Jump to content
jaccomo

Китайска навигация за вграждане

Recommended Posts

Тъй като съпругата ми иска да има камера за задно виждане в колата, обмислям варианта да я съчетая с тези така силно предлагани устройства в китайските сайтове, които имат всичко нужно и ненужно по описание, и общо взето на хартия изглеждат добре. Става дума за китайските навигации, които са за ОЕМ вграждане в таблото, работят с андроид и т.н. Та по този въпрос имам следните питания:

- Някой докосвал ли се е до такава та дори да не е за ЦРВ и с какво впечатление е ?

- Навигацията може ли да се ползва без интернет свързаност или трябва допълнителни дънгили да купувам и да поставям карти в тях.

 

Общо взето заслужава ли си да дам 450лв. за туй нещо ?

Чета различни мнения по другите форуми, и като цяло хората са доволни от тези по-новичките с по-бързите процесори и по-качествени дисплеи. За старите изрично се коментира че са дърво.

 

Ако се счете, че темата е за друг раздел моля преместете я, тъй като се чудих къде да я постна и реших да е тук.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да вметна ,че има вариант да я спрат на митница и да се наложи да се плаща мито и ддс.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми щом трябва... Важното е крайния резултат да е задоволителен

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Общо взето заслужава ли си да дам 450лв. за туй нещо ?....

Най-точен отговор на този въпрос ще получиш от съпругата си.

Намираш кола с камера, качваш я и й казваш да паркира успоредно на тротоара между 2 автомобила, в най-тясната еднопосочна улица, която намериш.

 

п.п. Ако съпругата ти има необходимия опит с каране назад на камера, можеш да ми теглиш "една" и да игнорираш изказването ми ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чесно казано неискам да имам излишни емоции с това колко тя може да кара. Важното е, ако я закачи някъде да не ми каже после "Видя ли сега като ти казвах за камерата. Ако я имаше, нямаше да стане така". За това тя си получава камерата, а аз си получавам останалия набор от щуротии .

Идеята е устройството да е достатъчно ОК, като навигация ( за да не ползвам телефона като се налага), като звук, Да си ползвам hands free през Bluetooth, да си качвам музика през флаш и т.н. В последствие ще ми влезе в употреба да пускам и филмчета на децата тъй като често пътувам но за сега са малки. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди около година и аз много мислих дали да взема такава или нещо от рода на алпайн, пайнер и до момента още не съм решил :D Темата ми е "избор на мултимедия" в раздел car audio... ако искаш и хвърли едно око. Цената от 450лв. ме учуди тъй като когато аз ги гледах бяха 800-1000, говоря за тези, които изглеждат като орихинални. Ако избереш някаква драсни какви са ти впечатленията :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мега полезен. Благодаря.

 

Точно в такъв с Андроид се оглеждам.

Относно свързването пише че е едва ли не е plug&play, ама щом трябва ще играе поялника.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си е окабелен накрая с женска букса Хонда - супер, т.е. няма да купуваш такава с кабели и да я запояваш за кабелите на двд-то (буксата му).

Гледай андроид, те дори имат wi-fi и аз го ползвам - споделям си Интернет-а от телефона и пускам на малкия youtube да си гледа детски филми докато пътуваме.

Другия плюс е хендсфрито през колоните.

 

Ако искаш пиши ми на лично , за да ти кажа сайт, от който аз пазарувам близо 5 години.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По м/у другото точно тази в която съм се огледал е:

http://www.aliexpress.com/item/2-din-car-dvd-gps-Navigation-Android-5-1-for-HONDA-CRV-CR-V-2006-2011/32693456781.html?shortkey=rQVbiIj2&addresstype=600

 

8" Touch screen 1024*600

/DVD/WiFi/

Изход за суб./

контрол от волана

/ОБД2/

Android 5.1

/Bluetooth/

USB/

GPS/

8GB карта подарък/

CPU Cortex A9 Quad core

ЦЕНА: 258$ с безплатна доставка от Китай именно по DHL. Незнам дали е врата-врата но.... може да пробвам пък да видиме. Ако ме издрусат ДДС..... да са живи и здрави, не са милиони.

