Jump to content
Nikolayn

Проблем със скоростите при студена кола - джаз

Recommended Posts

Здравейте, от година и малко (30 000км) карам джаз бензин 1.2 2004г (ръчни скорости).

От скоро сутрин при студена кола скоростите влизат много трудно и имам чуството, че скоро няма да влизат изобщо :)

Когато колата загрее влизат, като в масло. След работа се качвам и тръгвам и няма проблем, но когато е топло времето. Първото което си помислих - смених маслото на скоростите и има разлика само когато загрее колата влизат още по-лесно, но при студена кола сутрин е ад.

 

Някакви съвети ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей ,

 

и аз има същият проблем с дизелов сивик 2003,преди имах сивик 95 ,но подобен проблем не съм имал.

 

При теб проблема как се разреши?

 

Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво масло сипа ? 
Не казвай двигателно или заместител... 

Сипва се оригинално. 30тина лв е на литър. Около 2,5л събират хондовите ръчни кутий. Имах подобни дерове с англичанката и смяната с оригинално реши проблема. 

Това е за всички хонди като цяло след 94та. Някакво е по- специално и живота му е към 60 000км. 

Все пак, няма как да студено време и ледена кола да са ти като нож в масло. Оставяй 2-3 мин колата да поработи на място или потегляш леко и караш, без зор. Първото е по- препоръчително. Аз лично, която и да е кола си я оставям една цигара време. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хонда джаз е препоръчително да се кара с масло в скоростите закупено от дилъра на марката. Струва 54 или 58лв за два литра, като литъл и половина е достатъчен. Сменяваш го и промяната става видна почти веднага. Няма нужда от никакви добавки. Ако кутията вече е уморена, това е друга бира. А тя се уморява, точно поради НЕ смяната на маслото вътре. Начина на каране също е фактор естествено.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...