Jump to content
vesivanova

Питане за Notebook

Recommended Posts

Колеги, извинявам се за off-а, но тук има хора, компетентни :lol: .Поръчах си от Америката...това: http://www.pcstore.bg/laptopi/acer/ACER_As...G_LX_AFM0X_023/Занимавам се с визуализации и CAD приложения.Моля за мнение!+/-

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на 100% ще ти върши работа,и не само за КАД приложения ми и за игри :lol: макар че тази цена е извънземна, може да намериш и друг с подобни данни за по малко пари

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това не е цената...това е за характеристиките.Предложения?Благодаря!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом си го поръчала от УСА -та .. начи ше дойде на приемлива цена ... по конфигорацията нема забележки ... ше фърчи тфа чудо ... само марката нещо не ме кефи ! Ма ако е на далавера зимай яко е ! "Четириядрен Intel Quad Core" :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ни се сещам коя програма няма да фърка на тоз комп ама трябва да се махне таз виста

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ни се сещам коя програма няма да фърка на тоз комп ама трябва да се махне таз виста

А какво би сложил за да поддържа 4 gb и да ползва потенциала на конфигурацията? :blush:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, извинявам се за off-а, но тук има хора, компетентни -_- .Поръчах си от Америката...това: http://www.pcstore.bg/laptopi/acer/ACER_As...G_LX_AFM0X_023/Занимавам се с визуализации и CAD приложения.Моля за мнение!+/-

Понеже се занимавам с кад , ще ти свърши работа според мен .Аз скоро взех подобна конфигурация , само с 512 Мб Видео RAM.Мойта е HP.За кадовете , които аз ползвам е ок (SW, Edgecam, Mastercam , Moldworks, Flowworks e.t.c)В твоята област предполагам също всичко ще върви . Кажи по точно какво ще ползваш и може да проврим по точно .А , да :blush:Да почерпиш

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:blush: - Това ли е? http://www.slideshare.net/newlaptoponlines...e-vista-premiumAutodesk Land-a, Autodesk Civil 3D, Autodesk 3ds Max,...Invertor, ArcGis, програми и приложения на ESRI и др. Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако е нов модел,а той е едва ли има подръжка на нещо друго освен виста :blush:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

-_- - Това ли е? http://www.slideshare.net/newlaptoponlines...e-vista-premiumAutodesk Land-a, Autodesk Civil 3D, Autodesk 3ds Max,...Invertor, ArcGis, програми и приложения на ESRI и др.

ДаМного ми е интересно , какво прави архитект на Инвентор :blush:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих опитал линукс, но не е лъжица за всяка уста.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да спасиш рамта от вистата, може да се пробвам с Windows 7, най-новото излезнало е доста стабилно и оправиха хибернацията. Колкото до конфигурацията - добре е, само че картата е малко геймърска, може би по-удачен вариант щеше да е NVIDIA Quadro FX 770M, която е базирана пак върху 9600 GT-то, но мисля че дава по-висока производителност на 3dmax-a. Обаче fx700m-ката е 512мб, 9600 gt-то e груба сила и наваксва :blush: Честито компютърче.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Потвържавам за Windos 7- доста по-добре е от вистата - по малко ресурси изисква , а като производителност е над XP-то . Проблеми с него не съм имал - около месец го ползвам. За сега за него само добри неща мога да кажа ....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Потвържавам за Windos 7- доста по-добре е от вистата - по малко ресурси изисква , а като производителност е над XP-то . Проблеми с него не съм имал - около месец го ползвам. За сега за него само добри неща мога да кажа ....

