Jump to content
Добромир Атанасов

Нов Съединител Civic 6та ген. (1996-2000)

Recommended Posts

Здравейте колеги, дойде времето и на моята японка( Civic 6та ген.1996 ,EJ, D14a3) да ѝ сменям съединителя. Симптоми-Отделя максимално горе, падна мощността, трудно влизат скорости. Скоростната кутия е с нова течност (Оригинална на Хонда), разлика - няма. Молбата ми е да ми препоръчате марки и съответно някакви мнения. Благодаря предварително!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не бързай да сменяш. Опитай първо с настройка на хода на педала.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При Сивик 6та мисля, че е с помпа и няма да може да го настройва. Все пак може да си смениш течността на помпата, аз така се бях засилил за съединител и се оказа, че със смяна на течността нещата е оправиха. Прибвай следното - опираш я на бордюр, включваш 4та, подаваш газ и започваш леко да отпускаш, ако колата изгасне значи не е зле положението, ако пък почнат да се вдигат оборотите значи е заминал.

Марка бих сложил само и единствено Дайкин/Екседи, по спомен комплект за теб излиза към 380лв

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При потегляне с малко газ претрисали ти колата?защото на мен също отделя горе и тресе при тръгване.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Правил съм тестове за буксуване не буксува съединителя(въпреки че мощността падна малко) ,течността е чиста но скоростите влизат почти с прихъркване.По скоро ще пробвам с ревизия на помпите.Долната помпа може и да не излиза достатъчно за да избутва вилката на кутията - знам ли.А може и притискателния диск да си е отишъл.През уикенда ще се знимавам . :)

Колега почна да има леко притрисане но при тръгване почти без газ.

Редактирано от Добромир Атанасов

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има един болт зад педала, с който се регулира височината на отделяне. Правено е.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

виж си помпата горната дали няма теч

инъче марка Exedy,в краен случай валео

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, аз сменях преди около 15-20к км, много четох и гледах. Екседи е марката. Цените бяха от 200 до 600лв, за един и същи комплект(парт номер), много внимавай от къде и за колко си го купуваш. Моят излезе 210лв, гледам, че си от Варна, ако решиш да сменяш ще ти кажа от къде си взех на най-добра цена (реклама не правя, нямам никакви изгоди, просто момчето е точно и дава добри цени). В групата във ФБ също се споменават цени дори към 170-180лв за комплект Екседи, при тази цена не знам изобщо какво се чудиш. 
Преди това карах с МекАрм - така купих колата уж нов, но за 10к км му видях сметката (начинаещ шофьор бях + малко изпълнения). 
Валеото било френско и корейско - тука не знам кое се продава, ама май по-гадното.
 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно тресенето при потегляне чувал съм ,че е признак за износен съединител но нека някай който знае да каже?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, аз сменях преди около 15-20к км, много четох и гледах. Екседи е марката. Цените бяха от 200 до 600лв, за един и същи комплект(парт номер), много внимавай от къде и за колко си го купуваш. Моят излезе 210лв, гледам, че си от Варна, ако решиш да сменяш ще ти кажа от къде си взех на най-добра цена (реклама не правя, нямам никакви изгоди, просто момчето е точно и дава добри цени). В групата във ФБ също се споменават цени дори към 170-180лв за комплект Екседи, при тази цена не знам изобщо какво се чудиш. 

Преди това карах с МекАрм - така купих колата уж нов, но за 10к км му видях сметката (начинаещ шофьор бях + малко изпълнения). 

Валеото било френско и корейско - тука не знам кое се продава, ама май по-гадното.

 

Благодаря,колега.Имаш лс.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моят умря на 170 хил км по километраж (дали е превъртан - нямам идея). В сервиза ми показаха че дори нитовете са поизлъскани :D Сложих Валео.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...