Jump to content
rollin

Наклон на задните гуми - Accord 7 - Проблема решен

Recommended Posts

Задните гуми на колата седят леко под наклон и първоначално мислех, че съм за стенд,  но като отидох хората ми казаха че не могат да оправят нещата.
Сега вътрешния край на задните гуми се износва по бързо и това ме дразни понеже карам само с нови гуми и се налага на 2 години да ги изхвърлям.
Въпроса е:

- Някой монтирал ли е камбър кит който да изправи гумите ?
Чух че ако се смянт изцяло всички тампони и шарнири по задното окачване вероятно пак ще се оправи колата, но предполагам това е по скъпия и труден вариант. Казват че просто тампоните вече са поомекнали (не разбити) и от там иде грешката.

Ето варианти за Камбъри:
http://www.ebay.com/itm/03-07-Accord-04-08-TSX-Pilot-Odyssey-MDX-Rear-Upper-Camber-Kit-Control-Arm-/231129216804?fits=Model%3ATSX&hash=item35d05ff724&vxp=mtr

 

http://www.ebay.com/itm/New-Pair-Left-Right-Rear-Camber-Kit-2-00-4-00-Free-Shipping-/181716400855?hash=item2a4f243ad7&vxp=mtr

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето една полезна тема:
https://www.heeltoeauto.com/pitboard/?p=43

Може да дискутираме кой какво мисли след като е прочел.

 

И май това е най евтиния вариант за двете задни колела:
http://www.ebay.com/itm/03-05-06-07-Accord-04-08-Acura-TL-TSX-REAR-Camber-Kit-/311104132319?hash=item486f4054df&vxp=mtr

Редактирано от rollin

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, не си дал пълна информация.
Колата снижена ли е или сток?
Колко градуса е камбъра и в каква посока?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сток окачване, щом износва вътрешната част на гумите как трябва да е наклонена ?
Градуси не помня, но това едва ли е от значение.
Проблема е масов при тея коли.

Редактирано от rollin

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега няма нужда от сарказъм, въпроса не е хвърлен току така.
Градусите всъщност са от значение и този въпрос не е случаен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, тука проблема е по скоро ясен и искам мнение ха хора с такива коли дето са чели за проблема или са монтирали камбър кит.
Темата не е за цел диагностициране на проблема, понеже той е ясен.
Работата е кой камбър кит да си поръчам от хилядите видове дето се предлагат и има ли файда от най скъпите или и по евтините вършат същата работа.

За това съм дал линкове към няколко теми за да се прочете и научи първоизточника на масовия проблем.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинете че не притежавам този автомобил, но въпреки това исках да ви помогна. Няма да се повтори.  Инфото, което щеше да ви спести парите ще запазя за себе си, приятно пазаруване.

  • Нагоре 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кофти обидихте човека и го прогонихте...

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо говориш в множествено число след като само аз и въпросния колега сме писали в темата ?
Аз зададох конкретни въпроси, проблема е ясен и диагностициран в чужбина много преди ние да разберем за него, както даже попаднах на статии за Хонда Бюлетини в които са връщали колите в сервизите за този проблем.
Сега освен и аз да се разсърдя и да спра да пиша и да си търся лесното в чужди форуми щото от много време разбиращите хора не пишат и няма смисъл от питане тука май май...
Ни най малко пък се чувствам гузен нито съм обидил нито съм прогонвал колегата, това са си твои изводи.

И другото което е, този проблем е за конкретния модел, не съм срещал да го има при останалите.

Редактирано от rollin

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблемът не е само при този модел, и сивиците също страдат. При мен задна лява е 1.5, задна дясна 1.9 като не е натоварена. Когато съм с ремаркето е повече, но засега не ми се струва кой знае какъв проблем.

Можеш да ги сменяш предни/задни на 3-4000км примерно и ще изкарат повече, пък и на 2 години вече не е нова гума. 

