Jump to content
Нико

Странно чукане в предницата от към рейката при неравен път

Recommended Posts

Здравейте колеги !!! Имам следният проблем, споделям го с надежда някой да помогне. Нов съм във форума, простете ако съм допуснал някои грешки в темата или правилното и местонахождение. Та проблемът ми е.... Карам Honda Civic 1.6 2002 V-tec. Когато я шофирам по паваж или каквато и да е неравност било то и наи незначителната се чува едно много дразнещо тракане и почукване от към лявата предна страна и по осезаемо от към волана. Когато колата е в покой и обера леко луфта на волана наляво, надясно се усеща леко почукване, прехрупване във самия волан. Цялата ходова част е прегледана и каквото е било необходимо е сменено, няма някакви пластмаси или тенекии които да предават този шум поради висене или счупване или незатягане. Рейката има ел.мотор и той е здрав. Рейката е сваляна и обстойно е огледана и тя "уш" е добре, карето което свързва кормилото и рейката е сменено, всичко е опитано но чукането си остава и дори се засилва. Моля ако някой се е зблъсквал с подобен проблем или има някъква идея от къде може да идва проблема, пишете !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега така както го описваш проблема изглежда да е от рейката,то си им е типично за този модел.Може би не е лошо да идеш и за второ мнение.Примерно има един гаражен амйстор в Пловдив на ул. Поп Златан в Кършияка,който колегите хвалят.И аз имах подобен проблем и се съмнявах за рейката,но при мен се оказаа смачкани тампони на биалетите.Ходих на няколко майстори за това чукане с бавна скорост по дупките и всеки вика всичко ти е здраво.Пак си беше здраво ама гумата заминава с времето.Сега като ги смених е ОК,но при теб може да е нещо друго.Нека майстор я види.Колегите от Пловдив могат да предложат и други.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво да ти кажа колега, ходих в специализирания сервиз на Honda в Пловдив и в София и още при поне 3-ма майстори и никой до момента не е успял да устаноови проблема, а то има проблем! Биалетите с тампоните съм ги сменил, "плаващите" лагери на предните амортиьори също................ Чукането при мен не се влиае от скоростта, бързо, бавно има ли неравности си чука и това е !!!! Благодаря ти за съветите може да отида при този майстор, но искам да събера още мнения и съвети , за да сортирам!!!! Колеги пишете моля !!!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега Нико, за малко си помислих че съм ти дал да покараш моята кола. Абсолютно същия проблем и не мога да намеря решение. Хондата е със същия двигател само че от 2001г. Последно пращах рейката за рециклиране в София и смених външните накрайници. Никакво подобрение. При паваж, чакъл и малки дупки но на гъсто има едно побъркващо чукане отпред в ляво. Ако намериш решение пиши!

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми намерисва на шарнирче

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Външни накрайници и тампони на стабилизираща щанга?Не е задължително да са скъсани или да се разпадат,пак може да чука.Това се сещам.Истината е,че в Пловдив няма истински майстори на Хонда ,на които аз да съм попаднал.всеки поназнайва нещо и ако е нещо по-така блокира.Обикалям като абдал а дано някои да впрегне повече усилие да ми реши проблема.Абе сипеш пари и ако имаш късмет ще го хванат.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, аз имам абсолютно същия проблем, но моята не е като вашия модел, а е по-старичка. И при мен всичко е здраво и всеки казва, че нищо и няма и аз почнах да не обръщам внимание. Но все пак като мина по паваж, се чува това почучване отляво. Аз също залагам, както каза колегата в предишния пост, че са тампони на стабилизиращата щанга.понеже ми писна от майстори разбирачи или от такива на които им даваш пари пък трябва да ги чакаш със седмици, защото са заети, реших да си купя два тампона и сам да си ги сменя... Няма ккво да е и може би и при вас това е проблема...

