разучавам. Мисля да си кача и Sygic, ако стане. Моята Honda няма фабрична навигация. Това което четох по темата Honda Connect Android System останах с впечатление, че фабричния Garmin си остава, но прегледай и ти преди ресетването !!! Коя версия на системата е твоята Honda ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не схващам как да разбера от тия таблици? Инак андроида ми е 4.04.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледаш номерчето върху долното ляво копче на таблета и после в първата графа на таблицата, след модела на колата. А къщо и “номера на Версията “ , като го извадиш през менюто на системота. Този номер е от последните в таблицата. 

64DCA501-AADE-4B7E-A2A3-EEAEDCE7D189.jpeg

3EA4D9E9-BF31-4EEC-B070-9E0E96464CB0.jpeg

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както се вижда на снимката при мен този бутон е EJECT и друг номер няма.Използвам го за да извадя таблета и да имам достъп до CD слот-а.При вас не е ли така?

Сравнявайки номера на версията таблета20210413_165950.thumb.jpg.2531f4534f758a98bd4eb31ac7c77891.jpg е RC8 MATRIX,но и там има 2 варианта.Явно ще чета внимателно линка ,който си пратил към темата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, от близо 3 г ползвам Waze 3.9.9, но спря да търси нови адреси. Забиваше в непрекъснато "търсене". Реших да я заменя с по съвременната българска версия 4.70, но не се получи, дали защото е голяма по обем 88215кБ? Затова направих всичко отначало със старата Waze 3.9.9, която е 39937кБ. След стартирането и съобщава за проблем с интернет връзката, както е на снимката. А от телефона е стартирана "Лична точка за достъп" . Ще съм благодарен за всякакви съвети.

273627817_410877284129098_6331174201772237826_n.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ти на коя мултимедия си я инсталирал? На оригиналната от пост №30 ли или си преди фейса? А други интернет приложения работят ли като си пуснал хот-спот?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Почти еднакви са с пост #30. Само, че аз нямам DVD и бутон за отварянето му. Също не работи и браузъра. Като се се опитам да стартирам dir.bg, зарежда нещо от него и предлага 3 опции, едната е преминаване към защитен режим, abv.bg не отваря. Явно е проблем с достъпа до интернет мрежата. 

273587000_286443106918874_4089419663833579698_n.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На подобен проблем прилича. Ако върнеш заводските настройки?

Понеже виждам,че е 2.0 явно е европейска като моята тогава как успя да инсталираш някакво приложение върху нея? Използва някой хак като тия по-горе ли?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, следвах стъпките от #1, т.1 до края. Преди 3г стана по същият начин и я ползвах докато преди ноември 2021 почна да забива при търсене на нови адреси. А и се дразнех, че на телефона Waze показва текущите ограничения, а тази на таблена в колата не. Явно е нормално да няма всички екстри, но не е удобно да ползваш телефона си за навигация, при положение, че имаш вграден таблет, който си намалява звука на музиката при известяване от Гера-GPS-а 😉

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз се страхувам обаче да следвам стъпките, пнеже имам вградена навигация на GARMIN нищо, че емалко калпава.Предполагам,че ти нямаш?

Инак и аз бих се радвал да слушам Гера на таблета, но не виждам как :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имам Garmin, но външна, не вградена с доживотна актуализация на картите (2 пъти годишно), но не е същото. Waze-то има много други предимства, предупреждения в реално време. Ти би могъл да пробваш с инсталирането на Waze по този път, ако нещо не стане или не ти хареса (което се съмнявам) лесно можеш да върнеш заводските настройки.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, аз ползвам Waze на телефона.Кой точно клип използва ти, за да инсталираш? Лошото е,че в няколко клипа споменаха,че ако имаш фабрична няма да сработят хаковете.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За сега остава проблема със свързаността към интернета видно в прикачените снимки. Как някои неща се зареждат частично и спират? Какво ли е решението?

273820325_532946584622694_168908478846201981_n.jpg

273756505_342280981109927_6055817994309016531_n.jpg

273592423_3092766274378101_5370228235850380242_n.jpg

273627316_924777924890452_3942853351528617875_n.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 7 часа, AzSum написа:

Да, аз ползвам Waze на телефона.Кой точно клип използва ти, за да инсталираш? Лошото е,че в няколко клипа споменаха,че ако имаш фабрична няма да сработят хаковете.

в #8, сн.8 се създава параметър в Honda Permissions  com.waze

в сн.11 се редактира Process control - com.waze   в    Package name - com.waze другите са същите   

Редактирано от tsilev
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...