Jump to content
barsi

Ксенон, дневни светлини и парктроник

Recommended Posts

Здравейте, 

Карам Акорд 6та от м. Март тази година. 

Почти го направих кола- каквото трябваше се смени, остана само да видя СРС-а как да го прочета, но не ми е спешно. 
Както и да е. 

Имам следните 3 въпроса, които не ми дават мира. 

1. Ксенон. Не се оплаквам от оригиналните фарове, но сме 21ви век и искам ксенон. 
Попаднах на това : 

http://www.ebay.co.uk/itm/Accord-Type-R-CH1-1998-2002-Pair-of-OEM-HID-Headlights-Headlamps-Headlight-1-/371768828063?fits=Car+Make%3AHonda%7CModel%3AAccord%7CCars+Year%3A2001&hash=item568f26209f:g:1RQAAOSwAL9UkcG0  и на това  http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11475085090086500&slink=g4r3ck 

Ае второто не е ОЕМ изпълнение. Ама първото ? Тоя фар да не се окаже пригоден за ксенон случайно ? Крушката е лесна. 

 

2. Дневни светлини. Имам 7.5А бушон опред, но до там. Поне така пише в двигателния отсег. Как е било решено това при тази кола ? Искам заводско, не ща диоди.

 

3. Парктроник, заден конкретно, имало ли е  ? Чудя се къде да му сложа копчето като го сложа и парктроника до месец- два. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно дневните светлини - монтирах на моята модул, който пали късите, след като напрежението за зареждане се вдигне над 13.2V, т.е. колата е запалена и алтернатора зарежда. При включване на габарити или къси, модула се изключва и остава да работи нормалното осветление на колата. Работи безотказно вече няколко месеца и нямам оплаквания.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, 

Карам Акорд 6та от м. Март тази година. 

Почти го направих кола- каквото трябваше се смени, остана само да видя СРС-а как да го прочета, но не ми е спешно. 

Както и да е. 

Имам следните 3 въпроса, които не ми дават мира. 

1. Ксенон. Не се оплаквам от оригиналните фарове, но сме 21ви век и искам ксенон. 

Попаднах на това : 

http://www.ebay.co.uk/itm/Accord-Type-R-CH1-1998-2002-Pair-of-OEM-HID-Headlights-Headlamps-Headlight-1-/371768828063?fits=Car+Make%3AHonda%7CModel%3AAccord%7CCars+Year%3A2001&hash=item568f26209f:g:1RQAAOSwAL9UkcG0  и на това  http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11475085090086500&slink=g4r3ck 

Ае второто не е ОЕМ изпълнение. Ама първото ? Тоя фар да не се окаже пригоден за ксенон случайно ? Крушката е лесна. 

 

2. Дневни светлини. Имам 7.5А бушон опред, но до там. Поне така пише в двигателния отсег. Как е било решено това при тази кола ? Искам заводско, не ща диоди.

 

3. Парктроник, заден конкретно, имало ли е  ? Чудя се къде да му сложа копчето като го сложа и парктроника до месец- два. 

 

По т.3. като се видим за диагностиката, ще ти покажа как е на моята кола.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. Ксенонът е so yesterday. Ако искаш в 21-ви век, значи искаш LED. Над 400-500 лв. (с ДДС-то на митницата) за 2 крушки сигурно няма да искаш да дадеш, но има евтини и не чак толкова, които светят прилично. Аз мисля да пробвам първо с тези от 24 лири, да видя какво ще се получи. Ще свети ли колкото ксенон, ще заслепява ли насрещното движение и ей такива работи. 'Щото ако не свети както трябва отива в коша. Уж 7-мо и 8-мо поколение имат пластинки за отсичане на светлинния сноп, уж светодиодите са разположени на същите места като жичката на обикновените крушки, ама докато не се пробва няма как да стане ясно.

 

Untitled.png

 

2. Както е казал колегата, има модули, които добавят такава функционалност. Повечето модули са програмируеми. За Акордите не знам с какви крушки сте, но моят Сивик е с H4 и модулът може да пуска дългите на 25-30% (така не заслепява), а и не се износват късите, то основно те горят, а дългите са като нови.

Има поне 3 различни български, но при всички трябва малко жичкаджийство. Имаше и един немски, който се монтираше в таблото с бушоните без никакво преправяне, но и цената си я бива. Българските са от 6-7 лв. до към 40 лв. (малко наизуст говоря) в зависимост от екстрите.

