Jump to content
Jeepers

Коя цифрова ТВ е по-добра?

Recommended Posts

Колеги искам да премина на цифрова телевозия,но незнам на коя?Живея в Бургас имам голям лсд тв и искам да му пусна качествен цифров сигнал ,защото както знаете на аналогов е кофти.Наскоро разбрах че са пуснали БТК цифрова телевизия,но незнам дали ОК качеството .Разбрах че е отново със сателитна чиния като Булсатком,но при кофти време дали няма да има смущения ? Насочете ме му кой доставчик да премина и за тънкостите при този вид ТВ какво трябв ада изисквам от доставчика? До скоро ме ми пукаше за сигнала защото така и така не се задържах у нас ,но сега зимата ще ми се наложи :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много зависи от това какъв месечен пакет си готов да плащаш.Булсат са монополисти, но в момента цена-качество са номер 1. Предлагат най-евтините пакети имат HD канали , бтк-нямат.Можеш да разгледаш кои канали предлагат булсат и бтк, ще се увериш че на булсат е доста по добра подборката.Много се дразня от тези реклами в момента на БТК - ЦИФРОФА ТЕЛЕВИЗИЯ ЗА 7,40лв. ДА АМА НЕ. 7,40 е за първите 3 месеца от сключването на договора после ИЗНЕНАДА таксата ти е 14,80 -аналогичната на булсат е 12,70.Има и други цифрови оператори - бившата АЙ ТИ ВИ партнер в момента се казва ТОТАЛ ТВ, но и тя е на същотото положение като БТК.Явно както всички фирми в България така и тези имат картелно спорузомение и цените са им почти изравнени, което не е добро за обикновенния потребител, ако някой иска наистина да пробие на пазара от новите оператори би трябвало да гонят евтини цени.Отделен е въпроса, че в западна европа никъде няма да ти позволят да си забодеш антена на прозореца, защотото загрозаваш фасадата на сградата в която живееш, но уви тук е разрешено. Трябва да се измисли някакво по красиво решение. Една антена на покрива на блока и от нея да правят инсталацията си всички оператори. Ако на един блок всички са с такива антени си представете каква става фасадата на блока.Общо взето за момента бих ти препоръчал Булсат-нямат реална конкуренция в момента.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз мисля, че Булсатком за сега са най-добрия вариант. Базовият пакет им е 12.80. Премиум пакета е 15.00 лева. Доплащаш още 9 и получаваш 8 или 9 канал в HD. Освен това в момент HD приемникът никак не е скъп - 68 лева :D Относно смущенията.. Не ми се налага да гледам много често телевизия, но дори и в лошо време всичко си работи. Да не говорим, че чинията ми е на покрива, и следователно не я чистя от сняг :) Мисля, че в Бургас няма ITD Network. Имат много добра услуга - Cooolbox. Там за 40-45 лева взимаш телевизия, много бърз интернет и телефон, ако ти е необходим. Водят го бонус към услугата :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди време правих проучване за София, защото исках и аз да пускам цифрова TVРазпитвах доста хора които ползват такива неща, ходих-гледах, защото опциите са доста и се оказа следното:Най-добро качество на картината видях на евроком цифрова телевизия на кабел, но се оказа и на най-високата цена.Бисатком и ITV Partner горе долу едно и също - смущенията не са рядкост, клапави евтини приемници предлагат - трябва да се вземат по хубави антени и читав приемник за да се постигне нещо по-така. Всякаквите телевизии от Интернет провайдери (IPTV) и услуги от типа 2,3,4 и ако ще 254 в 1 се оказаха пълен шит! Сравнително скоро навлязоха тия неща. Има още много хляб да се изяде, че да се получи. Повечето такива провайдери в съревнованието си с конкуренцията и желанието им да подкарат час по скоро услугата, за де не загубят клиенти и да привличат нови, накупиха нискокачествена китайска техника, защото за по-сериозна инвестицията е тройно по- голяма. Дори фирмите заложили на по-сериозното изпълнение имат още да подобряват услугата за да си заслужава парите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз лично съмс е спрял до сега на БТК,защото всичко им е безплатно за включването плюс това имат 74 канала и като бонус ми дават и премиум диджитъл като начало дават и 3месеа на половин цена т,е 8,9лв и като сметнем реално на месец ми идва 15,60 / 15,70лв, но пък както казал вичко ми е безплатно а и получавам филмовия канал,докъто на булсат са по малко телевизиите а и нямам филмов канал за тези пари 15,8 мисля им беше пакета а и ще трябва да платя включвания.Верно че имат и HD TV ама то което го има не ми е толкова интересно.БТКБулсатком

