Jump to content
ivan403

Honda Civic, Peugout 206 или Opel Corsa C за първа кола.

Recommended Posts

Здравейте! Дойде време да си избирам първа кола и се чудя между тези 3 модела Honda Civic, Peugout 206 или Opel Corsa. Така, като ще съм млад шофьор, не искам нещо което да гори много. Какво ще ми препоръчате?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сравнението между тези автомобили е еднозначно в полза на сивика. Най-голям като външни и вътрешни размери, а като надеждност са несравними. Има достатъчно тестове за надеждност в нета и сивика е далеч напред. Избора според мен е от най-лесните.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Горе долу какъв разход има този модел?

Сивика е Gen6 1.4 90hp.

Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

5.5 до 8 с настъпването, ако говорим за хеч, а комби англичанка ми гореше средно 7.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кво й е на Корсата? Опел, харчи малко, евтини части. Екотек, мекотек, има двувалки и с верига.

Не съм запознат с детските й болести, ма много бързо ги сиктирдосахте другите коли. :)

На тая ли й викаха "капка"?

Нали C серията?

http://m.cars.bg/c1967774

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Показвам на цената на 6 ген. :)

То и 1.4 има, и twinport има ма не е тва въпросът.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, какъв отговор очакваш в Хонда форума? Дал си 3 коли от 3 съвсем различни свята - френски, немски и японски ; сравнение между тях НЯМА, все едно да сравняваш мухата с майонеза.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хондата е супер избор. Непретенциозна, здрава, лесно се кара, идеална за първа кола. И е дооста пъргава за конете си. Не знам другите как са.

Не знам колегитв как карат ама аз с 20лв бенз минавам 50-60км градско с настъпване.

Настъпва ли се и кара ли се по агресивно - гори. Не съм я засичал иначе как е при нормално каране, защото съм на газ. Но на газ с настъпване и както и да я карам 10лв минавам 85-90км, но е и сравнително по-спъната на газ.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

..... и се чудя между тези 3 модела Honda Civic, Peugout 206 или Opel Corsa..... Какво ще ми препоръчате?

Ако става въпрос за 6 генерация, бих взел Сивика, в противен случай Пежо 206 с по-голям мотор. :punk:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като се има в предвид възрастта и класа  на тези автомобили, марката няма особено значение. Гледай коя е най-запазена,коя е  най-удобна за теб и коя ти харесва най-много на външен вид. 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...