Jump to content

Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

Здравейте,приятели на марката Honda!

В момента съм притежател на Honda Stream,но ми е малко големичка за града и с автоматика ми харчи малко повече отколкото бих искал да си позволя,та именно поради тази причина ще си купя и Civic 7 генерация,задължително с 1.6 V-tec 110 к.с.двигател!

Бих предпочел да не е автоматик,но съм намерил една много читава именно с АТ!

Тук идват и въпросите ми.

Доколкото разбирам от прочетеното в нета АТ е четиристепенен,което от своя страна говори,че не е CVT,от което бягам далече и бързо!

Така ли е?

Бихте ли ми поговорили-понаписали малко за тази АТ.

Според Вас колко повече би харчила от тази с МТ?

Ако има собственици на такива бихте ли ми казали колко оборота държи при 100 км/ч?

Доколкото разбирам фейслифта идва през 2004 година,бихте ли ми казали какви са промените и заслужава ли си?

Ще съм благодарен на всеки отзовал се и написал каквото знае за този автомобил!

Надявам се темата да бъде полезна не само на мен!

Поздрави с пожелания за безаварийно шофиране!

Редактирано от Васил Димитров

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

 

Аз имам такава кола, фейслифт. Не мога да ти обясня какви са разликите на фейслифта освен фарове, стопове, брони. Сигурно има и доста други. Автоматикът е 4 скорости, не е CVT.

Сега за харченето, на мен ми гори 12.5 - 13 градско бензин(няма газ) като пътят ми е 7км в едната посока през центъра на София. Ако не седя много в задръствания и мина повече разстояние наведнъж ми пада и до 10. Извънградско - вчера се върнах от гърция, 1200км съм минал общо като по магистралите макс 120км/ч и тук там малко повече за изпреварвания. Даде ми 6.7 разход. Многократно е тествана по Тракия до морето и със до 120км/ч дава около 7. С постоянно 140км/ч ми дава 8 разход.

Със 120км/ч съм точно на 3000 оборота. Не съм много сигурен, но мисля, че със 140км/ч бях на 3500. Така че със 100км/ч трябва да е около 2500.

 

Поздрави.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много,много благодарности за отговора с много радост,че най накрая някой се включи е темата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги. Случи се така, че вчера си купих Сивик 1.6 автоматик 2001г. Днес обаче съм изправен пред въпроса със смяната на маслото на автоматика.

Рових из една спецификация, в която пише, че кутияте е CVT, но тя е без ремък, с много съединители и не сменя педавките като CVT, a като стандартен автоматик.

В книжката на колата пише че маслото за скоростната кутия е ATF-Z  а никой никъде не е чувал за такова масло. Имам в предвит, че Бултрако предлагат ATF-Z1. 

Дали има разлика в двата вида масло?

Благодаря предварително!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Бултрако би трябвало да продават ATF-DW1. Поне ето тези (а те са дилъри, но в UK) продават такова и пише "ATF-DW1 has replaced ATF-Z1". Може да го вземеш от тях (ако си си свикнал да пазаруваш от чужбина), ако ли не - може да се включиш в някоя от общите поръчки на масла от този магазин. Актуалната тема е тази. Пазарува се когато се съберат поръчки за 250 евро мисля.

Иначе в сервизното ръководство на Хонда пише ATF-Z1 (същото пише и в Haynes ръководството за модела), я покажи ти откъде четеш?

 

IMG_0201.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мале мале в какъв филм се вкарах. Извинявам се! Вярно пише ATF-Z1. Съжалявам още веднъж за невнимателността ми! Благодаря!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...