Jump to content
to-shiba

Загуба на мощност

Recommended Posts

Здравейте колеги,

Имам един проблем и не зная към какъв майстор да се обърна. Хондата ми губи мощност и при най-малко изкачване, карам на 5 със 100 и едно малко възвишение ми намали до 70, а бях на 2500 оборота. Това се е случвало и на 3 и 4 скорост при 3 скорост изкачих малкото хълмче, така да се каже и направо щях да изгасна, а продължавах на прав участък върнах 2 с педала до долу и не някак се задави и чак до 1 първа се върнах за да тръгна, а самото изкачване беше малко това се случи на прав участък след изказването. Имам усещането, че го прави като натискам педала по-надолу. Не зная към какъв майстор да се обърна дали е за компютърна диагностика, дали нещо друго не знам, но не ми се иска да ми бърникат по двигателя. Дали пък причината е в самата хонда защото е слабичка 1.4-75к.с. може това да е не знам не съм карал друга такава. Моля някой даде съвет какво може да е и как да постъпя за най-добре.

Благодаря!

 

Изпратено от моят Lenovo A5000 с помощта на Tapatalk

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не би да ти боксува съединителя?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм много сигурен дали е от съединителя, имах го предвид, но пък се получава само при изкачване. Ако беше и на прави участъци може би тогава бих го имал като вариант​, но не знам.

 

Изпратено от моят Lenovo A5000 с помощта на Tapatalk

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо правено ли е по колата? Евентуално последните ремонти преди да почне да го прави? Със сигурност не е от двигателя ти

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Така е от както е взета(август 2016), но ремонти са правени само по ходова част и е сменен акумулатор.

Редактирано от Vladimir_6036

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако даваш газ до долу и не върви както казваш може да ти е проблема в сместа или възпламеняването /кабели, свещи, палец, капачка, делко, ако ти придърпва виж и бобината, но не вярвам да е тя/. Ако ти е много запушен филтъра може да го прави просто си купи нов 10тина лв той си е консуматив, но наистина трябва да е много запушен чак да ти гасне... Катализатора не го пипай преди да го тестваш. Развий болтовете зад изпускателния колектор и покарай така по баира да видиш как е. Ще бучи много но да не те плаши. Ако има промяна имаш някъде запушване, но може и да е гърне, а не катализатора, не се лъжи да го махаш или ако го махнеш си го запази слушай патилия. Запушен катализатор се усеща и на прав път не е той според мен. Ако ти е съединител ще ти качва обороти... Ако са някакви сериозни проблеми би трябвало да ти светне чека. На мен ми е вадело грешки misfire. Според мен просто ти е малък двигателя щом го прави само на баир... Просто влизаш на висока предавка в баира, колата получава гориво, което не може да усвои и го чувстваш като загуба на мощност. Двигателя е просто малък аз съм 90кс комби и съм същата работа :) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не би да ти боксува съединителя?

 

Ако приплъзва веднага ще го разбере, защото ше реве, а няма да се движи. Той казва, че едва не му угаснала.

 

Виж свещите на какво дередже са и регулирай клапаните (да, наистина колата става по-жива ако е имало големи отклонения).

 

М/у другото смени гарнитурата на дросела: ;-)

http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=99872

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм сивик d15z8 аеродеск и да ти кажа като види байр направо замира.просто двигателчето е малко и няма въртящ момент.петрохан го карам с 60 макс особено ако съм натоварен,няма душа за повече.на наште хонди и трябват обороти.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...