Jump to content
Dido147

Honda CRX Del Sol или Fiat Barchetta

Recommended Posts

Здравейте момчета искам да си купя тарга или кабрио и съм се спрял на тези две коли Honda CRX Del Sol и Fiat Barchetta не търся бързина от тези коли просто искам кола за лятото със която да ходя на плаж Фиата е само с един мотор 1,8 Бензинов 131к.с. и за хондата съм харесал 1,6 бензинов 125к.с. ако може да ми кажете какво мога да очаквам от тази кола като заводски дефекти (тракания скърцания) и като подръжка двигател ходова част и т.н. благодаря ви много

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако сравняваш ФИАТ с Хонда , според мен нито по агрегат , нито по качество на изработка на материалите , нито по виншен вид фиата може да се сравнява с хонда - лично мнение ;) Бях чел някаде , че тези фиати имали проблем с гюруците , ламарините били доста тънки и друг куп дефекти които са отстранявани с времето.Затова и цената е ниска за такъв тип автомобил.Хондата поне се е доказала в годините и ако пред мен стои избора м/у тези две марки или по-точно тези два модела не бих се и замислял в кое да вляза а именно хонда.Разгледай и тойотите ( селика ) с четирите фара.Доста здрави колички също.Относно тракания и скърцания...На такива години няма да е като нова каквато и да вземеш.Но пак ти казвам че качеството което предлага хонда е в пъти по-добро според мен.Поздрави и успех , каквото и да избереш да ти харсва на теб , това е най-важното :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Колега,ти би трябвало да се шегуваш.Как може да харесваш това нещо......барчета(това вид пица или паста ли е?).

Тази тема дори и във Фиат форума да я пуснеш,сигурно ще има доста шеги :D

Колкото и да не възприемам кола като Делслоу,трябва да призная че пред барки...барче(...там,както се казваше)Хондата ми се вижда като прекрасна кола ;) .

Така че моля не се шегувай с нас,първи април е далеч.

Поразрови се из интернет и ще видиш колко добри модели кабриолети има(освен Хонда и Фиат).

Успех в търсенето.

Редактирано от weapon R
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В отговор на колегата отгоре, пояснявам че Барчета, всъщност означава малка лодка на италиянски, което съвсем не помага на въпросния модел да се доближи по качества и визия на Хонда Црх дел сол, доказала се като един прекрасен, емоционален и надежден автомобил през последните 20 години!Скърцания и тропания от добре поддържана и пазена кола, НЕкарана в БГ не очаквай, па била и на 20-ина години, Успех с избора! :hondarulez:

Редактирано от BLEIN MONO

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не вярвам някой тук да ти препоръча фиата. По-добре питай нещо по-конкретно за дел сола, ако те интересува, че иначе се заформя поредната хранилка :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Естествено че Хондата от двете ,но погледни и Мазда Миата мх5 Тя е класика в този клас колички (Селика ,която колега по-горе препоръча е тежко купе не тарга)

Редактирано от M&M

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фиата е на базата на Пунто и ползва шасито и агрегатите му. Дел Сола в на базата на Сивик, който е един клас по високо. Така че за мен Дел сола е по добрата кола, а и японското качество е всеизвестно, за разлика от италианското. Обезценяването също е в полза на Хондата. Много добра алтернатива на Хондата, при това кабриолет и то със задно предаване и една от най-добрите за управление и забавни за каране коли е Мазда МХ5 Миата. Има ги на цени сходни с тези на Дел Сола.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Надявам се колегите , които имат да кажат нещо повече от " Взимай Хондата " или " Фиата е зле " - да го направят !!! Момчето ви пита ясно и точно за предимства :dry: Единствено Зарик се включва подобаващо Допълвайки мога да кажа , че като е на базата на Сивик има идентично окачване с него , т.е. лесно ще намериш части и ще я поддържаш безпроблемно ! Специфични неща са повредени уплътнения на тавана и липсващи или повредени елементи по интериора - дефицитна стока . Има много удобни седалки , но тромаво купе . И все пак малкия 1.6 се справя добре за непретенциозни шофьори . Следи дали самия двигател не е ръчкан много , да е горял масло - не е болка за умиране , но си е бъдещ разход . Добре оглеждай колата дали не е претърпяла удари , които за модел тарга могат да са нарушили якостта на самото купе - няма да имаш проблем да ти се сцепи наполовина , но ще се суче при по-големи неравности или бързи завои ;) Що се отнася до Фиата - нищо не знам , но Фиат не бих си купил никога :)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Барчетата...освен, че си е живо Punto, си е наследник на всички дефекти и проблеми които "марката" Fiat внедрява умело в колите си, подчертавайки крайния комплект от проблеми и забележки, с ненатрапчиво и ограничено качество.Цитати от тази статия (http://testdrive.bg/testdrive/fiat/preview64.html) :"За жалост твърде скоро се разбра, че италианският спортист има и друго лице. В ежедневието двуместният кабриолет на FIAT създаваше повече грижи отколкото радост. Вина за това носеше не само изработката на роудстъра, поверена на подизпълнител, а и някои чисто конструктивни недостатъци. ""...Barchetta от 1995 или 1996 г. обаче трудно може да се нарече разумен избор. Това е период на огромен брой дребни дефекти (вж. схемата). До 1999 г. FIAT отстранява повечето от тях, но процесът отнема по-дълго от обичайното, защото моделът не се произвежда от самата компания. Именно заради ниското качество от началото на производството италианската "лодка" трудно...." Има едно стотина теми за този грозен автомобил из нета, хвърли им някое око. Още ли се замисляш какъв избор да направиш? Ако Да, значи не си за тук ;) Поздрави.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имал съм DEL SOL - единствената забележка е тропащия таван, карал съм и barcheta и mazda MX5 miata - от трите най-много ми допадна DEL SOL като поведение на пътя, а и като удобство в колата...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес за направих оглед на първата Хонда в Добрич като не броя грозния тЮнинг беше в прилично състояние а за подръжката ако не се чупи всеки ден ме устройва перфектно не търся тръпка от колата просто искам да е кабрио или тарга е разбира се не е желателно да гори колкото Алфата в Фиата ми харесва най-много страшно различния външен вид на колата но е доста по тромав от Хондичката не ми харсва това че е с мек таван а каквото и да взема ще стой почти постоянно пред блока. Хондата е голямото предимство че е тарга и няма да ми срежат гюрука (не се съмнявам в съседите те ще го направят) разбира се неочаквам и от 15-20 годишна кола да не се чупи но все пак за 1000-3000км годишен пробег който ще и правя нетрябва да виси и по сервизите която и от 2те да взема. А най-много ме интересува какви номера мога да очаквам от Хондата ако си я взема

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега вземи нещо японско няма да съжаляваш, Honda Del Sol или Mazda MX-5 и двете къртят ,успех с покупката !!!

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега аз също мога да ти кажа вземай нещо италианско Харесал съм тези 2 коли и не искам нито миата нито селика задавам въпроси за колата какви проблеми и какви неща да очаквам от нея защото все пак ще вземам доста стара кола не търся удоволствие от карането и искам просто лятото слънцето да ми пече от всякъде като съм в нея не искам да ходя с тази кола по гонки не съм фен на БГ рацарщината защото неможе 150-200к.с. да си с бегачка искам кола в която като седна да се усмихна да ми е удобна и да издържи дневния си пробег от 5-6км.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Единствено поизгорели уплътнения в Дел Сола и изпушване за сегменти,не виждам друго,което да те притеснява.Нормално е уплътненията в 20г. кола да са се изпекли и да ти прокапва при дъжд,но това се оправя с нови такива.|Същото важи и за сегментите,но има и изключения.Всичко зависи от стопаните преди теб и поддръжката на автомобила.Аз карам Дел Сол на 20г. с Б16 мотор на 240 000 км. и не гори грам маслоПубликувано изображение.В началото и аз не вярвах,но е факт.Карам с 5/40 или 5/30 масло.Колата е страхотна,за 3г. не съм сменил нищо по нея,изключвам уплътненията на тавана,които споменах вече.Окачването е здраво и се държи прилично като за БГ пътищата.Съществен недостатък не мога да изтъкна,освен двете места,но теб явно това не те тревожиПубликувано изображение.Нямам спомен някой притежавал Дел Сол да е с негативно мнение за модела.

Редактирано от policeman

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега а проблем с ръждата има ли това също е много важен фактор но се сещам малко късно :D все пак няма да изкарам алфата от гаража какъв е горе-доло средния разход и също така понеже звънях на няколко морги за да питам за брони и от последната получих не приятен отговор че шанса да намеря е малък това така ли е действително защото този който гледах днес беше с преправяни предна и задна брони а аз не си падам по такъв тунинг и ако все я взема със сигурност ще трябва да сменя броните

Редактирано от Tino
�е цитирай предходно мнение !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста по-малко гният от Сивик 5г. Предна и задна броня може да намериш,по-трудно от на обикновен Сивик,но това е нормално,все пак не всеки кара такава кола.Разхода градско до 10/100 извън 6-6,5/100

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега ако гледаш "Top gear" има един от тези Special епизоди от които има по 1 във всеки сезон. Та в него трябва да пропътуват 2000 километра от Ирак към други държави в близкия изток. Става въпрос за английския топ гиър и 3мата трябва да си изберат кабриолети. Хамънд избра Барчетата, Мей - бмв з3, Кларксън - Мазда мх5. Гледах го отдавна но помня че споделяха интересна информация относно автомобилите. Все пак препоръчвам и на другите да го гледат - серията си е доста интересна и е час и нещо.едит: за това става въпрос http://vbox7.com/play:m7a4a4eb3b

Редактирано от Clinku

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В тея състезания обикновено печели Кларксън ;) По темата: Имам приятел, който си взе една Баркета за миналото лято. Колата не е лоша като замисъл, но изпълнението е под всякаква критика. Гюрукът течеше, имаше доста олющени пластмаси в интериора, двигателя харчеше бензин и масло горе-долу 1:1, предницата се разтропа за буквално 2 седмици в България. Колата беше купена от Швейцария за символична сума в края на май и моя човек я продаде за още по-символична сума в средата на август.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами да ти кажа чесно утре ще се разходя и до софия да погледна един фиат http://nfs.mobile.bg...6771&f1=details но този цвят е ужасен харесвами това че има и твърд таван...А мождувременно по къщите мога да намеря и някоя хонда да погледна, че не е добре да се ходи често до софия предвид цената на бензина ...А случайно някой да се е качвал в пежо 206сс

Редактирано от Dido147

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам колежка с такова Пежо. Обърна го по таван, нищо и нямаше и пак си купи такова. Частите са съвместими с нормално 206 т.е. подръжката не е скъпа. Слабо място е ел. механизма на гюрука, но колежката не е имала проблеми с него. Иначе тоя Фиат ми се вижда на малко безумна цена. Ако ще даваш такива пари по-добре мини първо през Добрич.http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=63249

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата изглежда добре но търся нещо с по-малък мотор че на Алфата данака..... тея много цифри ми се къса сърцето и не искам да се къса два пъти на година не знам какво ще е знам само че каквото и да е ще огледам доста коли преди да среща подходящата кола :( апък знае ли човек какво ще стане като мина и през софия може да капарирам нещо ако ми хване окото понеже аз съм от хората който си избират колите на външен вид пежото като година и ексти е добре ама нз... не ме кефи кой знае колко

