Jump to content
Guest geo2000

проблем с Civic Shuttled16z2

Recommended Posts

Guest geo2000

Колеги дайте мнение за следния проблем - При движение 2000 -2200 оборота светва лампата на инжекциона. Като промениш режима угасва, след секунди до минута. Като задържиш на около 2000 оборота същата работа. Пробвахме да я вкараме в режим за тестване нищо не показва -нито мига нито свети постоянно - загатка. Благодаря предварително!!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest lookcho

газово има ли ? кой номер грешка ? възможно е да е ламбда ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest 323f-fan

На моята Д15Б2 имах същият проблем-оказа се че ламдата ми е с влошени характеристики,а след това ми отказа като дам контакт да ми включи помпата,при което лампата не угасваше :hondarulez:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest 1net

Гео, провери си грешката. Като се случи, просто отбии и без да гасиш колата погледни какво мига диода.и ми кажи някой да ти е разглобявал делкото скоро?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest geo2000

газово има ли ? кой номер грешка ? възможно е да е ламбда ...

Няма газ, имам един ретро Акорд на газ и мисля втора хонда на газ да нямам. За ламбдата ще проверим надявам се. Най интересното е че пробвахме да откачим ламбдата, колата върви по-лошо но не светна лампата на инжекциона да отчете откачената ламбда????? Ще опитам това, което казва другия колега и ще видим.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest geo2000

Гео, провери си грешката. Като се случи, просто отбии и без да гасиш колата погледни какво мига диода.и ми кажи някой да ти е разглобявал делкото скоро?

За 1net пробвахме днес Хондата да направи проблема в движение и да гледаме какво мига, но тя докато светне лампата, спираш и вече е угаснала и долу нито мига нито свети. На делкото ми е сменен палеца и капачката - лятото, след това не е карана. Този Шатъл дойде от Швейцария и вътре в делкото някой беше ровил там и затова сменихме палеца. На другата ми Хонда също са сменяни но нямам такъв проблем.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest 1net
:thumbs1: ей как обичам точни отговори. Ти си 3-тия човек с подобен проблем ( за който знам). Не ме питай как се оправих като ми се случи :lol:значи, при някое от отварянията на делкото, някой ти е разместил една плочка вътре и не е знаел как да я постави. Не че аз знам де, но..... чети нататък :lol:значи като отвориш делкото, ще забележиш че оста минава през една голяма кръгла плочка. Плочката се държи на 3 винта, които са или за кръстата отвертка, или за еврейска звезда, или са от онези дето не могат да се развива. Ако са такива които не се развиват, значи бъркам :cool:Тази плочка се позиционира с винтовете и ако разхлабиш плочката можеш леко да я завъртиш. Правилното положение на плочката е в едно от крайните положения и ако не ме лъже паметта, трябва да е завъртяна до край обратно на часовниковата стрелка.Пробвай така и ако не изчезне проблема, пробвай в другата посока... Съжалявам, просто не съм сигурен.УСПЕХ и да пишеш какво е станало.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest geo2000

:) ей как обичам точни отговори. Ти си 3-тия човек с подобен проблем ( за който знам). Не ме питай как се оправих като ми се случи :)значи, при някое от отварянията на делкото, някой ти е разместил една плочка вътре и не е знаел как да я постави. Не че аз знам де, но..... чети нататък :)значи като отвориш делкото, ще забележиш че оста минава през една голяма кръгла плочка. Плочката се държи на 3 винта, които са или за кръстата отвертка, или за еврейска звезда, или са от онези дето не могат да се развива. Ако са такива които не се развиват, значи бъркам :angry:Тази плочка се позиционира с винтовете и ако разхлабиш плочката можеш леко да я завъртиш. Правилното положение на плочката е в едно от крайните положения и ако не ме лъже паметта, трябва да е завъртяна до край обратно на часовниковата стрелка.Пробвай така и ако не изчезне проблема, пробвай в другата посока... Съжалявам, просто не съм сигурен.УСПЕХ и да пишеш какво е станало.

Отново за 1net - Няма радост :blink: оказва се, че този проблем сме го отстранили вече, така разместена плочка ни я бяха пратили Шоколададжиите - Швейцарци. Освен това и един прехвърлен зъб. Разхода беше 12/100 като на Волга в икономичен режим. Ако нямях друг Шатъл щях да помисля, че 4х4 няма как. Преборихме се с центровките и сега горе долу добре 10/100 градско - провинциално ри 4х4. Този проблем ме занимава единстрено защото колата няма реакция има едно зачудване като стъпиш на газта. На другия Шатъл D16A6 със по износен мотор като стъпиш на газта работата е друга. Май ще карам така докато покаже нещо по-сериозно като проблем.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest 1net

лошо... за съжаление такъв проблем съм имал само от тази плочка в делкото.... ако искаш отвори го някой ден и го сравни с другия шътъл, но аз други идеи нямам :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest geo2000

лошо... за съжаление такъв проблем съм имал само от тази плочка в делкото.... ако искаш отвори го някой ден и го сравни с другия шътъл, но аз други идеи нямам :o

За 1net. Точно така направихме двата Шатъла един до друг и плочката си дойде на мястото, освен проверката с уред. Благодаря за вниманието 1net!!!!, ако се преборя с този "тънък" проблем ще пиша.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...