Jump to content
Guest Tino

Един цилиндър по-малко....на Логото

Recommended Posts

Guest Tino

Хора днес се случи нещо , което аз не мога да си дам обяснение и за това питам вас , тези които са се сблъсквали или имат представа и предполагат какво може да е.Значи , колата е Хонда Лого 2001 година модел с номер на двигателя d13b7 , 8 клапанов мотор , пълна инжекция . В четвъртак имах път към Бургас и в най-големия дъжд съм пътувал с тази кола натам ( тоест вода колкото си искаш ) , в петък се върнах по сухо ( на колата й нямаше нищо ) и на магистралата вече си позволих да карам бързо защото исках да се прибера и километрите стигнаха и до 170 . Днеска си паля колата и отивам до едно място ( минавайки през локви разбира се ) на колата пак й нямаше нищо , пак я запалвам и след малко каране усещам ненормални ( не в нормата за колата ) в самия двигател , намаляване на мощността и неравномерна работа в двигателя . Спирам и виждам , че по двигателя и някой ел.кабели има намокрено , изсушавам ( избърсвам ) , свалям делкото , но няма нищо , не е влажно дори . Въздушен филтър нищо , и започвам тест на свещите , от което се оказва , че колата ми работи без един цилиндръ ( 3-ти от ляво - надясно ) ток се подава към свеща ( осеща се пукане ) но не и промяна в работата на двигателя . Свалям ТОЗИ кабел , който ръководи впръскването на горивото от инжекзията ( снимка на двигателя ) , също без промяна , свалям на другите цилиндри - осезателна промяна .Та въпроса ми е , къде се крие причината ( не е от свеща , не беше зацапана ) ??? Един приятел с форд пак пълна инжекция , имаше същия проблем ( съпроводен от много голям разход на гориво ) и се оказа някакво си вакумче , което не правило налягане. Помагайте народе , в понеделник ще ходя на диагностик , но бих искал да имам представа какво може да е ;) Не знам дали има нещо общо , но в четвъртак спряха да ми работят пръскалките ( предни ) , чува се да работи двигателчето или квото е там за пръскане , излиза малка струя вода , но не пръска ( вода има разбира се в казанчето )

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest MIYAMOTO

Възможно е дюзата на 2-ри цилиндър да е дала фира.Може да е от кабел на свещ,може да са много работи.Малко трудно е от разстояние да се опедели.Най-добре както сам си писал отиди на елкон.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Tino

Забравих да добавя , че приятеля като е ходил на елкон са му казвали , че всичко е наред по електрониката , а и друго възможно ли от гаден бензин да стане нещо такова? ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest MIYAMOTO

Трудно ще да е от бензин

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest PARADOX_sf

Хвани дюзата и провери дали цъка (една лека вибрация), ако не е от нея. Виш и другите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Tino

Хвани дюзата и провери дали цъка (една лека вибрация), ако не е от нея. Виш и другите.

За ква дюза ми говориш ? и посочи къде би следвало да се намира ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest PARADOX_sf

Ми тая дет подозираш че не работи.Хвани я с ръка докато е закачен конектора и ще усетиш дали цъка или не...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Tino

Предполагам е няква дюза дето се е запушила от лош бензин :robot: Също така забравих да ви кажа , че като се кара така и ми светка оранжевата лампичка на двигателя ( изобразен е двигателя на нея :huh: )Публикувано изображение

снимката е стара , просто не намерих по-добра ;)

 

И я кажета , каква добавка да и сипа ??? Марка , вид , номер :unsure:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest MIYAMOTO

"Лики Моли" или СТП във всеки Лук Ойл ги има

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest benji_crx

пробва ли да си изключиш акомулатора за 2часа .много е вероятно компютара да е натрупал някакви грешки

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Tino

Значи нещата стоят така , ходих на диагностик ( на който дори не платих :huh: поради забрава и на двете страни :) ) и тяхното и мое лично заключение , че шибаната дюза се е скапала при игличката :) просто не достига до нея сигнал и тя не може да подава ток :ppp и съответно колата работи на без един цилиндър . Кабела си е наред ( пробвах ме го на друг цилиндът и си бачка ) , дюзата не е запушена , но аз си мисля да не би , щото има някви боклуци и те не й позволяват да пуска бензинец ??? Или иначе отчете само грешка в ламбда сондата ( заради обогатената смес ).Решенията - чисто нова дюза от Бултрако ( щото няма от България къде да се намери такава за 500 лв :yes: ) или от чужбина И има още един вариант , който не знам дали ще стане , да се купи втора ръка или нова но за друг модел дюза за пълна инжекция . Казвайте дали е възможно ( Омбре , ще стане ли ??? ) :love: А най-тъпото че никой няма обяснение за какво се е скапало баш това :cool: и баш сега

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest koki

:love:  просто не достига до нея сигнал и тя не може да подава ток  :

Не претендирам за експертно мнение , но измериха ли дали идва въобще управляващ сигнал към дюзата и дали всички куплунзи свързани с това са чисти и добре закопчани

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Ombre

Трудна работа е така да се определи причината.Ако съмненията са в дюзата можеш да размениш местата на 2 дюзи и ако тогава липсва другия цилиндър,значи е дюзата.Според мен обаче проблема не е в дюзите.(това не значи че пробата е излишна).Ако след експеримента с размяната на дюзите липсва пак същия цилиндър работата не е на добре.Премерете компресията за да сте сигурни че не е изгорял клапан. П.С. Аз бих започнал с размяната на дюзи.( 20 мин. работа е)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Tino

Ами ще го пробваме , но при размяна на куплунзите ( 4-ти сложихме на 3-ти ) пак не работеше , а 4-ти с куплунга на 3-ти си бачкаше .Налягането беше слабо ( поне така мисля де ) 12 бар ( не съм сигурен за величината :love: )И сега да ви питам , да използвам ли добавка , да не прееба повече нещата с тая добавка :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Hronos

Размени местата на самите дюзи,а не на куплунзите им.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Tino

Няма друг вариянт освен нова :P Дюзата е прекъсната и не може нищо да се направи , нито добавки , нито нищо и ултра звук не става също :P От мен да знаете , понякога да притежаваш униката ( не че логото е уникат , но не се кара като сивик да кажем ) не е хубаво :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...