Към нея една CCD камерка за 10$, която ми се струва супер компактна и добре стояща, както и един ELM327 да си се занимавам с глупости. Така или иначе нави-то го поддържа защо пък да го няма и него, и без това е стотинки.

post-24664-0-97076600-1472798276_thumb.jpg

post-24664-0-92281400-1472798284_thumb.jpg

post-24664-0-64331200-1472798290_thumb.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Устройствата са поръчани, до 2 седмици ги чакам да дойдат и като ги монтирам ще пусна снимки с монтажа(стига да е сполучлив), ако на някой ще му бъдат от полза (не че в тубата няма доста видеа но все пак).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ще са ми от полза, особенно да ми кажеш за качеството на звука и дали работи нормално /въпреки, че ще е рано да се каже/. Благодаря предварително :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си близо до мен ще го чуеш уживо. А за рано нама да е рано, ти като го пуснеш ое в началото и свири и работи като..... Значи работата е ясна. Ушким го фукат че му е ОК звука.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страхотно е! Не се ядосвай за глупости колега. Дал си парите поне си ползвай продукта със здраве :) Българска му работа ще кажеш и край. :yes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм се ориентирал към това, с доставка от склад в Германия, през gabco. Излиза към $260. Гледал съм ги повечето от aliexpress, разлики имат много малки. Обърни внимание на чувствителността на радиото, има оплаквания от някои модели, че не хващат добре.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези които са с обикновения двоен дин са доста по ОК като цена от тези, които са пригодени за конкретен автомобил. Не съм я карал още да видя как ще се държи радиото в движение, на място си свиреше без никакъв проблем.

Въпреки, че от всичките навигации в Китай, с какъвто и дизайн да са те, се съмнявам да направят нещо кой знае колко различно от останалите като хардуер и основни параметри.

Незнам дали това че е наличен на склад в Германия за теб представлява някъква гаранция за качество, но честно казано се съмнявам. Аз тази също я гледах по Германия че я има но тя тръгваше на цена 650лв. от там.

Редактирано от jaccomo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за step by step-a!

Отдавна си мислех да викна една,но ме притесняваше точно звука и то защото по принцип андроида си има кахъри там.Аз да питам за RDS-a изписва ли правилно станциите ,че старото китайче ги бъркаше?

Като разчовъркаш сподели и другите +/-....които откриеш.

 

За митото майната му..как не съм видял горе Стеката ква глупост е написал...?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам дали това че е наличен на склад в Германия за теб представлява някъква гаранция за качество, но честно казано се съмнявам.

 

Качеството и гаранцията са същите, както и продавача но избягваш едни 180 лв. мито и ддс. Цената става от 230 от склад в Азия на 255 от склад в ЕС.

 

Относно окабеляването, при мен е с евро букса, така че няма да има проблем. Не ми е ясно само как ще подкарам оригиналния усилвател на уфъра в багажника.

Редактирано от tonywoolf

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Маркони, заради вероятните проблеми с радиото, които спомена TonyWoolf снощи доста пообиколих София окръг и не е гъкнало. RDS изписва всичко супер коректно. Колкото до качеството на звука то си е според всяко ухо. На мен ми хареса че не криви и блъска много здраво. Момчето което ми го поръча ,каза че е очаквал звука да е на високо ниво ама защо незнам.

TonyWoolf, това което си нсмерил тук в европа явно е на идентична продажна цена в Китай, и ще ти се върже супер. Аз нямах този късмет :).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво и Честито ! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Звука наистина е относително нещо.На времето като бях маниак си купих едно стерео за 1000 зелени и още ми е в харвито.Ако тръгна да му настройвам настройките...един ден няма да ми стигне.Та идеята да не ти гъгне е включен на тъмно low-pass филтър.Оригиналния ти субуфър е под седалката ...ти какъв си сложил в багажника?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам какъв е този филтър. Ако за мен става въпрос суб. нямам.

Редактирано от jaccomo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

jaccomo, 20 лева ми струваше митническа агенция да ми приготви документите и да се занимава в митницата вместо мен.... спестиха ми над 200 лева, които иначе трябваше да платя като мито и ддс за транспорта...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кой е вашия митничарски посредник?

 

-това е въпрос за отговор на лични.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Skuck, nнямам такива контакти. Ако ти имаш сподели на лични с колегите. За мен вече е късно

:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес монтирах и прословутата камера за задно виждане на съпругата. Честно казано съм изненадан от начина на работа и на камерата и на устройството. Камерата е с много хубава картина а Китаеца реагира веднага без да забива примигва и тем подобни сакатлъци.

 

Искам да добавя още нещо за силата на радиото. Днес си направих експеримент и си запаметих сръбската станция Белами с кристално качество и не съм чул да е прекъснала въобще, като обиколих голяма част от София и извън нея(в посока Калотина естествено),Тази станция до момента съм я слушал само с отвратително качество. Повечето пъти не се улавя. Случва се да ми запръщи някоя станция от време на време но е рядкост.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На рекламите... въртящите бутони са с подсветка.Да няма настройки в менюто някъде?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе имало различни даму е.а м...та. Аз тогава гледах цената щото ми казаха че всички били 1:1 и не обърнах внимание на това щото на дизайн са еднакви ама после вудях че са различни. Тези с подсветката на въртящите бутони са по редки, от тях има с 2ГБ РАМ ,има със 7" дисплей има и с 8 и масово излизат с по 80-100€ повече. Ама казва ли ти някой, аз си мислех че едноте са снимани така другите иначе. После обаче видях че тези с осветените бутони имат и допълнително осветление при процепа за ЦДто. Това успях да видя на прима виста. Свирено е. Китаеца е железен. Да е жив и здрав дълго време.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много полезна и интересна тема.

