Към съдържанието

Антифриза надува.
Антрифриза надува, перката се включва късно. 97г. д15з6 сивик хеч

• Не можете да пишете в тази тема
48 отговора на тази тема

#41 goldbyrk

goldbyrk

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 720 Мнения:
  • Кара:като луд
  • Място:второ

Публикувано 07 септември 2017 - 22:02

Аз предлагам да си потърси Бобина, въпрос на лични предпочитания.

• 2

#42 Охлюв

Охлюв

Новак

• Член
  • Pip
  • 24 Мнения:
  • Кара:Синя хонда с дупка в покрива и подлакътник.
  • Място:Пловдив/София

Публикувано 08 септември 2017 - 09:52

Благодаря за съветите. 

Кога ми остане време ще мина да видя за бобина.

Лежерна събота и неделя желая!

• 0

#43 Jess

Jess

Потребител

• Член
  • PipPip
  • 89 Мнения:
  • Кара:2000 Honda Civic EJ9, D14Z1 с АГУ
  • Място:Бургас

Публикувано 11 септември 2017 - 07:36

Колеги, смених и термостата... И пак същия филм. :wacko:

В крайна сметка - смених мисля всичко: капачка на радиатора, самия радиатор, водна помпа (+ремъка и ролката), термостат, изпарителя на газовото. Няма течове на антифриз, маслото няма примес с антифриз. Като я поназоря продължава да надува антифриза. Явно е, че ще се отваря главата за смяна на гарнитурата.

Имам няколко въпроса - Оригинални гарнитури ли да търся или мога да мина и със заместващи? Ако ползвам заместващи гарнитури - каква марка да търся? И накрая - ако някой може да ми каже къде в Бургас мога да я оставя и да се доверя, че ще я направят както трябва.

• 0

:hondarulez:

#44 SystemError

SystemError

Новак

• Член
  • Pip
  • 26 Мнения:
  • Кара:6ген. Honda civic 1.4 англичанка 99г.
  • Място:Varna

Публикувано 11 септември 2017 - 13:46

Със сигурност си за смяна на гарнитура, И аз като тебе смених термостат,температурен датчик, капачка на радиатор, но без ефект, И като тръгнах на дълъг път тогава разбрах, че нещата са по сериозни, понеже в градски условия нямах проблем. Надуваше ми антифриза и влизаше в разширителния съд. 

Интересно при мен беше, че нямах видно проблем с гарнитурата или главата след като я разглобиха (беше малко крива но в рамките на нормалното) и работата беше на късмет, който в последствие се оказа на моя страна. 

Трябват ти четири гарнитури понеже така и така ще се отваря колата. За глава, за капак за изпускателни и всмукателни колектори. Не слушай другите че не е задължително да сменяш всички гарнитури, новото си е ново, а и цените на гарнитурите освен за главата са по около 10-20 лева което си е доста евтино.

Гледай тази за главата да е най качествена, но не мога да те ориентирам за марка, моята стурваше около 60 лева в Троян. 

За работата на майсторите приготви поне 200 лева най малко. 

Може да погледнеш темата "Перката на радиатора не се включва!" там съм писал за моя казус. 

Този пост е редактиран от SystemError: 11 септември 2017 - 13:51

• 1

#45 AMD

AMD

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 3242 Мнения:
  • Кара:английски сивик D16Y3
  • Място:Габрово

Публикувано 11 септември 2017 - 20:03

Заместител за тази на главата елринг-40 -50 лв макс

на всмукателя каквато намериш,на капака на клапаните ако е здрава може и без

на изпускателя няма смисъл ,метална е

• 1

#46 Jess

Jess

Потребител

• Член
  • PipPip
  • 89 Мнения:

Публикувано 12 септември 2017 - 10:42

Преди малко взех цени на частите от Бултрако София и да си призная съм приятно изненадан. В крайна сметка мисля само гранитурата на капака на клапаните и гарнитурата на изпускателния колектор да взема заместващи - ELRING. И да се скапят по-рано, те най-лесно се сменят. Всички други ще взема OEM. По този начин общата цена е 211 лв.

Възнамерявам да сменя и O-пръстена на дистрибутора, както и семеринга на разпределителния вал. Правилно ли е?

Останалото по главата не смятам да сменям, освен ако не е наложително. Това ще се разбере след свалянето й. Остава да намеря и кой да я направи...

• 0

#47 zaXer.

zaXer.

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 148 Мнения:
  • Кара:Honda Civic 1.5 VTEC
  • Място:Варна

Публикувано 14 септември 2017 - 01:16

Следя темата... имам същите проблеми, карам д15з6 миниме с у8 глава, вал и т.н... След малко зор каране почва да изхвърля антифриза в разширителния съд, но не си го прибира... продължава да хвърля и в един момент радиатора изсъхва и почва да грее колата, а разширителния съд прелива..

А отностно частите, мога да помогна с ОЕМ цени за части и всичко друго, понеже работя в тази сфера. Но на ЛС.

Този пост е редактиран от zaXer.: 14 септември 2017 - 01:16

• 2

#48 Jess

Jess

Потребител

• Член
  • PipPip
  • 89 Мнения:

Публикувано 14 септември 2017 - 07:53

Колега zaXer, aко искаш да съберем частите за двете коли, да дойда във Варна един уикенд и да ги мятаме заедно. Ще разпечатам ръководството, ще си помагаме взаимно... :rolleyes: 

• 0

#49 zaXer.

zaXer.

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 148 Мнения:
  • Кара:Honda Civic 1.5 VTEC
  • Място:Варна

Публикувано 14 септември 2017 - 21:32

Може-.. но, глава няма да свалям-... евентуално може термостат, водна помпа, и т.н. да сменя. ама главата няма да я свалям... сега съм в тестов период с нова капачка и се надявам да е оправила проблема.

• 1

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни