Jump to content
HondaPower

Д15Б2 не пали

Recommended Posts

Здравейте колеги, понеже не намерих тема по въпроса ми във форума та реших да направя (извинявам се ако съм объркал нещо не е нарочно).

Та от няколко дни насам когато колата е студена много трудно пали на бензин (има и обикновенно газово), иначе като запали няма проблеми. Реших, че щом започна изведнъж да го прави значи нещо не е наред и днеска щях да я карам на сервиз. Обаче вчера вечерта с компания решихме да се поразкараме до спортна зала(около 23-00 часа), но за съжаление останахме там.

Та какво се случи? Колата запали вдигна 1500об. (нормално при студен двигател) и после угасна, пак я запалих вдигна 1000об. и пак угасна, пак я запалих вдигна 600-700об. дадох и газ (реших че може да помогне) и пак угасна(това става въпрос само на бензин) после вобще и не запали нито на бензин нито на газ. Дръпнаха ме до нас и викам тя като не пали как да я закарам до сервиза... по едно време (около 15-16 часа) реших да я посетя, влязох, завъртях ключа и запали без проблеми, форсираше се, разходих я 4-5км. и няма проблеми(това в топло време). Викам явно се е оправила и към 18:30 отивам пак паля и няма проблеми, оставих я запалена и минаха 3-4 мин. започнаха да падат и да се вдигат оборотите и угасна самичка (аз бях извън колата) после пак 2 пъти запали и угасна. След това реших да пробвам на газ, запалих я и се форсираше и всичко. Накрая реших да я оставя да си почине малко и да еи попитам вас. Та имате ли някаква идея за какво иде реч, само да поясня, че миналата седмица сменях дист. Капачка и бобина, свещите и кабелите са на около 7-8 хил. Км. Гледахме с едни познати и установихме, че има ток към свещите, бенз. помпа работи, не е грешка в компа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За начало си почисти стъпковия мотор и дроселовата клапа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Запушена бензинова помпа, това е проблема, всичко дошло от батака в резервоара.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...