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-голямо предимство на Булсат е ХОБИ ТВ където дават много аматъорски спорт което е доста интересно и забавно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ползвай доставчик с оптика , ако има такъв в квартала. Коасиалният кабел на аналоговата ТВ има доста недостатъци с баланса на честотният банд от 500 - 600 Mz нагоре / обикновенно са до 800 Mz при честотна лента със стъпка 8 Mz на канал - нагоре загубите стават огромни ... /.Качествено сателитно приемане целогодишно /в София е със 6 до 10 почиствания от сняг / - сателитна чиния с усиване 56 Db / руска с диаметър 2.2 метра и нагоре , дължина на кабела до приемника не повече от 15 метра и за предпочитане е да бъде подвижна. Приемника да има шеринг през нета за кодираните канали - сам да ги обновява. Иначе - през 2012 година е официалният пуск на цифрова ефирна телевизия в България - минимум 16 програми . Единствените проблеми са: "замръзване" на картината при слаб сигнал и кодирани платени предавания ...А иначе по принцип - този оператор , който ти предлага интересни за теб предавания ... :) Сателита трябва все пак да има излъчване към България : http://en.kingofsat.net/http://www.satbeams.com/satelliteshttp://www.lyngsat.com/europe.html

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още един глас за Булсатком, можеш да си я местиш на вилата и насам натак като ходиш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Джепърс най-добре използвай услугите на "Близу" бившите Кейбъл тел и Евроком Трябва да имат офиси и в Бургас ,но само за телевизията другите им услуги са дърво.Ето ти сайт ,за да се орентираш http://www.blizoo.bg/television/digital.html ,имат и HDTV но ако телевизора ти не подържа HDTV какво като я имаш!А ако си решил да минеш на БТК много добре си изчети общите условия и по възможност недей подписва обвързвщи договори стях ,защото теническата им подръжка е бавна и ще ги чакаш с дни да ти оправят проблема.Работя в тази свера и всички техни абонати на които съм попадал се оплакват от тях! С Булсатком проблема е ,че при лошо време като се появят облаци сигнала от спътника до земята прекъсва и ще се почустваш мн зле повярвай ми ,зимно време трябва да си чистиш чинията от сняг ,а и ще трябва да ти кичнат някъде този туч ....абе куца история.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чувам сега, че ако се регистрираш (по някакъв начин ) на сайта на Булсатком, ти дават цялото оборудване + 2 месеца безплатно при сключване на договор за 18 месеца.Важно е, че при включване на цифрова телевизия имаш само един приемник (само едно ТВ или всички ТВ-та гледат едно и също). Незнам дали ще ти се налага, но ако включваш още приемници, месечната такса се покачва.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ползвай доставчик с оптика , ако има такъв в квартала. Коасиалният кабел на аналоговата ТВ има доста недостатъци с баланса на честотният банд от 500 - 600 Mz нагоре / обикновенно са до 800 Mz при честотна лента със стъпка 8 Mz на канал - нагоре загубите стават огромни ... /.Качествено сателитно приемане целогодишно /в София е със 6 до 10 почиствания от сняг / - сателитна чиния с усиване 56 Db / руска с диаметър 2.2 метра и нагоре , дължина на кабела до приемника не повече от 15 метра и за предпочитане е да бъде подвижна. Приемника да има шеринг през нета за кодираните канали - сам да ги обновява. Иначе - през 2012 година е официалният пуск на цифрова ефирна телевизия в България - минимум 16 програми . Единствените проблеми са: "замръзване" на картината при слаб сигнал и кодирани платени предавания ...А иначе по принцип - този оператор , който ти предлага интересни за теб предавания ... ;) Сателита трябва все пак да има излъчване към България : http://en.kingofsat.net/http://www.satbeams.com/satelliteshttp://www.lyngsat.com/europe.html

Колега несъм толкова грамотен и почти нищо неразбрах :) Какъв кабел да се ползва за цифрова? Чиниите са по 60см в булсатком :D И от там нататък нищо невдянах.Кофти е да обесняваш на неграмотни ама..........

