Jump to content
koleca

Скъсан маншон на кормилния накрайник

Recommended Posts

Здравейте колеги, от доста време ми се появяваше едно скърцане като изправя волана и леко завивам на двете посоки, ходил съм на сервизи и всичките ми казват, че скърца долния шарнир, но е бил здрав. Като завали дъжд скърцането се появяваше и след ден, два спира. Но днес пак започна да скърца, без да е валяло и реших да погледна от какво е, и се оказа, че ми се е скъсал маншона на кормилния накрайник. Та сега се чудя дали това скърцане, като сменя маншона и сложа грес, ще изчезне или нещо рейката е тръгнала да заминава, иначе нямам загуба на течност или нещо необичайно във волана, единствено само това зверско скърцане, дето привлича погледа на минаващите хора покрай мен. post-31802-0-93816800-1494771388_thumb.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Ако изтича хидравличната течност, се появява свирене от помпата при въртене на волана. Но скъсания маншон трябва да се подмени, защото води до "скъсана" т.е течаща рейка.

Но като гледам има и намокрено, възможно е вече да има теч от рейката?

Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма никакво свирене или загуба на течност, а относно този теч, прилича повече на грес, премесена с някакво боклуци. Утре ще вида да я сменя, само дано да намеря време.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

И аз стигнах до проблема с маншона на рейката само , че Х2

Един колега беше казал ,че и той имал проблем с тея маншони постоянно се късали.

Друг сблъсквал ли се е такъв проблем ?

Каква марка и от къде сте си поръчали? 

Не искам да сменям маншони по 2 3 пъти в годината.... 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От 3 години карам колата, всеки път, като я карам в сервиз, поне единият маншон е скъсан. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много интересно.

При колегата koleca скърцането е при завиване и когато завали дъжд.

 

А при мен при всяка дупка или неравност по пътя се чува този звук,а когато завали намаля или спира и започва ремъка :D 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз сложих марка Спидан лятото от едната страна и скоро и от другата. Колко ще карат не знам, както казвали майсторите- "Ще ги наблюдаваме". Сигурно е важно да са точната дължина за да не се опъват излишно, вярно е хармоника, но все пак. Моите са за Ровер, но на вид и размери са като оригиналните, иначе излизаха други по форма.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 6-тия Акорд (от подписа ми) само веднъж съм сменял, но го хванах леко закъсан, а не изцяло откъснат като при теб. Не помня какво съм сложил, но изглеждаше същият. Това бе преди години. Важно е да оглеждаш сегиз/тогиз и сменяш своевременно, че иначе се нараняват семеринките и става по-зле. Слагай скоро -каквото намериш, че от влагата и солта...

От влагата скърцат тампони на торсионната щанга или други гумени детайли, които при влага утихват. Във мокро време ремъкът свири или ако е леко хлабав, или ако вече се е "вдървил" от старост и студът го втвърдява още.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема с ремък имах и с английския сивик като мина през локва и почва да свири но почна и когато примерно съм спрял на паркига и вали 

когато запаля започва едно леко свирене.

Преди 2-3 месеца сменях една част на динамото и майстора не беше затегнал ремъка и свиреше постоянно.

После уж го оправи ама може би трябва още натягане знам ли :/

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги  проблема след смяната на маншона остана.

Можете да чуете как скърца при неравност.

Интересното е ,че майстора каза ,че всичко от лявата страна е ОК.

Пробвам да скачам на прага ,да разлюлявам колата но не издава и звук само когато колата е в движение.

Някой да има представа от какво е ?  

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това скърцане прилича на тропане, до колкото се чува. Може да е и от амортисьор.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен звукът ми идва лош, но и при мен се чуваше нещо подобно. Оказаха се тампоните на горните носачи отпред. Можеш да провериш тях.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...