Jump to content
note

CR-V III 2.0 i-vtec: в какви обороти карате?

Recommended Posts

Здравейте,

От доста време чета форума, а отскоро шофирам CR-V III 2.0 i-vtec, автоматик.

 

Имам въпрос относно правилната експлоатация на този двигател, тъй като тепърва се запознавам практически с Хонда!

 

Чел съм, че  при такъв високооборотен двигател не е проблем натискането до високи обороти, над 5000, дори спорадично опиране в червената зона. Знам, че има и ограничител, който спира подаването на газ.

 

По принцип съм спокоен шофьор и не очаквам да ми се случва много често, но все пак искам да съм сигурен, че е безопасно! При досегашните ми автомобили такива обороти бяха немислими, но при Хондата усещам, че се достигат с лекота.

 

Та интересно ми е вие как карате този двигател? В какви обороти влизате най-често при изпреварване и имали ли сте проблеми?

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сам ще се убедиш при изпреварване че не си ли над 4000 под капака няма никой ..... Иначе и аз бях свикнал с нафтовата печка да карам между 1000 и 2000. Трябваше ми малко време да свикна но вече нямам прблеми. С ръчка съм и свалям от 6та на 4 или 3та - 4000+ rpm и колата тръгва както при 1800 турбото на дизеляка. До 6000 съм вдигал безгрижно. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора!

Явно трябва да свикна, още повече, че е автоматик и обратната връзка с двигателя е малко по-различна. Няма да се плаша от оборотите, значи!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Натискай си спокойно, автомата си знае работата. Ако има нещо страшно той ще си превключи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, аз спрях да гледам оборотите. Както колегата jaccomo е казал - автомата си знае работата. :)

Направи си няколко пробни изпреварвания като ползваш различни методи - натисни по-силно педала, изръчкай го яко до ламарината .. или пробвай D3.

 

Поздрави!

Лека и безаварийна!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси, колега,

 

Направих първото пробно пътуване - около 300 км. Впечатленията ми са много добри.

 

При нормална скорост до 120 км./ч. и спокойно шофиране колицата има нужда от подаване на съвсем малко газ, оборотите са около 2-3 хил.

 

При изпреварване с над 120 или изкачване на наклони се наложи настъпване на педала до дъно. Автоматикът превключва на по-ниски предавки и в повечето случаи от 4 до 5 хил. оборота успявах да извърша маневрата. Няколко пъти - при едновременно изкачване на наклон и изпреварване - се наложи да задържа за минутка между 5 и 5.5 хил. оборота.

 

Засега D3 не съм пробвал.

 

Следващият път не смятам да я напъвам така, но се радвам, че при нужда двигателят определено има достатъчно ресурс.

 

Поздрави!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам защо смяташ двигателя за високооборотен, до 6500 е, което е "стандартно" за бензин.

Това което знам е, че стандартно двигателя се "чувства най-добре" в средните обороти, това е около 3000 - 3500. Генерализирам разбира се, не говоря за конкретния двигател.

Аз лично над 4000 не карам, просто защото не ми се налага. Двигателя си работи чудесно на 3000 и се чувства отлично. Не съм карал "спортни" коли за да го сравнявам. Влизам на 4000 инцидентно когато изпреварвам на сериозен баир (там наистина се налага!) или се включвам в натоварено кръстовище.

П.П. Аз съм с ръчна.....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам защо смяташ двигателя за високооборотен, до 6500 е, което е "стандартно" за бензин.

Това което знам е, че стандартно двигателя се "чувства най-добре" в средните обороти, това е около 3000 - 3500. Генерализирам разбира се, не говоря за конкретния двигател.

Аз лично над 4000 не карам, просто защото не ми се налага. Двигателя си работи чудесно на 3000 и се чувства отлично. Не съм карал "спортни" коли за да го сравнявам. Влизам на 4000 инцидентно когато изпреварвам на сериозен баир (там наистина се налага!) или се включвам в натоварено кръстовище.

П.П. Аз съм с ръчна.....

 

Явно си зависи от маниера на шофиране. Автоматикът също оказва влияние.

Засега впечатленията ми са, че ако планирам предварително маневрата и набера инерция не се налага да карам над 3000. Обаче на няколко пъти ми се наложи да ускоря по-рязко и там оборотите веднага скачаха над 4000.

При следващи пътувания ще опитам да държа двигателя около 3500 оборота и ще споделя наблюдения.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се за отклонението.. но искам да попитам... Когато тръгна да спирам примерно на светофар и моментния ми разход на борда се пълни до края. И вече, когато спра и пада на 0.

И при вас ли е така? ..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спираш без да изключваш от скорост нали?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да точно преди да спреш когато вече си натиснал педала на съединителя, започва да се пълни, и когато колата е в покой пада на нула. Разбира се това не означава че ти се качва разхода.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега ,натискай смело!

Автомата е много добре програмиран по-мое мнение.Приспособява се бързо  и към стила ти на каране.При изпреварваме 5000 + задължително.

Едсинствено ме дразни когато започна да спускам  след билото докато се пренастрои и отпусне .Затова на превала вземам засилка още на равното.

Тази кола ме направи фен на автоматичните скорости.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не изключвам от скорост.Колата е с Автоматична кутия. Карам си само на D.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не пипайте лоста с автомата. Само при мн големи наклони според скоростта на D3 или D2.
При много завои и скорост до 60-70км пак на D3.

Редактирано от dindin

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Гледам по коментарите, че не трябва да се изключва автоматика на N като се спира за кратко време. Правилно ли ви разбирам и бихте ли ми казали с 2-3 думи логиката да не се изключва.

Благодаря предварително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма проблем да е на N но само когато е в покой. Когато колата се движи задължително трябва да е на D. Не си помисляйте да спускате наклони на неутрална защото тогава мазането на кутията и съответно охлаждането и е понижено и шанса от прегряване не е малък. Няма проблем да я държите на Д, нищо не държи под напрежение и нищо няма да и стане. Неудобно е само държамето на спирачката.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги имам два въпроса за автоматика, който коментирате:

1) Скоростната кутия има ли функцията да са приспособява към стила на каране на шофьора, и колко време е необходимо ако е възможно това?

2) В кои случаи се ползват D1, D2 и D3 предавките?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За приспособяването  не знам,но D1,D2 и D3 се използват при спускане,като ти избираш на коя скорост да стане това,1,2 или 3-та.Просто кутията включва до тази предавка,която избрал.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...