Jump to content
Jorko.

Всичко за Сивик 7 генерация

Recommended Posts

Ремъци ангренажен, пистов и 2-те ролки около 200лв.

Ето Ви линк за Сивик 2001 - 2005г.

http://dox.bg/files/dw?a=8187f588bc

Малка поправка-ангренажен ремък Гейтс-222 лв,обтяжна+паразитна ролка-около200 лв

 

 

:fun:

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Окачване, надежност и облсужване не окачването ? Как вози? Това са важни нещя според мен, за хора които не са се возили в 7 ген.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сменил съм само големият тампон на единият носач - беше наполовина скъсан. В Бултрако 34лв., в Евро07 - 20лв.Когато го сменяха (понеже трябва да се свали носача) при свалянето ми скъсаха маншона на шарнира, та се наложи да сменя и него - 39лв пак от Евро07.Всичко друго си е оригинално - колата е 2003г.За возенето - сравнително по-добре от Астра. Все пак тежи - 1300кг.  :)

Редактирано от Jorko.
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги даите инфо и за 1.4 бензин 90 коня хеч пак 7 генерация предстои ми обслужване благодарен сьм на всякакво инфо .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Специално за Barito:1. Филтъра за купето (климатика), се намира зад джабката - отваряш я, огъваш внимателно отгоре ушите й за да увисне надолу на пантите (първо я изпразни). Сега вече ще видиш нещо като чекмедженце - в него се намира питата на филтъра за купето.2. Относно сваляне кората на вратата: триъгълното декоративно пластмасово капаче в предната част на страничното стъкло е закрепено с щифт - дърпаш към теб и излиза; лостчето за отваряне на вратата има едно капаче (маха се с отверка) - зад него има две винтчета; самата дръжка (облегалка) има декоративен капак (маха се с отверка) - зад него има също две или три бяха по-големички видии; откача се буксата за ел.стъклата; има около 7-8 копчета по кората в долния край и отстрани; след като ги откопчаеш с по-яка отверка кората се повдига нагоре към стъклото и си готов :dry: 3. Горивния филтър на дизела е в двигателния отсек до разширителното казанче за антифриз, а за бензиновите Хонди не знам

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега 100 години да живееш ,снощи още разглобих кората а филтьра за климатика ще го тьрся тия дни ,кората я разглобявам защото самото стькло ми изкача от упльтнението при затваряне ,някви идеи , а за бензиновия регулатор колеги кьде се намира .Поздрави .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

момчета 3 дена се чудя и немога да го измисля не ми работи централното ,преди дни понеже една врата не искаше да се заклучва и рьчно я заключвах и след това другите с дистанционото но сега и другите неискат .Някакви идеи и прозореца на сьщата врата като го затварям излиза от уплатненията не вьрви в релсите погледнах няма счупено ,ако някои знае нещо .Ако не помогнете другата сряда на Металиката заведението Пловдивската група да му мисли :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако преценят модераторите, могат да я разчистят и закачат горе. Много полезна тема! Благодаря Жоре :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето така се сменят крушките на задния номер на 7-ма генерация:

Публикувано изображение

Редактирано от Jorko.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иска си двигателно масло 5W40 - събира 5,8литра.

Малка забележка :

 

при регулярна смяна на масло и филтър са нужни точно 5л.!!!

5.75л се сипват след основен ремонт на двигателя

 

Refill with the recommended oil .

Capacity

 

4.8 l (5.1 US qt, 4.2 Imp qt) at oil change.

 

5.0 l (5.3 US qt, 4.4 Imp qt) at oil change.

 

including filter.

 

5.75 l (6.1 US qt, 5.1 Imp qt) after engine overhaul.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, в каталога пише 5,8 литра, но наистина при смяната на двигателното масло събра само 5 литра до max.

Колеги, предлагам да споделяме тук всеки проблем който сме имали със 7-ма генерация Сивик :thumbs1: и решението му

Редактирано от Jorko.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нормално, не е само твойта. Всъщност, не знам , дали е нормално , но със сигурност не си единствен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, в каталога пише 5,8 литра, но наистина при смяната на двигателното масло събра само 5 литра до max.

Колеги, предлагам да споделяме тук всеки проблем който сме имали със 7-ма генерация Сивик :ph34r: и решението му

В каталога пише :

 

4,8л. при смяна на масло

 

5л. при смяна на масло и филтър

 

5.75 при смяна на масло след основен ремонт на двигател

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мойта също гасне 4-5сек. след като запали двигателя. Отдавам го на това, че ми сипаха масло 10W40 вместо 5W, но явно е нормално.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

при мен ако по-дълго време не е палена стига до 6-7 секунди - с 5W40 съм и съм сменял масла и филтри на 3 различни производителя.Веднъж бях с 10W40.И точно затова се върнах на 5W40.Между другото в инструкцията е дадено само това БЕЗ алтернатива.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зимата вече свършва, а аз чак сега разбрах, че имаме водоподгревни свещи - 3бр. Намират се до термостата на малкия кръг за парното. Пускат се чрез комбинацията от:

1. Включено копче за климатика

2. Потенциометъра за топло/студено - в положение горещо

3. Включен вентилатор за парното, на която и да е степен.

При абсолютно студена кола - парното започва да духа топло след 1-2 минути :)

Опитайте :)

  • Харесвам 1
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Става въпрос за 7-ма генерация 1,7CTDI

Ето къде са схематично - позиция 5

Публикувано изображение

Реално достъп до водоподгряващите свещи има след като се извади въздушният филтър + кожухът му (голяма борба беше докато усетя как става)

Можеш да провериш дали са здрави чрез 1 крушка последователно свързана на + на акумулатора и на електрода на свещта. Ако са здрави, трябва да търсиш предпазител.

Довечера мога да кача и актуална снимка къде са тези свещи - моите и трите са здрави.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Това е снимка на водоподгревните свещи:

Публикувано изображение 

Редактирано от Jorko.
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен не ми се е случвало. Май имаше такъв бутон на радиото - да не си го натиснал случайно?Данък за 2010г за нашето двигателче - 35лв. (за Пловдив)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата Иванов това което ти мига "ТР" е трафик или извън бг . като го натиснеш през определено време ти казва обстановката по пътя май така ва му беше функцията .Натисниго да ти се изкл. и няада имаш проблем

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не е ли 101 коня тоз матор...35 лв....???????

за да сме точни - 74kW = 100,6к.с.   Точно на границата е и минава по тънката тарифа  :punk: . Освен това има катализатор, така че 1/2 .....Днес го платих и понеже има 5% отстъпка до 31.03 - 33лв и някакви стотинки беше  :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не мое да бъде...пак си над 100 коня ...познат с мареа 101 коня плаща 130 лв...над 100 коня никой не те и пита дали имаш катализатор---наличието му не променя цената, поне у наше село е така!!!

  • Надолу 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Границата е 74kW (под и над тази мощност) - ако при регистрирането в данъчна служба е писано 101к.с. - гориш с 95 лева отгоре :) , но ако е записано 74kW и катализатор става точно нашият вариант :) За миналата година ако не се лъжа пътният данък за Пловдив на същата кола платих около 28лева, тази (2010) - има увеличение и става 35лева. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Ей МА И ТИ ВЕЧНО С РОГАТА НАПРЕД БРЕЙ....изхождах от това че масово ваще печки ги дават 101 коня....да ама не точно 100 са и за тва кярите...грешката е моя..поздрави на всички много вървящи и малко горящи исузата...оп обърках се хонди!