Редактирано от Dido147

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отново към Варна след малко над 500км днес и още около 450 до като се пребера ми се очерта неприятна цифра останах потресен от автокъщите който посетих коли на над 150 000 са почти мираж но по темата по карах фиатчето с отвратителния цвят състоянието беше сръвнително добро но не е моята кола покарах и пежо 206сс повече нежелая да се кача в такава кола погледнах и 2 хонди едната беше много лачена и страхотен червен цвят цената ще подлежи на договорки взех номера на джамбазина но не ми харесва това че се чуват неприятни звуци от скоростите (виене) не се знае какво ще се окаже когато се отвори (почти съм обиден лагер) трудно прежключва също така. Другата беше синя но с афтърмаркет дефект :( срамна дупка иначе беше много стегната та въпроса ми е скоростите съвместими ли са с тези на сивик колата е 1,6 125к.с. и какви цени варират за кутиите.с какво разтояние са отврите за болтовете и какъв е централния отвор? благодаря ви предварително за помоща :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скоростите са съвместими с почти всички едновалови мотори от "D" серия (Сивик, ЦРХ, Дел Сол), не съм сигурен за двуваовата "D" серия. Размера на джантите е 4х100 с централен отвор 56-56.1мм, за офсета не съм много сиурен, мисля, че е между 38 и 45.Разликата в данъка на 125 и на 160к.с. мисля че е под 100лв, така че синьото предложение си струва да се види според мен, макар че освен за гъзария тоя електрически таван само тежи, което си е осезаемо за тея коли.Опиши малко подробно какво не ти хареса във Фиата и в Пежото, мисля че ще е интересно! Как то и ако може да споделиш впечетления за Алфата. Не всеки ден във форума се появяват такива коли, и не го казвам с насмешка или нещо, просто наистина 147 ГТА си е сериозна машина!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Познавам човек с Del Sol,който е на 17 години и съответно не го кара много:)Но иска да го сменя за нещо със задно и сигурно ще даде добра цена.Колата е черна и хората не са случайни.Но е в София и съжалявам че чак сега виждам темата.Пусни едно ЛС ако искаш да ви свържа,пък дано стане работата.Колата няма цигански тунинг по нея.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Опиши малко подробно какво не ти хареса във Фиата и в Пежото, мисля че ще е интересно! Как то и ако може да споделиш впечетления за Алфата. Не всеки ден във форума се появяват такива коли, и не го казвам с насмешка или нещо, просто наистина 147 ГТА си е сериозна машина!

Ами на това Фиатче което гледах не ми хареса само цвета а и цената е доста висока за модела вярно уш лимитед незнам си кво ама кола за 2-3 месеца в годината ще е все пак пижото беше доста зле като стабилност спрямо фиата и хондата а и доста повече ще подхожда на някое момиче въпреки че сгъваемия твърд таван си е супер екстра за (лично за мен съседите няма да ми срежат гюрука) хондата ми харесва това че е тарга не ми харсва арматурното табло но няма начин всяка от 3те коли за мен си има и предимствата и недостатъците но за момента съм се насочил към Хондата.За Алфата какво да кажа прилично си върви не съм правил ремонти за сега малко над 2,5 години я имам 250к.с. приятен звук от 6 двигателя не поприятен от 8 ама... накладки и дискове и разхода са и основните проблеми но се привиква както всяка алфа имаше проблем с избелелите емблеми но се реши с нови не съм я пускал по гонки и не смятам да го правя взех я малко по неволя :D тръгнах за 147 2,0 а когато я видях в къщата просто се влюбих в нея :) сега тя си е вечно моя с този мотор понеже ако тръгна да я продавам не мога да взема може би и половината цена която е излязла с акциза на връщане от София занулих бор компютъра и до преди да вляза във варна той показваше среден разход 12.8Л/100км при средна скорост 127км/ч на места я понастъпвах доста но все пак по българските пътища не е на оферта да подържаш висока скорост

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами да ти кажа чесно утре ще се разходя и до софия да погледна един фиат http://nfs.mobile.bg...6771&f1=details но този цвят е ужасен харесвами това че има и твърд таван...А мождувременно по къщите мога да намеря и някоя хонда да погледна, че не е добре да се ходи често до софия предвид цената на бензина ...А случайно някой да се е качвал в пежо 206сс

Колега, този Фиат няма продаване! Седи от около година там!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами да ти кажа чесно утре ще се разходя и до софия да погледна един фиат http://nfs.mobile.bg...6771&f1=details но този цвят е ужасен харесвами това че има и твърд таван...А мождувременно по къщите мога да намеря и някоя хонда да погледна, че не е добре да се ходи често до софия предвид цената на бензина ...А случайно някой да се е качвал в пежо 206сс

Колега, този Фиат няма продаване! Седи от около година там!
Ам то вече кое има продаване дори сериозно почвам да се замислям да вкарам кола отново от чужбина :( бахти то тука ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...