Като начало - колега ти забеляза ли (или когато я купуваше тази навигация от този търговец) този надпис :

NOTE: The Seller's Shipping Method to Australia, Spain, Germany, United Kingdom, Italy, France,  Ireland is No-Tax line. Buyers form these countries do not need to pay duty anymore

 

С други думи поръчваш до УК (Гъбко) и прескачаш Български митници. 

 

Въпрос за камерата - всъщност тя изпълнява само функция на камера , но не и на парктроника. Ако искам да ми писка, свети , алармира (че жена ми е жена и 20 см, за нея не е ясно колко са) и все пак да имам допълнително парктроник или мога да ползвам въпросния китаец за целта ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добра информация topche!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм сигурен че това е точния линк от който ми бе поръчана. Може би са щели да обърнат в имание. Свирено.

Относно камерата, е позиционирана така че да се вижда цялата дължина на бронята, която е и най изпъкналата част. С една дума е страхотен ориентир. Щом и жена ми маневрира на 2 пръста от коли и предмети когато се налага....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Линка го бях добавил аз след като напълнихме темата с малко офф-топик тогава. Устройството съответстваше на това, което колегата е купил, но търговецът е друг, съответно обявата :)

Но така или иначе е полезно да се знае, че можем да си спестим мито и ддс.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже обещах да добавям впечатления ще добавя като МИНУС факта, че като включа задна и се включи камера ми стопира приложенията.

Ако е радио или нещо от сорта няма проблем. Но ако е Youtube, GMaps или нещо подобно му праска една пауза и не арбайтен докато връщам назад. После трябва ръчно да си го стартирам отново.

Може и до настройка да е.

 

topche,  каква е била цената на продукта от този търговец ???? Защото моята беше 450лв. + 180лв. митници и щуротии. А в сайта знам, че цените варираха доста сериозно. Имаше същия продукт и на $400.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бомба оферта е. Ако всичко стане така както го пише и се размине с митница..... ще стъпи на половин цена от предлаганите тук навигации.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Аз съм с Акорд Купе 99 и се заглеждам за същите устройства. колебая се между нещо от рода на това:

http://www.ebay.de/itm/292018137847?_trksid=p2060353.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

и този модел Clarion:

http://www.ebay.de/itm/272602115005?_trksid=p2060353.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

 

Клариона е марка, но китайчето май предлага доста повече неща... Подобен модел китайче ми харесва заради изчистената форма и липса на врътки, и DVD плеър - нямам нужда от DVD, от падащ панел или от всякаква механика. Също не съм убеден, че и камера ми трябва. Изискванията ми са да навигира добре, да има качествен звук и да поддържа цялостно музика, видео и снимки, без да забива и насича. Оригиналните колони на колата са страхотни, но само с CD и радио полудявам, както и ме дразни външната навигация на предното стъкло...

 

Дайте насоки, според вас има ли голяма разлика в работата между процесорите Cortex A7 и A9 при тези китайчета и 1 GB, и съответно 2 GB RAM? С този дизайн има няколко разновидности на различни цени и не знам кое доколко си струва. Искам в следващите дни да поръчам и монтирам, а не знам доколко мога да се доверя на китайците, макар че и марковите неща са повечето правени там :).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забележи, в един от горните линкове, моделът на Joing е процесор Intel Atom. Това е най-доброто за момента. Сравнявал съм го директно с Cortex A9. В момента има модел с Атом за ЦРВ, но не ми харесва дизайна и липсата на CD-ROM и ще изчакам да пуснат пълноценната версия.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В алиекспрес има продажби и от производители. Питай ги направо за някаква модификация специално за теб. :). Китаец сделка не отказва :).

Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се за оффтопика, но...

само да ви дам един "акъл". Преди да поръчате от китаеца се разберете с него да го декларира за максимум 15 долара и още по-важното е да се разберете с него, да направите 2 транзакции : една за 15 и другата - за останалата сума. После за митница, разпечатвате тази, с която сте купили продукта за 15. Втори вариант е, ако не искате да сте много нагли :), правите същата процедура, НО едната от сумите (тази, която ще декларирате), не трябва да надвишава 150 Евра. Така ще платите само ДДС, но не и мито.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   1 потребител

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...