Jump to content
Mar!na

Предни тонколони

Recommended Posts

Момчета, може ли малко помощ?

Налага ми се да сменя предните тонколони, някой да знае размерите?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Размера им не е стандартен, не вярвам да ги намериш по магазините.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако тия във вратите и аз сменявах едната. Взех от ударена кола, която в последствие, като сравних серийния номер, се оказа от Сивик 8ма. Ама пасна. Сега лявата ми бражди на басовете и мислех и аз да търся различни от оригиналните.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм в същата ситуация. Предна дясна "грачи" и трябва да я сменям, но всички ми казват да търся втора употреба, че иначе било трудно да се намери нова заместител.

Даже някъде мернах, в една от дискусиите Veseliq беше обяснявал, че оригиналните били 2 омови, а в магазините може да се намерят само 4 омови.

Нищо не разбирам от омове, ватове и т.н. и не мога да дам мнение.

От друга страна, ако вземеш втора употреба, няма гаранция, че след 2-3 месеца няма да си в изходно положение.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези говорители подлежат на ремонт, излиза по-евтино и по-надеждно от втората употреба.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Къде биха ги ремонтирали?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето така изглежда тонколоната

EAS16P699C

post-5000-0-03713900-1488036496_thumb.jpg

post-5000-0-05336900-1488036531_thumb.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам 4бр. такива, ако някой иска да пише на ЛС ;).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така се сваля кората :

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От Акорд 7-ма вероятно ще станат, ако наистина е така, ще има за по 30лв комплекта.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Буксите стандартни ли са? Ако се вземат неоригинални, а някаква марка?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Тези говорители подлежат на ремонт, излиза по-евтино и по-надеждно от втората употреба.

 

Къде биха ги ремонтирали?

 

Аз мога да ги ремонтирам, цената е 15 лв/бр.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наш колега от форума ми прати тези:

http://www.technopolis.bg/bg/Car-speakers/Car-speakers-JBL-GX602/p/308090

 

Хубавото е, че са 2.3 ома и не са прекалено дебели (52мм) - ще станат. Даже имат по-евтин вариант (който го няма в онлайн магазина, но го видях в Технополис) - GX502, който е 99лв за комплект, но го дават 57мм дълбок. Чакам отговор от хората, които ми правиха аудио изолацията и ще сложа най-евтините, които стават.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпросните JBL колони не са подходящи, защото са коаксални, ще е далеч по-добре да се монтират компонентни, като тези:

http://www.ebay.co.uk/itm/INFINITY-REFERENCE-6530cs-6-5-17cm-COMPONENT-SPEAKERS-270w-PEAK-POWER-/381566041575?hash=item58d71bbde7:g:yroAAOSwu1VW4Xh5

 

Заминавам петък за чужбина, та след 15ти март ще разглобя вратите, да видя дали ще се съберат и ще поръчам. Ще има тема с резултата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще следя темата с интерес.

Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз, още като взех моя jazz, преди 2 години и веднага смених говорителите. Сложих тези. Като свалих адаптерите за кабелите от фабричните и ги монтирах на тях. f2430556484946e2a4d62daac1c54538.jpg Изпратено от моят LG-H961N с помощта на Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А относно Акорд и при мен двата предни грачат, бях кооментирал в общата тема за 8ма генерация. Но понеже предните и задните са еднакви, някой да има проблеми със задните?

Или да се очакват ли проблеми от тях?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А относно Акорд и при мен двата предни грачат, бях кооментирал в общата тема за 8ма генерация. Но понеже предните и задните са еднакви, някой да има проблеми със задните?

Или да се очакват ли проблеми от тях?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчета.

Дайте малко отзиви. Сложихте ли и как са?

Тотално съм разочарован от "premium audio"-то на акорда. Освен че гъгнат колоните (явно са избушени), баса боботи - не е отсечен и ясен, няма високи и основно има омазани средни. Мощността също не е голяма. Имайте впредвид, че сравнявам с тъпа опел астра, верно топ оборудван със 7 тонколони, но звука там определено е много по - ясен и силен.

Ще сменям и аз говорители, та малко отзиви ще са ми от полза. Тези, двулентовите JBL , където колегата казва че не ставали, мисля че ще помогнат за високите. Ще проверя и пищялките ми да не са изгорели - все пак жаба я е карала. :)

Имах hertz на едната си кола - мисля, че са прехвалени и нямат кой знае какво качество. Определено JBL е много по - добро за дребната разлика в цената.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Сложих тези:http://www.technopolis.bg/bg/Car-speakers/Car-speakers-PIONEER-TS-A1733I/p/306070

Доста по-добре свирят от JBL-а който е препоръчан горе - сравних ги паралелно на стената.