 

3. Защо копче за включване на заден парктроник? Аз съм си харесал един (без дупчене и боядисване) и в клипчето с монтажа (долното на страницата) показват, как го връзват към паркинг светлините. Така като дадеш на заден и светнат крушките, ще се включва и парктроника. Може и при теб да стане така.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лед крушки, пробвах няколко вида. Няма ли 360-градусово разпръскване, нищо не свети, или диодите трябва да светят директно в рефлектора, или на самите крушки трябва да има рефлектори, които да отразяват светлината обратно в рефлектора на самият фар. За дълги, почти невъзможно да сложиш ЛЕД и на тях да монтираш ДРЛ, те са с електроника и ще им прецакаш самата електроника и ще ги изгориш. Не знам колко вата са ти дългите, но има халогенни крушки, които са пълни с газ и светят адски силно, вярно че и греят много и ако реглектора ти не е за мощни крушки ще прегори и обели, а и инсталацията ти може да се запали. Има кварцови и плазмени халогенни крушки, които светят по-силно от ледовете в същия ценови диапазон.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам коя генерация си изпробвал. Актуалната беше 7-ма, сега има такива, дето претендират да са 8-ма. Точно такива, дето светят на 360 градуса са пълен боклук по мои наблюдения. Хем не свтят, хем вадят очи на насрещно движещите се. Задължително трябва да имат "шапчици", както съм показал по-горе. Най-новите генерации използват светодиоди на Филипс и нямат нищо общо с онези недоразумения от картинката:

 

Untitled.png

 

Аз лично ще си взема от тези (в предното мнение съм объркал връзките и съм пусна два пъти към едни и същи, а вече не мога да редактирам) за проба, пък каквото ще да става. Изгледах доста сравнения, изчетох доста форуми (руски и американски) и се "навих".

Има и доста клипчета, може да погледнеш. Примерно това. Стандартен цокъл и закрепване, горе-долу 3x повече светлина на пътя и без да заслепяваш другите участници.

Относно LED-а и DRL-а не съм се замислял дали ще работи, писал съм си общо. Един колега сложи на неговата такъв модул и точно така го настрои - 30% на дългите. Той е с H4 и Osram Nightbraker, които по принцип изгарят бързо (при мен за около година), но при него вече светят втора без проблем. Аз обаче не исках никой да ми пипа електроинсталацията.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На лед технологията и е още рано. 

Интересува ме ксенона как аджеба е решен на тъпирите ? 

Сиреч, каква е разликата между моя и неговия фар. Конкретно- някой с тапирче, ако е навит да драсне едно лично да се видим за по бира. Аз смятам, че ще успея да видя каквото ми трябва. Накрая ще си поръчам 2 крушки на Н7 и каквото сабя покаже с ксенон на 55вата. 

 

Дневните светлини знам, че има варианти. Елементарно е да се върже така, че дори пускането на габарит да ги спира- правил съм го. Гледах схемата на газ инсталацията и си го вързах преди на старата кола. Идеята беше дали някой знае как е било фабрично. Така и го искам. Прелюд 3та, до колкото знам пали халогенките като дневни, 15г по- късно ми е интересно как е. А не го намирам като инфо. Иначе на 7.5А мога да навържа доста работи, в т.ч. и директно фаровете, ако го ползвам за сигнал. 

Колата ще си остане или оригинал, или най- близкото възможно. Не ми се занимава с преправяния. 

 

А за парктроника- чудех се и за преден, за това питах за копче. Иначе, заден с лепка в Али експрес / без дупчене / е $10, а такъв с датчици без дисплей, а със сирена / то там е и разликата / е толкова  в и бей. 

Има вариант и с дисплей и камера, ама трябва да мине през цялата кола кабела. Дори и само захранването да е, пак се сваля или напъва тавана. За това за всеки случай, че 6м на страх до някъде и на умения връщам назаден. А остарявам. На 30г съм. Искам да се поглезя малко, не да се ослужвам като ебач в коприва при паркиране и да се чешам по главата дали пуснах фаровете. Модула е лесен, искам обаче заводско и липсата на инфо сън не ми дава. 

