Jump to content
ARTU

Износване накаладки задно ляво

Recommended Posts

Здравейте, искам да споделя за един проблем, за да видя дали някой се е сблъсквал с него.

Купих автомобила в края на 2009-та, смених всички накладки. През пролетта на 2016 започнах да чувам стържене отзад вляво, като при посещение в сервиз се оказа, че ми е блокирало буталото на спирачката и е износило феродото до желязо. Смених накладките на задните колелета. Малко преди това беше започнала да ми присвятка лампата за ABS и съответно системата не работеше, когато свети. После постоянно започна да свети и до там. Ходих в сервиз ХОНДА (където ме посъветваха да си купя нов блок - купих си), после в друг сервиз, където уж търсеха три дни къде е проблема. Миналата седмица оставих колата в трети препоръчан сервиз, където се оказа, че датчика на ABS-а на задно ляво колело е налепен със стружки. След почистване, майсторът установи, че феродото на задно-ляво е на по-малко от три милиметра. А е сменено преди по-малко от година и половина, колата е изминала от тогава не повече от 5000 км. Не е блокирало спирачно цилиндърче.

Докато шофирам, чувам отзад едно ритмично "хръс-хръс-хръс", сякаш някъде трие.

Дали следва да сменя спирачния диск?

Най-хубавото от цялата гимнастика беше, че ABS-а се оправи - оказа се, че освен датчика, е имало и разпоени маси в блока. Сега си имам и резервен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен проблемът с неравномерно износване на диск и накладки беше от едни "пъпки" (извинете ме за израза), фабрично направени на задната страна на накладките.

post-17338-0-48086200-1507528862.jpg

Тези "пъпки" трябва да влязат в жлебовете на буталото.

Само, че по незнайни причини излизат от там и буталото почва на натиска "пъпката" и така криви накладката.

Сега съм с нови дискове и накладки без такива "пъпки". Всичко заспа!

Колега ARTU, при всички положения трябва да смениш дисковете и накладките. Ако накладките са с такива "пъпки" - изпили ги на шмиргела да се изравнят с основоата на накладката.

Провери си и ръчната спирачка, да не е "захапала".

 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много рядко ползвам ръчна. Ще проверя за пъпките, но със сигурност ще сменя дисковете и накладките, плюс евентуално ремонт и на цилиндърчето и водачите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма значение колко рядко я ползваш аз съм с аеродек 1.4 и имах поодбна случка в Унгария точно със задна лява. Блокира цилиндърчето, миришеше на изгоряла гума толкова се беше загряло. После спря един нашенец тираджия и ми каза с газ на задна и разко спирачка няколко пъти и се оправи. Като се върнах ходих да ми го оправят, чистеха, гресираха и някаква гумичка смениха. После на прегледа пак задна лява даде проблем и то точно на ръчната. Прави й се някакъв реглаж със смяната на маслото ми го направиха и не мога да кажа колко струва ама трябва да е около 10тина лв.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен - тест на годишен преглед показа задно ляво не хваща добре - оказа се цилиндър.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...