На HERTZ-а както и вече споменах качеството дори е по-лошо отколкото си мислех - свирят като стар веф - само средни.

Класацията от лошо към добро качество беше - Hertz, Alpine, JBL, Pioneer.

Като Hertz бяха несравнимо по-зле от останалите 3 модела. Alpine и JBL са ок, но Pioneer имаха осезаемо по-добър звук - много по-чист и много по-отсечен и ясен бас.

Не съм пристрастен - имам страхотни JBL колони вкъщи, но те са по-висок клас такаче Pioneer-a спечели.

 

Засега звука е приличен и много по-ясен, но още не съм доволен на 100%. Събуфъра ми се струва че също боботи но май е с 2 бобини и не знам лесно ли ще се смени. Ако някой му знае парт нъмбъра или спецификациите моля да напише

Редактирано от mcd

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези Pioneer-ки монтирал ли си ги? Пасват ли добре в леглата?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото видях, сложиха някакви преходни рингове - не знам от старите или те ги монтираха допълнително. Направиха ги на технополис в Бургас - отвън има монтаж на кар аудио и ДРЛ. В София съм слагал на друга кола на технополис-а на околовръсното до кино арена - но там ги слагаха на задната кора, но предполагам ще се справят. Взеха ми 45лв за монтаж на говорителите и 75лв за ДРЛ модула с монтажа. Доколкото видях, дрл модула го монтираха кадърно, долу до бушоните под волана. За сега няма проблеми.

 

Аз съм фен на качествено аудио и може да ги сменя, защото ми идват в повече високите, та ако не бързаш, мога да ти ги дам с отстъпка. Другия вариант е да ги преместя на задните врати, защото там грам високи няма. Ако не си с премиум аудио, предполагам ще са ти добре, защото при мен горе има още 3 говорителя, за средни и високи - не знам на стандартния вариант как е.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! От доста време се каня да повдигна темата с нещата, които направих по въпроса със скапаните говорители на Акорда. Първо се бях засилил да поръчам Инфинитата, към които Veseliq е дал линк по-горе, но след като установих, че с доставката цената става почти двойна, се заех да търся алтернативни варианти. Успях да открия един модел на JBL със сравнително прилични параметри и цена, и най-важното - с импеданс 2.3 ома, т.е. - близо до оригиналните.  Ето това е модела и сайта, от който ги поръчах (дано да не правя забранена реклама ;)) - https://edigital.bg/govoriteli/govoritel-za-kola-jbl-gx600c-p399280 . Благодарение на Veseliq се свързах с момчетата от  Sounddoctors, които направиха подмяната на четирите говорителя и поставянето на един слой шумоизолация на вратите (еднослойна, че пусти бюджет беше доста изтънен :D) - тук е момента да ги похваля и препоръчам силно! Ето малко снимки как изглеждаха нещата:

http://dzmeq.snimka.bg/automobiles/speakers.131872.38393169

http://dzmeq.snimka.bg/automobiles/speakers.131872.38393172

http://dzmeq.snimka.bg/automobiles/speakers.131872.38393167

http://dzmeq.snimka.bg/automobiles/speakers.131872.38393168

http://dzmeq.snimka.bg/automobiles/speakers.131872.38393170

http://dzmeq.snimka.bg/automobiles/speakers.131872.38393171

И ето че чудото стана - оказа се, че в тая кола музиката можела да има сравнително добро звучене :lol:! Впечатленията ми до момента (може би леко субективни, но все пак) - по добрата звукоизолация доведе до осезаемо по-ниски нива на шума от околната среда, заради малко по-високите омове като цяло музиката звучи по-тихо, но доста ясно, баса определено стана по-плътен и на последно място - за съжаление усетих колко кофти сигнал изкарва любимият ни mp3 формат, сравнен с друг (по-качествен и некомпресиран) източник... Тъй като в момента имам четири нормални колони, започнах да чувам пърдене пък от субуфера, което според момчетата от Sounddoctors можем да излекуваме със следното нещо - http://aval-bg.com/3057/Ground+Zero+GZUW+8SQ когато му дойде времето. Надявам се темата да е полезна и да помогне с нещо.

  • Харесвам 1
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може ли да ми пратиш контакти на момчетата на ЛС ? 

Благодаря предварително!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега,

Би ли споделил колко излезе всичко.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, 

Колоните излязоха 2х160лв. с доставката, монтажа и обезшумяването (с един слой изолация, ако слоевете са повече - цената ще е друга) беше по 50 лв. на врата, така че тотала чукна 520 лева.  

