Jump to content
K1r1L

Проблем с газта

Recommended Posts

Така проблема е следния понеже от доста време виждам ... аномалии в извънградския пробег ... Горивната ми смес почва мнгоо да обогатява след опредлен период на каране магистрално най вече . ДНЕс  разбрах ,че температура на изпарителя пада страшно бързо и много... говоря от подрядъка на 52 градуса и за няма 3-4 мин на 25  (примерно при скорост 120-30). 

В  КОЕ е проблема ,че се случва този огромен ПАД на тази температура .   ИЗпарителя е сравнително нов, газовите инежектори са на около година ,  филтъра е сменен  цялата газова магистрала е нова,датчика на температура е на 2 месеца .

(А понеже пробвах и друго .. извадих темп. датчика  от изпарителя и го подпрях на капака на клапаните  и така карах да пробвам .. тази температура пак пада ,през програмата го пише VAPOR TEMPERATURE . 

КОлата е хонда Цр-в 1 ген, газовото АГ ЗЕНИТ .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Проблема ти е в изпарителя най-вероятно. Температурата пак ти пада, защото този датчик на изпарителя, дето си го развил, следи температурата на антифриза и казва на компа кога да обърне на газ. На рейката трябва да имаш още един температурен датчик(може и той да прави парчета, но силно се съмнявам), който ти следи температурата на изпарената газ. За да си сигурен в датчика, когато ти покаже толкова ниска температура на изпарената газ, просто спри и пипни рейката, ако е студена, значи изпарителя ти издъхва поради ред причини. Какъв ти е модела на изпарителя?

Редактирано от jijane

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Точно поради тази причина смених стария ..проблема Не е в изпарената газ а температурата на водата !!!.перките включват то показва 25 30 градуса . kms gold с двоино захранване.

Редактирано от K1r1L

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е датчика на изпарителя би трябвало да е vaporiser temperature,  а vapor  са си пари. Аз така тълкувам съобщението, което ти си постнал. Като стане така просто пипни рейката дали е студена. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така днес закачих лаптопа преди да запалая и ..."новия"датчик показа температура +10 градуса при външна +29.........сложих веднага стария и показа + 29 и опресняваше поне два пъти по бързо градусите. Взе да включва много по бързо на газ!.... В града температура 70- 2градуса извън града със скорост 130-40 45-50гр. . За момента така я оставям.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да е от термостата колега!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А самия изпарител къде ти се намира ? 

Принципно се влияе от въздушния поток. Честно казано, не съм забелязал да има дертове при мен, но аз лично наливам и карам. Извънградския ми разход си ми е еднакъв и на двете коли и не изпадам в такива подробности. Знам, че има разлика според това какъв вид датчик е зададен в настройките и, че ако съм на място обръща много по- бързо, отколкото в движение, особенно зимата. Това го решават с максимално време на превключване. При мен е 5мин от палене и / или 30гр. 
Предполагам, че си коригира уредбата времената на база температурата или разликата е пренебрежимо малка. Пробвай да му сложиш на изпарителя някаква преграда. Аз съм го обмислял, но нали не ми прави проблеми и не съм се занимавал... 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Срещу ангренажния ремък се пада  от към калника . По нататък и щит ще му направя  и термостата ще сменя за всеки случай .Обичам всичко да ми е на ниво.

А при мен се получава като карам извън града почва да обогатява страшно много заради ..ниската температура  на водата  дори и с включени.корекции... ЗАсега уж е добре . Тези дни ми предстои пътуване около 1000-1100 км и ще видя как е.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

A самата температура на водата как ти е  ? 
В смисъл, стрелката на уреда на таблото, ако ти показва, че всичко е наред най- добре, според мен, да видиш при газаджия, без значение слагалия ти уредбата или друг, дали ти е вързан грамотно и имаш достатъчно дебит. Обикновенно го закачат на мъркуча, който излиза от главата и е най- горещ. След това, ако е необходимо-щит. 

На прима- виста и парче картон, колко да не го обухва върши работа. 

 

п.п. И аз съм перфекционист, като теб. 

п.п.2 Питах си газаджията за твоя проблем. Според него, обдухването е неминуемо, но дертове със сместта, при достатъчно дебит на вода не трябва да има. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

KME Gold е страхотен редуктор,стига да не е копие или менте ,боядисано с жълто.Водната му риза има огромна площ,нищо ,че е с малко сечение и е абсурд да изстива.Предполагам ,че измерването е грешно или захранването му с вода е редуцирано нещо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...