 

п.п. Ако някой има или бачка в магазин за читави лед крушки Н7, за късите с цена до 50лв комплекта да казва- слагам една за проба и, ако ме изкефи плащам и бягам. Иначе купувам ксенон в събота. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз все пак ще поръчам едни H4 LED крушки и ще пиша как е като дойдат. Засега се колебая кои точно, но едните излизат около 50-тина лв., та ще пробвам първоначално с тях, може би. Да видим дали ще светят и няма да заслепяват.

А и като са LED няма да ми трябва DRL, защото аз такъв бих сложил само за да удължа живота на крушките, а тези би трябвало да изкарват доста. При мен няма вариант да забравя включил ли съм или не фаровете, защото таблото свети с различен интензитет и веднага прави впечатление. Това е със спрени фарове:

 

IMG_0186.jpg

 

С включени съм го настроил да е много по-слабо, защото вечер ми вади очите иначе.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е ти може- аз се считам вече за стар и разсеян. По- скоро разсеян, че съм само на 29г.  Даже днес си врътнах едни 15км из София без фарове. Сетих се за тях като паркирах обратно на работа... 

Иначе тествай лед крушките. 

 

п.п. На снимката ти горната лампа ми мяза на индикация за колан- мойте съболезнования. Няма по- дразнеща функция в съвременните коли. Добре, че на акорда са ме лишили от нея :) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едно ревю на крушките, които съм избрал:

 

Untitled.png

 

За 50 кинта - толкоз. Да видим само кога ще се наканя, че то и габаритите трябва да се сменят... Сега съм с LED такива на OSRAM и цветовата им температура е 4000K. Пасват си идеално с OSRAM Nightbraker Unlimited, но въпросните H4 LED са с цветова температура 6500К и габаритите ще жълтеят. Та "нагласих" още едни 10-тина лири... :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това хич да не ти е за цвета на габарита. Драсни като си купиш ЛЕД-а . И аз се замислям. Дилемата стана трилема- ксенон да набуча, Филипс екстрийм +130% или лед. 
Първото е най- силно, но без лупи ще заслепявам. Гледам, че стъклото на тъпировите е оребрено, а са със ксенон. Моето е гладко, 

Филипс знам какво могат- няма такава крушка. Но е крушка. 

Лед е наред, но ако не светят читаво, а се набия с 60лв ще се гръмна... 

А и в бг ги няма. Трябва да се разровя. 

 

За парктроник се вдоумя между :
http://www.ebay.com/itm/Black-Buzzer-Car-Parking-Sensor-System-with-Audible-Alarm-with-4-Black-Sensors/401031388604?_trksid=p2047675.c100011.m1850&_trkparms=aid%3D222007%26algo%3DSIC.MBE%26ao%3D1%26asc%3D39850%26meid%3Dd967fcd9a58c4876bc045033cf4ddd0a%26pid%3D100011%26rk%3D4%26rkt%3D12%26sd%3D172008164552 

 

и 

 

http://www.ebay.com/itm/111807630764?_trksid=p2055119.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

С оглед на факта, че не искам да развалям колата клоня повече към първото. 

 

И крушките ги намерих на оферта : 

http://www.ebay.com/itm/50W-8000LM-G7-PHILIPS-Car-LED-Headlight-Conversion-Kit-H7-Bulb-Light-White-6500K/162237869884?_trksid=p2047675.c100005.m1851&_trkparms=aid%3D222007%26algo%3DSIC.MBE%26ao%3D1%26asc%3D39497%26meid%3D8da7122278f94891aa118e943084ca8e%26pid%3D100005%26rk%3D3%26rkt%3D6%26sd%3D391603689087

 

Баси разходите се очертават. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

И на мен ми е интересно да видя как се справят тези LED крушки H4, споделете опит. :)

Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И може ли някой да напише също, какъв стандарт е цокъла на предните габарити на Хонда Акорд Купе 99? Искам да си взема нови LED крушки, но никъде не мога да намеря стандарта... Сегашните мигат като дискотека и предполагам, просто не са качествени.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги.

 

Миналата седмица ми пристигнаха ледките:

 

http://www.ebay.com/itm/172402155908?_trksid=p2057872.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

 

Светят уникално, почти няма разлика между късите(ледки) и дългите (обикновенни H1).

 

Препоръчвам силно, тези, по-горе !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А нещо при монтажа да се модифицира, има ли?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...