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тампоните съм ги сменил заедно с биалетите, оригинални японски !!!!! След смяната никаква промяна !!!! Относно Шарнири и те са си добре, този проблем го имам от както съм я купил, преди да купя колата съм я тествал и всичко както си му е реда, тогава нечукаше, една седмица след това започна но, съвсем леко, не обърнах внимание, защото беше и от време на време пък и нова кола за мен още не я познавах. С времето започна да се усилва чукането и започнах да ходя по мъките и така вече 3-години, а си я харесвам неискам да я продавам,само това и е кусура. Благодаря Ви за мненията колеги !!!!! Дано някакси така от идея на идея проблема моя и на колегата " уку" се реши !!!!!!!!!!!! Благодаря предварително на колегите които в последствие се включат в темата ! ! ! ! ! !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги.Късал съм си нервите с проблем като вашия.Колкото и тъпо да звучи проблема не беше в окачването.Следв смешната част ;) Оказа се ..............разбити панти на шофьорската врата-вратата беше леко провиснала. :o Обрахме луфтовете с подръчни материали................ГАЗ по дупките и..................тишина ;) Това беше в моя случай.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега провери ли челюстите на дисковете да не тропат.Пробвай по паваж или неравен терен леко да обереш луфта със спирачките и виж как е.Това поне е доста практично.Щото аз и това минах,доста видове чукания имах и аз ,та смених изцяло предно и задно окачване и сега е мир!:rolleyes:/>

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имам същото чукане в ляво само ,че на Сивик пета.Смених вътрешни и външни накрайници и пак си остана проблема.След около десетина дни ще сменя биалети и тампони на стабилизираща щанга отпред и отзад с оригинални и ще докладвам дали има подобрение или не.За мен ако тропането продължи или продължава както при вас след смяна на тези части по окачването + шарнири  остава да е нещо друго,но не и окачването.Мислил съм си и аз за вратата ,защото моята е купе и е провиснала ,но все още не съм сменил втулките на пантите дано това лято се наканя...<br>

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подозирам спирачните апарати, там гледал ли си?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някои от форумните "специалисти" тук може да изсмеят, ама сефте... все пак ще споделя, защото съм го препатил.Същата работа - почуква, гледам - нищо. Пак почуква, пак гледам - пак нищо. Отидох при един познат инат майстор и той вика - "Тва просто няма от къде да се чува!". И тогава му просветна - вдигна чукащата страна на предницата и с една двуметрова тръба напъна колелото нагоре, пуска надолу... И точно по средата на хода на амортисьора - дупка - празен ход около 3-4 сантиметра... и хлоп-хлоп. Смених си амортисьорите и... тишина.А, иначе всеки който гледа преди това и аз също, се клехме, че и амортисьорите са перфектни. Е, да, ама не.Успех в намирането на тоя досаден кълвач в предницата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, от доста време не съм писал! Искам да ви се похваля, че проблемът е отстранен! Целият проблем е бил в "Червяка" на рейката, с годините уплътнението се е износило, в следствие на това кормилния прът започва да чука по леглото на червяка и го похабява. Майстора отремонтира проблема без да сваля рейката, сега няма чукане, блъскане, колата си върви много добре!!! Майстора се намира в Пловдив на Карловско шосе, 0888435957-Радкво

Всеки ден от 08:30-09:00 прави безплатни прекледи, затягане на реики !!!

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Майстора се казва Радко- 0888435957, Всеи ден от 08:30- 09:00 прави безплатни прегледи и затягане на рейки ако е необходимо, Специално споделям за колегите със същия проблем или подобен!!! Успех на всички от мен !!!! Благодаря на Всички че помогнахте, реагирахте, давахте мнения и съвети !!!!

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги карам хонда сивик 7 генерация 1.6 110 коня имах проблем и още си го имам ходих да ми рециклират рейката при най големите мошеници в София Младост 1 Жизет не ходете там три пъти ходих и ми казват няма тропане и се отказах да ходя повече 390 лв ми взеха нищо не направиха казаха ми карай и се небои ама е дразнещо също ми казаха ,че електромотора се удрял в рейката и за това тропа ама не можело да се натегне ,че ще изгорял помогнете какво да правя дайте съвет ,кой се занимава с такива неща в София .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Майстора се намира в Пловдив на Карловско шосе, 0888435957-Радкво

Всеки ден от 08:30-09:00 прави безплатни прекледи, затягане на реики !!!

 

Колега, би ли дал точен адрес, № на Карловско шосе на този майстор /сервиз/, защото изглежда и моето хонде страда от тази болест.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги. И аз имам същия проблем с рейката. Номера и адреса на горепосочения майстор дали са актуални?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Здравейте.

Доволни ли сте от този майстор Радко в Пловдив? В повечето случаи, когато си решим проблема, забравяме да споделим решението си.

Моля ви , Споделете как работи и дали сте доволни , да спестим време.

Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...