Още един глас за Булсатком, можеш да си я местиш на вилата и насам натак като ходиш.

Ами колега на БТК и те са със сателитна чиния!

Джепърс най-добре използвай услугите на "Близу" бившите Кейбъл тел и Евроком Трябва да имат офиси и в Бургас ,но само за телевизията другите им услуги са дърво.Ето ти сайт ,за да се орентираш http://www.blizoo.bg/television/digital.html ,имат и HDTV но ако телевизора ти не подържа HDTV какво като я имаш!А ако си решил да минеш на БТК много добре си изчети общите условия и по възможност недей подписва обвързвщи договори стях ,защото теническата им подръжка е бавна и ще ги чакаш с дни да ти оправят проблема.Работя в тази свера и всички техни абонати на които съм попадал се оплакват от тях! С Булсатком проблема е ,че при лошо време като се появят облаци сигнала от спътника до земята прекъсва и ще се почустваш мн зле повярвай ми ,зимно време трябва да си чистиш чинията от сняг ,а и ще трябва да ти кичнат някъде този туч ....абе куца история.

Аз живея в центъра и доколкото знам преди нямаше тук на кейбълтел кабеляци ,имаха из комплексите,но определено ще попитам ,защото не мис е занимава със чинии,а и колега беше споменал по горе за евроком че били добри.Иначе Тв то си поддържа FULL HD,даже сега разцъквам плейстешън 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти каза цифрова...Каква цифрова телевизия ще получиш от сигнал, който кой знае през колко централи и улични шкафове минава. Но пък маркетингът си е казал думата.Цифров е сигналът в БТК. Цифров излиза и от приемника към твоя тв. А между тях? Бая цифри трябва да са се изгубили :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да приемаш сигнал в телевизора някой трябва да го е създал / при това с необходимото ти високо качество/ . Това се прави /също като при записа на музика/ в подходящо студио с подходящата техника . Приемаме , че този необработен все още сигнал в добър. Следва обработката му за да стане брилянтен и ... кодиран :lol: .От там сигнала се изпраща за сателитно излъчване в приемна станция , обикновенно по оптичен кабел. За София станцията , излъчваща сигнала до спътник / на предварително закупена честота за разпостранение - транспондер на спътник / се намира в Младост 1 и е на фирма Нетера. Тя го излъчва до спътник , спътника го приема , усилва и излъчва насочено към конкретна област на земното кълбо с определена модулирана честота / обикновенно се ползва диапазона от 9 до 13 GHz /. От спътника сигнала попада в твоята чиния , тя го усилва като го фокусира и конвектора , намиращ се във фокуса и го праща по кабел към приемника. Той премахва носещата честота и сигнала / вече само 1 - 3 GHz / постъпва към процесора на приемника . Ако ключа / код алгоритъма / от декодиращата карта е успешно декодиран сигнала отива до модулиращата / аналогов сигнал / част на приемника , като от там по скарт буксата и кабела между приемника и телевизора - на екрана му.Ако е цифров - през HDMI изхода на приемника /или оптика/ - отново в телевизора .Има приемници , поддържащи "споделяне" на ключа за криптиране по нета - тоест могат без декодираща карта да "отворят" за гледане нормално "заключена" /кодирана/ телевизионна програма.Относно коаксиалните кабели - те могат да "носят" високи честоти но на малко разстояние - имат загуби или при цифрите се нарича шум. Той може да се "коригира" с различни алгоритми , но потока на данните намалява скоростта на пренос на информацията за сметка на увеличаване на достоверността . Същият проблем е и с интернета - там отново са цифрички. Все гледаме да случим на скорост на обмен на данни ... При телевизията това е качеството на получаваната картина - за FILL HD ТV си е наистина висока скорост на информационният поток ....Повече на http://www.dtv-bg.com/archive/index.phpЗа теб - http://www.dtv-bg.com/archive/index.php/f-80.html :lol:

Редактирано от kokodaf

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А за Близу думи нямам ... постоянно съседите ни звънкат да питат кабел има ли ... не разбраха, че сме на Булсатком. А за финала на световното - питайте потребителите на Близу дали видяха нещо от него :lol: Да не говорим, че и нета им го режат насам натам, ограничават достъп и какво ли не ... Аз БТК като чуя и някак си инстинктивно не искам да имам нищо общо с тях.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги!Въпроса ми е следния,всяка цифрова телевизия в България предлага цифров приемник :( ,всеки приемник се свързва по различен начин със телевизора,но колко сифров е сигнала ако го свържите към телевизора със скарт,чинчове или коаксиален кабел?не е ли сифров единствено ако е с hdmi? :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз гледам цифровата ТВ на Мегалан Нетуърк и съм много доволен. Предоставят ти цифров приемник (STB) и с HDMI кабел се свързва към ТВ-то. Ако ТВ е по-старо и няма HDMI вход, ще трябва да се свърже с чинч или скарт. Телевизията "тече" по лан кабел заедно с интернета.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпроса ми е следния,всяка цифрова телевизия в България предлага цифров приемник :lol: ,всеки приемник се свързва по различен начин със телевизора,но колко сифров е сигнала ако го свържите към телевизора със скарт,чинчове или коаксиален кабел?не е ли сифров единствено ако е с hdmi? :huh:

Щом се нарича "Цифрова TV" -те ти дават цифров сигнал до приемника, от там нататък ти как ще го свържеш към телевизора зависи от възможностите и на приемника и на телевизора.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Във връзка с горното - Кое свързване "колко може да носи" :lol: 1. Composite Video (обикновено е с 1 RCA жак -"Чинч" или скарт) - Capable of SDTV at 480i. 2. S-Video (4-пинов жак) - SDTV at 480i and EDTV at 480p (including widescreen). 3. Component Video (Обикновено три RCA жака "Чинчове" или три BNC конектори, или един 15-пинов) - Capable of SDTV at 480i, EDTV at 480p, HDTV at 720p, 1080i & 1080p. 4. RGB / RGBHV Video (Обикновено пет BNC-та или един 15-пинов) - Capable of SDTV at 480i, EDTV at 480p, HDTV at 720p, 1080i & 1080p. 5. Digital Video (Включително HDMI, DVI, DFP, M1, EVC и P&D Които могат да бъдат пеобразувани един в друг чрез адаптери и кабели) - Capable of SDTV at 480i, EDTV at 480p, HDTV at 720p, 1080i & 1080p.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
http://www.bgsat.info/- Форум за сателитна телевизияhttp://forum.predavatel.com - телевизионен форумhttp://www.dvb-bg.com - Българският форум за сателитна телевизияhttp://www.online-televizia.net - Телевизия по Интернет

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

момчета днес подписахме с БТК и на 20 ще имам отговори,но днес е видях телевизията и е ОК .Най радостното за мен е че се оказа че за тези пари получавам и ХД канали няколко са но все пак ги има,отгоре на 2всичко получавам и безплатен ХД приемник което е супер ,защото няма да съм с коксиален кабел към тв а ХДМИ и всичко това средно по 15,6 7 на месец + Филмов канал +ХД телевизия.Миля че няма по добра оферта ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пич задължително да пуснеш отзиви след първите няколко седмици как е качеството. Аз съм на Мегалан, но само при Виваком има канал Extreme Sport Channel и сериозно се замислям дали да не се прехвърля.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

момчета днес подписахме с БТК и на 20 ще имам отговори,но днес е видях телевизията и е ОК .Най радостното за мен е че се оказа че за тези пари получавам и ХД канали няколко са но все пак ги има,отгоре на 2всичко получавам и безплатен ХД приемник което е супер ,защото няма да съм с коксиален кабел към тв а ХДМИ и всичко това средно по 15,6 7 на месец + Филмов канал +ХД телевизия.Миля че няма по добра оферта :dry:

Нещо са те качили на черешата ми се струва!1. Vivacom няма в пакета си HD канали. http://vivacom.bg/tv/bg/OffersAndPrices/Offer/14 Само Bulsatcom от трите ни DTH доставчика предлагат такива на съответната цена2. Приемникът на Vivacom е KaonMedia и е много качествен, но не е HD. Той Component Video изход няма, а на теб са ти обещали HDMI???Не погледна ли инсталирания в Бизнес центровете им?3. Сподели за качеството на картината и на какъв размер и тип екран го гледаш? Редактирано от gena_bs

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

както казах колега на 20ти ще видя какво ще ми сложат .Както казах и аз останах като гръмнат като ми го казаха това за ХД тв каналите +ХД приемник,но ще видя какво ще сложат ,ако не е това може и да има скандал :dry: Тв то ми е 40 инча лсд фул ХД

Редактирано от JeepersCreepers

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само не вдигай скандал на техниците, моля те! Те не са виновни!Ако си подписал договора за 1 или 2 години и в него не пише за HD канали (което е сигурно 100%), почти нищо не можеш да направиш!Иди при девойката, която те е подвела и се оправяй с нея и със шефката й. Те горките не са много в час за другите услуги, да не говорим за DTH TV!Ако имаш път към Новата поща, влез в бизнесцентъра и погледни приемника. Точно срещу входа е инсталиран, заедно с някакъв ТВ. Сигурно и в другите центрове го има, но този е на удобно място...Успех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз говорих с едно момче на фердинандова,на мен не ми е за ХД каналите ами искам да съм вързан през хдми входа за по добра картина/поне така ми бяха казали че с коксиалния кабел е по зле/ но днес пак ще ида да видя за какво става дума в офиса на фердинандова го гледах.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

HDMI е просто един стандарт. А от HDMI до HDMI разлики има и то големи :mellow: Като и от чинч до чинч. Кабелът на моите чинчове от cd player-а към усилвателя с обшивката е дебел 8 мм. А колонните кабели имат посока :) Същото е и с коаксиалните кабели (digital out), и с всеки друг кабел. Исках да кажа, че "жицата" е като всяко нещо - има dvd player-и за 30 долара, има и такива за 3.000. Усилвател за 30 и усилвател за 30.000 долара - според качеството и пазара.. Има Panasonic, има и Bang & Olufsen, дето бас държа, че най-вероятно никой от форума не е чувал за тях :) И качеството е осезаемо. Не само в цената :) Просто предварително се настрой, че няма да имаш кой знае какво, пък ако качеството е хубаво - ще споделиш.Аз чакам да ми се обадят от Cooolbox, защото видях какво е тяхното качество на телевизията и интернета. А телефонията им е просто връх!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Написах, че приемника (STB) няма HDMI! Икономията е майка на мизерията! :mellow:

Само SCART с RGB и Chinch (RCA). В комплекта идва някакъв кабел SCART - SCART и това е. TV-то не може да няма такъв конектор!

