Jump to content
zombyy4

б16а2 харчи масло

Recommended Posts

Здравейте колеги мотора е от 5-та ген 1.6 160к вти,сменени са сегменти и гумички и пак харчи масло карам го с 10в-40 дали не и е редко това масло чудя се дали да не я пробвам с 15-40 или някакво друго,но съм чувал че тези мотори като се вкарват в обороти постоянно си харчат масло,моля на по запознатите колеги да помагат:)

 

Благодаря предварително...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като си сменил тези неща дори и 5-40 трябва да си е ок. 15-40 няма да оправи ситуацията. Огледай да нямаш течове. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрав мотор Б16 не харчи масло,не знам къде и какво си чувал,но е факт!При теб ли беше колата,когато са сменени сегментите?Правилно ли е разработен мотора след това?И не на последно място 10/40 не е най-удачното масло за този двигател.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Петър го е казал - здрав Б16 не харчи или то ако има доливане е в рамките на допустимото. Пример: дел сола ми с B16A2 от смяна до смяна на маслото доливам 400 - 500мл, а го карам с 5W40 мотул.

 

Понеже спомена гумички - оригинални хондови ли са сложени? Не съм спец, но от това което съм чел съм останал с впечатлението, че като се сменят гумичките с не оригинални такива - мотора почва да гори масло. Нека някой по-разбиращ да каже.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Странно, уж по каталог ги дават да си похапват масло... 

 

Препоръчвам да си караш с 5W40, в никакъв случай 15W40. Ако наистина не си я разработил като хората, ще си гори масло.

 

При закупуването на този сивик - маслото беше сменено малко преди продажбата с 10W40 Motul и на 6к километра съм долял около 300-400мл, като колата се кара много често във високите :) 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Нз кой каталог четете,но аз лично съм имал Б16А2 и никога не ми е пипал маслото.Карал съм го винаги с 5/30 ,или 5/40.Същото мога да кажа и за сегашният ми К20А2.Да,имал съм и много D,Н и B серии,които са пипали.По начало "Н"-серията най-пипа и това е от моите наблюдения,върху мои коли.

Редактирано от policeman
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Счупен/и или неправилно подредени сегменти са също вариант.

Колко мина след ремонта.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Счупен/и или неправилно подредени сегменти са също вариант.

Колко мина след ремонта.

Да,прав си.За това го попитах кой е правил ремонта,съответно разработването.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто сменихте сегментите ли?За елипси мериха ли?

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Dragi4 е прав, ако са изнесени цилиндрите на елипса ще си харчи масло. Старите ти сегменти са били износени по цилиндъра и затова разхода на масло е бил по-малък

 

Sent from my HTC Desire 820 using Tapatalk

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи няма никакви течове,гумичките не са оргинални,но и преди сам правил мотор на хонда с гумички и сегменти и грам не бараше масло а го карах само в червеното.Цилиндрите ништо има нямаше не бяха надрани.Първите две хиляди километра след ремонта го кара нормално и не харчеше масло и после като започнах да я вкарвам в червеното почнаха харчовете

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...