;) За 4 гига РАМ си требе х64. В сравнение с ХР х64 другите са си по-бавни.Иначе за лаптопа, ако може да дам някакво по-различно мнение. 4,1 кг, 18", 16:9 :ranting: . И ще го носи жена. Не знам до коко е критично да имаш лаптоп, но мисля че на доста по-добра цена може да се вземе далеееч по-хубав настолен компютър в България. Най-вече с истински професионален монитор - нещо 26" S-IPS матрица или от сорта. Все пак ако трябва да е лаптоп, пак не мисля че 16:9 е удачно да се ползва за дизайн. Виждал съм лаптоп с Full HD монитор и просто трябва човек да си носи една по-яка лупа за да вижда нещата по екрана. На 19" монитор дори 1680х1050 изглежда супер дребно.Като цяло мнението ми е - това е лаптоп направен за гледане на филми - за останалите неща - документи, дизайн, дори и ИГРИ е просто компромис. Представям си как ще върви някоя нова игра на Full HD с тая яка 9600.И на последно място - с голям екран, сравнително мощна (за лаптоп) видеокарта, лаком процесор  - къде отива батерията??? След 1 година ще изкарва по 1 час.Мнението ми е малко крайно, но не мисля че тази техника има само плюсове - напротив - минусите са повече и то само заради мобилността която получаваш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един час още сега. След година 15 минути. Но ако целта е да виси постоянно на кабела няма никакви ядове, дори и да е лаком. Иначе за дисплея и аз мисля че не е много за дизайн с висока резолюция, но се свиква.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Потвържавам за Windos 7- доста по-добре е от вистата - по малко ресурси изисква , а като производителност е над XP-то . Проблеми с него не съм имал - около месец го ползвам. За сега за него само добри неща мога да кажа ....

;) За 4 гига РАМ си требе х64. В сравнение с ХР х64 другите са си по-бавни.Иначе за лаптопа, ако може да дам някакво по-различно мнение. 4,1 кг, 18", 16:9 :ranting: . И ще го носи жена. Не знам до коко е критично да имаш лаптоп, но мисля че на доста по-добра цена може да се вземе далеееч по-хубав настолен компютър в България. Най-вече с истински професионален монитор - нещо 26" S-IPS матрица или от сорта. Все пак ако трябва да е лаптоп, пак не мисля че 16:9 е удачно да се ползва за дизайн. Виждал съм лаптоп с Full HD монитор и просто трябва човек да си носи една по-яка лупа за да вижда нещата по екрана. На 19" монитор дори 1680х1050 изглежда супер дребно.Като цяло мнението ми е - това е лаптоп направен за гледане на филми - за останалите неща - документи, дизайн, дори и ИГРИ е просто компромис. Представям си как ще върви някоя нова игра на Full HD с тая яка 9600.И на последно място - с голям екран, сравнително мощна (за лаптоп) видеокарта, лаком процесор  - къде отива батерията??? След 1 година ще изкарва по 1 час.Мнението ми е малко крайно, но не мисля че тази техника има само плюсове - напротив - минусите са повече и то само заради мобилността която получаваш.
За компромиса съм абсолютно съгласен. Все пак има и предимства , особенно ако ти се налага да седнеш някъде на майната си да измоделираш нещо или да пуснеш цялостна обработка на място при машината.Имам опит с такава машина- предишната.Тогава есетствено беше с 17" Core 2 , 2 GB RAM i Video s 256 RAM, Още ми седи на заседателната маса във Фирмата и ми е свършил страшно много работа, нищо че тежи 6 + кг . Иначе ми се мота из къщи една друга машина с 15", която е "само" 2.5 кг. и я разнасям на почивки, ваканции и т.н.т. Иначе си прав колегите който работят целодневно само КАД задачи са на настолни машини с 22" проф. дисплеи от 2007. На мен обаче ми се налага да ходя при клиенти , да покажа в приемната някое моделче и т.н.т и затова такъв топуз е най-малкото зло. :angry:Всичко е въпрос на приложение и нужди. Т.е. според мен за всеки влак си има пътници

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря Ви за отговорите...и за това , че не ме сдъвкахте...набързо. :dry: За разнасяне си имам по-малка и лека машинка, за офиса - настолен със заветните 22 ", а това е за работа у дома, а и за забавление..все пак.Бюрцето ми е малко - :) Още веднъж - :unsure:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинете, че повдигам стара тема.