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Не искам да ти развалям кефа, но и аз бях поръчал тези говорители за да сменя коаксиалния пайнер който бях сложил. Именно заради това че са 2.3 ома и са компонентни. Ами какво да ти кажа единственото им хубаво са пищялките. Ниските свирят много зле и кривят. Тествах паралелно - пайнера на едната врата jbl-а на другата.  Толкова зле свиреха че ги върнах. От същата скапана фирма поръчах заради добрата цена, но ми се струва че са фалшиви - не може са свирят чак толкова зле. А и ми взеха 20 лв за връщане щото са в полша. Другото което ме навежда на мисълта че са фалшиви освен ужасния звук е че са различни от снимката на кутията - говорителите за ниските. Също имам 2 слоя изолация на вратите. Ако нямаш с какво да ги сравниш и не ги усилваш много може и да ти се струват добри. 

Нищо лично - споделям опит. Сега взех компонентен пайнер за отпред, а предните ще ги преместя отзад но като омекне малко времето че трябва изолация и на задните да сложа а си е разправия.

Пайнера свири супер но отпред има фабрични пищяли и с коаксиалния пайнер стават прекалено много високи. Отзад високи няма та мисля там ще се върже добре.  

P.S. този говорител за уъфъра не съм сигурен че ще влезе - много е дълбок. И аз мислех че уъфъра криви но ми дрънчат задните говорители. Виж да не ти криви jbl-a преди да наливаш за уъфър. Много е тъпо с тези говорители - не може да ги чуеш всички на едно място да сравниш. А параметрите, които пишат са свободни съчинения. 

Редактирано от mcd

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чак пък толкова да са зле??? Да не сте допуснали разминаване в поляритета на говорителите?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не - пробвах ги даже 2 пъти на двете врати.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте, а какво ви е мнението за тези говорители ? https://www.avitel-bg.com/audison-ap-6_5-ohm2--165mm-woofer

отговарят точно на спецификите на Хонда. 2 ома; мидбаси 16.5 см. компонентни и т.н. остава и да свирят добре. Доколкото съм чувал са дъщерна фирма на Херц.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 2/17/2018 at 21:26, iem написа:

здравейте, а какво ви е мнението за тези говорители ? https://www.avitel-bg.com/audison-ap-6_5-ohm2--165mm-woofer

отговарят точно на спецификите на Хонда. 2 ома; мидбаси 16.5 см. компонентни и т.н. остава и да свирят добре. Доколкото съм чувал са дъщерна фирма на Херц.

Какво не им харесваш на оригиналните?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 2 часа, Tokio написа:

Какво не им харесваш на оригиналните?

Предна лява тонколона  "си изпя песента" започна да грачи и пръхти. Чудя се 4 ома или 2 ома, но доколото съм чел един от най-важните показатели е Децибела.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прати я на Tokio, моята ми я отремонтира стана като нова.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 2/23/2018 at 11:17, migga написа:

Прати я на Tokio, моята ми я отремонтира стана като нова.

Пратих я на колегата Токио, наистина работи много добре и съвестно. Върна ми тонколоната като нова и звука е такъв каkъвто трябва да бъде за тази кола, а именно premium.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на моята 8ца се бяха скапали говорителите на четирите врати :o:o      След ремонта им, звука стана много добър :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, 

 

опитах се да обобщя темата, но не успях. Не разбрах коя марка, модел, омове и т.н. са подходящи за предни и задни. Аз не съм с премиум, а звука е доста зле 3 от 4те колони грачат, така че не знам дали изобщо си заслужава ремонт на старите.

Може ли да помогнете като посочите конкретно какво да взма.

 

Благодаря

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какви говорители да вземеш - това можеш да решиш само ти. Имай в предвид, че няма да намериш говорители, които да ти станат "болт он" на мястото на оригиналните. Размера е стандартен, 16.5 см, но закрепването е специфично. И не на последно място, оригиналните говорители са 2 ома, можеш да сложиш и 4 или 8 ома, но няма да свирят така, както оригиналните. Лично аз се съмнявам, че с други говорители можеш да постигнеш качеството на оригиналното звучене, но щом искаш, опитай. 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се за невежеството.. не е в моята компетенция, но искам да попитам нещо...

Ако стъпалото е предвидено за 2 ома говорители, а му се сложат 4 ома, то това не го ли товари нещо? Не е ли предпоставка за изгаряне?

Не питам конкретно за акорда, а като цяло, било то и за домашната ми система..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напротив колега, разтоварва го. Ама и звуковата мощност пада.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...