Редактирано от едмундо
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Данъците да са ви проблемите ;) Моята дизеларка пък започна да потропва отпред ,леко се усеща едно почукване на волана и малко звук при неравности ,но по-големия проблем е ,че от време на време при дупки се чува е по -яко "дан' на метал отдясно .Кюстендил е целия разкопан от лятото и сега пролича и на колите.От какво ли може да е проблема?И според мен не е нормално да ми зачезва антифриза ,а се случва ,но нивото на маслото не се променя ,не съм забелязъл да мокри на капачката и не мокри и като я спря някъде.Такъв проблем имате ли?

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и при мен се губеше .... ;) , доливах до MAX и гледах, доливах и гледах ..... 6000км и нищо не се виждаше.Всичките ни водни съединения са с едни скоби като на дъртите перални (визирам Перла 04 - стискаш с клещи и се отварят) - изобщо не вярвам да държат добре. Някои ги смених и започнах да държа нивото на MIN - вече 500км не съм доливал нищо и нивото си е там ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не залъгвай човека. Извинявам се. Според мен това не може да е от тези скоби на водните съединения.Скобите са много сигурни и се използват на много отговорни места. Виж колега моя съвет е да огледаш внимателно за теч. Теч от антифриза се разпознава лесно ще е омасленои пепелта от улиците (в следващите дни ще има много такава) ще е полепнала. Още една идея: Като спреш отвори капака и предпазвайки се с кърпа бнимателно отвори капачката на разширителния съд на охладителната система. Не трябва да има голямо налягане или да кипи. Бъди внимателен;)!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги имам проблем със светлините всички мигат а най интересното е че когато полея ремъка с вода спира да мигат покъсно като замерихме се разбра че динамото спира да зареждакато полеем с водал.Въпросите ми са защо мигат светлините и защо като полея ремъка место да зацепва от водата то динамото спира да зарежда.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...време на време при дупки се чува е по -яко "дан' на метал отдясно .Кюстендил е целия разкопан от лятото и сега пролича и на колите.От какво ли може да е проблема?...

И аз имам подобен проблем.Оказа се че десния тампон на двигателя е за смяна.А цената му е .... 178 евра.Не е кеф,но това е положението.Провери си тампона.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво общо има тампона на двигателя със светлините.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Че кой ти отговаря, ти nikigeen ли си ???

За светлините виж реле регулатор, диоди..., сваляй алтернатор ! :)

П.П. И четки !

Редактирано от sebulba

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, карам същата хондичка - 7ма генерация, 1.7 CDTi. Купих я преди месец и съм много доволен засега. Предстои ми смяна на масла и филтри. Къде ще ми препоръчате да отида? Живея в София. Мерси!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не можеш сам да си ги смениш и си от София, иди при Омбре - не съм чул лоша дума за този сервиз

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...време на време при дупки се чува е по -яко "дан' на метал отдясно .Кюстендил е целия разкопан от лятото и сега пролича и на колите.От какво ли може да е проблема?...

И аз имам подобен проблем.Оказа се че десния тампон на двигателя е за смяна.А цената му е .... 178 евра.Не е кеф,но това е положението.Провери си тампона.
Добре,но все ме човърка ,че е нещо по окачването.Ще сменям дисковете ,че са поизтънели и оттам и потраква на волана понеже спирачните апарати отпред са хлабави.Абе само дразнения.И това дето ми чезне антифриза ме дразни ,а така и не открих течове А за светлините и аз брах ядове с примигване ,но смених акумулатора и цялата офанзива приключи.Само дето ми се блокира стереото и никъде не открих по купето кодовете ,а и за тъпата Мацущита (стереото е такова) никъде в нета не открих генератор за кодове.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема беше в релерегулатора 35 лева от Косер и 25 лева за сваляне качване на динамото.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Предни спирачни накладки от Акорд1,6 бензин 99г. са точно като нашите (Civic 1,7CTDI) - форма и размери съвпадение 100%.Височина 49,2ммШирина 131,7ммДебелина 17,2мм

Редактирано от Jorko.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не по темата...D16B6, D16B7... :lol: - отговорче...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...