Jump to content
Ivan Petrov

Настройка на фарове.

Recommended Posts

Здравейте, нов съм. След дълго търсене и аз се сдобих с CR-V 3-та ген. 2008год. Засега по колата всичко е както трябва, но не мога да разбера и ме интересува фаровете могат ли да се регулират от вътре нагоре и надолу, или са застопорени на едно ниво. На фаровете виждам, че има машинка като вдигна капака, но не ми е ясно за регулирането. Колата е дизел. И това, че има автоматично пускане на фаровете, има ли опция за пускане на дневни светлини или трябва да си сложа модул.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти, предполагам, че реглажа на фаровете е опция за оборудването, но казваш, че има машинка за фаровете. Погледни вляво от волана, на таблото леко надолу. Точно до копчето за прибиране на страничнитр огледала е врътката за реглаж на височината на фаровете. И иначе реглаж на машина, може би най-достъпно е в СБА - срещу огромната сума от 4.50 лв.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако нямаш копче за реглаж, тогава си с автоматично регулиране (според натоварването ).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, аз имам въпрос отностно механичното регулиране на фаровете.Имам машинка за регулиране със степени, но при най-горното положение, което трябва да е при 1 човек и без багаж, десният ми фар свети по-горе. Възможно ли е регулиране посредством болт по фара? Търсих такъв и не намерих, както и не прочетох подобна информация във форума.Бих помолил евентуално за снимка за местоположение на болта. Благодаря.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, играта с фаровете не е нещо с което е добре да се занимаваш ти. Има стендове за реглаж, не взимат скъпо, имаш и болтове за ръчна настройка  , които те знаят къде са. Все пак и ние сме на пътя.

Редактирано от zmiata29
граматика
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето ти снимки :

DSC_1825.thumb.JPG.582af0f7b03ae524279eaecc357d5b96.JPG

 

DSC_1826.thumb.JPG.bc34bcf20846517bfb881934056a54aa.JPG

 

Надявам се, виждаш къде са машинките на фаровете и откъде се регулират.

  • Нагоре 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А, за дневни светлини, много е писано във форума. Щом имаш датчик за светлина, вярвай ми голям кеф е примерно лед дневни светлини при мигачите, слагаш на автоматично и забравяш лостчето за фаровете. Ден нощ, тунел, здрач то си знае, а освен това и бордовия компютър свети добре и през деня, а и удължаваш живота на ксенона- ако си с такъв де.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С малко закъснение, но все пак благодаря на колегата за снимките. Видях от къде  и ги регулирах, но проблема се оказа друг - спукани са и двете лупи. Явно ще се прехвърля в друга тема във форума за да видя опита на колегите с този проблем. Благодаря за отговорите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...