Лаптоп Acer Aspire 8930g на доста години, днес окончателно му се скапа батерията.

Възможно ли е, заради това да не се стартира? Или да търся другаде причина.

Имам по-стар лап от марката, който си работи без батерия; за това съм в чуденка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Мисля че трябва и без батерия да работи -само на зарядното.Светват ли някакви лампички по него изобщо ?Остави го известно време без зарядното и извади батерията ,после включи зарядното без батерията и виж какво ще прави.

п.п Забравих да добавя че е възможно и повреда в зарядното ,ако са еднакви със по-стария лаптоп ,размени ги за проба .

Редактирано от borko 30

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намерих проблема, извинете за паниката!

Пробвах с подобно захранване, не е в него проблем.

Оказа се захранващ кабел... До преди осем часа беше ОК.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми то е така с техниката ,понякога проблема е елементарен ,но като се паникьоса човек и му минават през ум първо най-лошите работи които могат да се случат на уреда.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От доста време съм обещал на сина си да му купя нотбук. Коледа наближава и мисля да го изненадан. Колебая се между тези два модела https://ardes.bg/product/acer-aspire-es1-131-c1vt-73922 и https://ardes.bg/product/acer-aspire-es1-331-c1rw-72687 . Моля ви помогнете ми с избора, за да го взема възможно по-рано и да не се притеснявам. :) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте

Колега Vasko56, аз лично съм привърженик на лаптопте IBM-Lenovo от сериите T400, T410 и други от това поколение. Цените им са сравнително ниски, а и качеството е на високо ниво.

За по- новите модели обаче нищо не мога да кажа.

Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От доста време съм обещал на сина си да му купя нотбук. Коледа наближава и мисля да го изненадан. Колебая се между тези два модела https://ardes.bg/product/acer-aspire-es1-131-c1vt-73922 и https://ardes.bg/product/acer-aspire-es1-331-c1rw-72687 . Моля ви помогнете ми с избора, за да го взема възможно по-рано и да не се притеснявам. :)

Колега, не знам какъв е бюджета, но за тия пари според мен не вземай. Под 800лв според мен всичко е еднакво като х-ки и качество. 

Ако втора употреба е вариант можем да ти намерим нещо ставащо за 400-500. Няма да е зле и да напишеш за какво ще се ползва, защото с тия вградените карти, забрави да играе нещо повече от ЦС 1.6 и NFS U2.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едва ли ще играе много тежки игри. Гледах в сайта,че има някои по-скъпи, може да се насоча към тях.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На тия реално никакви игри не могат да се играят. Тъй като са с интелска карта вградена в дъното и общо взето стават за интернет и филми. Гледай нещо с Допълнителна видеокарта. Gforce или Ati. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега за нотебоок, аз лично бих жзел от УК или някаде другаде някой referbished, има доста читави като характеристики. сайтове в UK много, повечето лаптопи са с междунардона гаранция.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Refurbished определено е оферта.Относно сайтове си мисля, че newegg имаше английска версия? :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега за нотебоок, аз лично бих жзел от УК или някаде другаде някой referbished, има доста читави като характеристики. сайтове в UK много, повечето лаптопи са с междунардона гаранция.

 

Дай линк към нещо, което не може да се намери в OLX втора ръка за добри пари?

Моите 2 стотинки:

Техника от UK по интернет, особено refurbished, особено пък с някаква мъглява гаранция е малко руска рулетка :)

Може и аз да съм карък (по принцип съм :D), но чисто нови неща съм купувал и пак с дефект... и оттам нататък беше "оправяй се".

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

само да не каже някой че е реклама:

http://www.xsonly.com/

 

от УК предимно refurbished, да рулетка си е, затова като намерите някой сайт гледате дали го има в амазон и ебай и гледате оценките.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...