Otto

Абсолютно си прав за кабелите и препоръчвам на градския да си купи един свестен отнякъде. Написах свестен, примерно hama, защото качествените започват от 40лв. нагоре и стигат до над 150! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги както се оказа наистина бях подведен от некадърни и неуки служители по виваком офисите ! Устройството не е ХД ,няма ХД тв и няма ХДМИ изход,включването е или със скарт или с чинчове ! Вчера бяха до нас но не я монтираха ,защото бяха сбъркали адреса в договора и техниците отказаха монтаж докъто не се оправи коректно адреса,в петък ще дойдат и ще има вече отзиви за качеството.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съжалявам, че си се разочаровал!Трябваше първо тук да попиташ или в някой друг форум! А и в самите офиси са изложени приемниците с някаква имитация на LCD - 32" LG някакво, на сайта на vivacom има Ръководство на български.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво стана със сателитната телевизия, колега? Инсталираха ли я вече, или те мотат? Доволен ли си?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да днес е пуснаха и честно несъм доволен,вързаха я със скарт букса,защото нямало в комплекта чинчове :) аз после си пуснах чинчовете ,но уви картината ми излзиа с няква странна резолюция 540 на нещо си и отгоре на всичко е черно бяло и прехвърля като стар тв опера при гръмотевична буря :D ,иначе със скарт буксата го дава малко размазано което не ме кефи.Преди като бях пуснал двд то през скарта на телевизора беше същото леко размазано,после пуснах през чинчовете и картината беше страхотна. Каза им на техниците да минат после да погледнат за какво става дума но така си и останах с идвнето ,утре ще пусна едно искане за посещение.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.. Има Panasonic, има и Bang & Olufsen, дето бас държа, че най-вероятно никой от форума не е чувал за тях :D И качеството е осезаемо.

Недей да бързаш, имам всекидневен достъп до Banq & Olufsen, и то цялата система, не само TV!!!Още не съм го разучил на 100% и постоянно звънкам на техниците доставили и монтирали техниката, мания си е тая марка и надхвърля всякакви предходни мои представи за качество и възможности:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За липсата на чинчове в комплекта мисля, че ти писах!

Взимаш си един свестен кабел SCART-SCART 21pin и си готов! Включваш в настройките SCART/RGB и решаваш проблема.

Нещо се заблуждаваш, че на чинчовете е по-качествен сигнала! DVD-то ти да не е с Component Video Out? Това са 3 чинча: син, зелен и червен:

http://www.google.bg/images?rlz=1T4GGLL_en...ved=0CDoQsAQwAw

STB-то на Vivacom има само обикновен композитен Video out (жълт чинч) + два за звука (бял и червен): http://www.google.bg/images?rlz=1T4GGLL_en...ved=0CD0QsAQwAw Ако си включил тези изходи към component video входовете на TV, затова нямаш цвят на картината! Просто си уцелил да включиш чинча на видео изхода с входа за яркостния сигнал (зеления). Другите два входа са за цветовете, но ти на приемника просто нямаш такива изходи. Вероятно си ги свързал към аудио изходите му.

 

Относно резолюцията - TotalTV (бившето ITV Partner) и то има разни странни резолюции. Bulsat мисля, че и той е така, но нямам преки наблюдения.

 

misho,

"Още не съм го разучил на 100% и постоянно звънкам на техниците..."

Тази апаратура упътване на БГ/EN няма ли си? Чак толкова сложна не е, а и B&O едва ли са направили революция в техниката... За дизайн и качество - да, но за технически нововъведения разчитат на други водещи фирми...

Редактирано от gena_bs

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Офтопик : Bang & Olufsen не ползват ли филипс комплененти и отгоре само да сложат някакъв дизайн, хващащ окото ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

картината е пуснах и през чинчовете,но искам да попитам има разни кутийки които конвертират от скарт към хдми дали има има някакъв ефект в картината ? например нещо от сорта на това ; Посетете любимата ми страница или пък това ; Посетете любимата ми страница

Редактирано от JeepersCreepers

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм ползвал такова нещо, а и то иска отделно захранване!Kато на входа имаш сигнал с по-ниска резолюция, за да се подобри до някаква степен картината е нужен upscaling до 720p примерно. Според информацията и моя скромен опит с DVD с такава фукция, най-добър upscaling прави самият телевизор. А и за тези пари едва ли са сложили вътре върха на чиповете!Защо не си купиш свестен кабел и не направиш настройката на изхода на приемника на RGB? Изключваш разните подобрители на картината на TV за този вход (DNR и др. такива). Би трабвало нещата да се подобрят!Ако искаш, напиши ми на лични точния модел на телевизора със всички букви след него. Тук има доста информация по въпроса: http://forum.setcombg.com/index.php/board,59.0.html

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...