Jump to content
honda5500

теч от инжектор

Recommended Posts

Здравейте,

 

къде може да се намерят ремонтни комплекти за инжекторите на Акорд 2001, или само гумичките които уплътняват инжектора там, където влиза в рейката. Проблема е, че от един от инжекторите изтича бензин и се събира върху всмукателния колектор. Като поработи и загрее добре сякаш спира да тече. предполагам, че е от малкото O-ring че, което седи на инжектора от горната страна, която влиза в рейката.

Ако някой има идея откъде може да се вземе такова уплътнение, ще съм благодаряен за инфото.

 

Благодаря!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пробвай първо да го поръзместиш малко на ръка и виж дали ще спре

 

после ако нещо отиди до бултрако невярвам да са скъпи

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колега,

Сега като се прибирах започна да тече много! и не само от един, а от два инжектора. Направо си потече сериозно, прави локви върху колектора дори капе отдолу под колата. Аз свалях цялата рейка преди няколко дена точно поради тази причина, защото миришеше на бензин в колата и забелязах, че има малки локвички върху колектора. Монтирах обратно всичко, но не карах колата след това, защото заминах с приятели с тяхната кола. Днес я подкарах и стана мазало. Не знам дали не съм прецакал нещо като съм я свалял. Само размених местата на инжекторите, за да видя дали ще тече от един и същи, а то сега стана още по-зле. Утре ще зъня в Бултрако да ги питам имат ли и тн.

 

Също така, ако някой колега знае дали може по размер да се намеря пак е опция.

 

Благодаря!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

http://overmind-auto.com/index.php?route=product/product&product_id=399

 

 Здравей колега.Това трябва да ти свърши работа. Комплект за четирите инжектора.

Редактирано от nikitooo
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://overmind-auto.com/index.php?route=product/product&product_id=399

 

 Здравей колега.Това трябва да ти свърши работа. Комплект за четирите инжектора.

Здравей колега,

това е чудесна информация и благодаря много за инфото! Притеснявам се обаче сега да не инжектора да е прецакан и да пуска бензин, защото преди да ми дадеш инфо за ремонтния комплект, бях поръчал уплътнения с почти същия размер и ми ги донесоха в късния следобед. Оригиналните о-ринчета ги дават с размери 7,3х2,2 а тези, които ми донесоха бяха 7,3х2,4 Както и да е де. Разглобих всичко, извадих цялата рейка и сложих новите рингчета на дюзите. Намазах ги малко с масло и внимателно с наместване ги вкарах в рейката, изглеждаше, че влезнаха перфектно и плътно. Сглобих всичко обратно, но от две дюзи пак сълзи бензин, от една малко повечко. Другите две са сухи засега. Така като гледам откъде тече бензим ми се стува, че излиза от пластмасата (буксата)-така изглежда. Не знам това възможно ли е на практика........ Мого неприятна история. Утре вечер пак ще свалям всичко, ще разменям уплътнения, за да разбера дали все пак е от уплътнението, или самия инжектор е дал фира и пропуска бензин.

 

Не знам дали на някой колега му се е случвало подобно нещо и наистина да се е оказало от цамия инжектор.

Иначе инфото, което ми даде ми е ценно, защото в Хонда искат 12лв. за едното о-рингче и 2 седмици срок на доставка!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като информация за всички искам да кажа, че проблема бяха 2 от инжекторите. Течеше си от тях. Смених ги всичките наведнъж от друга такава Хонда и всичко "заспа" :) дори и уплътненията си оставих тези, с които взех другите инжектори.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...