Ако държиш да слагаш camber kit, на Ingalls като че ли изглежда най-малко китайски. 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.5 е добре, при акордите говорим за порядъка -2.2/-2.6 при граници -0.7/-1.3 , при такъв голям наклон въртенето не помага много много.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се значи, не знаех че го има и при сивиците.
Моята задна лява все още си е ОК и не я износва но наклона на дясната явно е повече и тя само страда.
Но хората казвт че рано или късно тоя наклон ще стане по голям за това мисля да купя и камбъри.

Ingalls четох много за тях но тези мисля им правят копия и не виждам какво по зле може да е, освен че са на двойно по ниска цена:
http://www.ebay.com/itm/03-05-06-07-Accord-04-08-Acura-TL-TSX-REAR-Camber-Kit-/311104132319?hash=item486f4054df&vxp=mtr

 

Също така се предлагат камбъри с шарнир за горната част и там само с един брой на страна може да се коригира наклона, но масово съветват шарнирите да не се пипат и да се ползват тея щанги долните...

Редактирано от rollin

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направи си твоите раздвижни!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами колега не виждам какво толкова може да е зле, освен супер некачествена гума, която би се напукала за отрицателно време, както се казва. Сам си дал линк към темата, по-горе, където ясно пише какъв е проблема с НЕоригиналните. При неоригиналните е рулетка, на каква бройка ще попаднеш, ако изобщо има такива читави бройки. При неоригиналните се залага на бързина на изработката и на количество, при такъв вариант няма как да има качества и гаранция. Драгич може би ще поясни как се правят раздвижни?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Драго сподели моля :)

Редактирано от rollin

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Копирате тея купешките.....реже се носача,втулка с обратни резби и контра гайки!Общо взето се обсъжда със стругаря

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да но май по две щанги от страна се сменят и нз дали няма да излезе правенето като на цената на 4бр нови - 90$

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Копирате тея купешките.....реже се носача,втулка с обратни резби и контра гайки!Общо взето се обсъжда със стругаря

 

Това лято и моята задница мина през тази процедура. Виждаше се на око как са наклонени. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някакви снимки имаш ли от процедурата, коя шанга точно прави и колко ти струваше?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ба си...и това ли се оказа масов проблем за модела? След като е станал известен, са можели лесно да го отстранят с такива регулируеми щанги във фейслифта поне и резервните части да са такива...

То  до известна степен е логично да се появи проблем, след като са го измислили толкова сложно- 5 линка на колело...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако мислите че това е проблем само при Акорда и Свика, се лъжете.

Има го доста и при СРВ-то,а сигурно се среща и при останалите модели.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е решен.
Отидох до един майстор тука в града и ми направи къстъм камбър китове (преправи оригиналните) за 70лв .
Сега мога да правя каквито си искам наклони :)
Ето какво представлява:
post-9862-0-76082600-1441974166_thumb.jpg

post-9862-0-59366900-1441974193_thumb.jpg

post-9862-0-95023400-1441974201_thumb.jpg

post-9862-0-14754800-1441974210_thumb.jpg

post-9862-0-79905900-1441974219_thumb.jpg

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво,проблема ти е решен кардинално.Същият проблем го има при ЦРВ-то 2г.,както отбеляза Емича,но там се оправя по друг начин :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Rollin може ли да споделиш това в кой сервиз ти го направиха понеже и аз бих искал да реша този проблем. Между другото нали спомена че е по добре на долните щанги а не на горните където е шарнира а пък ти до колкото виждам си го направил на горните. Мерси

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това ми го прави стругар и аз сам си ги сменях.
Направих го на горната защото само от една може да се коригира наклона а и трябва само тя да се преработи.
Ако решиш да преработваш долните ще трябва да правиш по два фитила на страна и става по скъпо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Rollin, понеже и мен ме сполетя същия проблем, искам да те попитам нещо.

Успя ли да регулираш наклона с този къстам камбър кит?

Питам те понеже си го направил на стабилизиращата щанга, която е с шарнир в единия край. Шарнира успява ли да натисне така главината за да я изправи и ако успява той самия в какво положение е? Напрегнат ли е?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко е ОК вече над 1 година.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@rollin, чертеж случайно да имаш? Не съм много сигурен, че ако отида при някой стругар, мога да му обясня какво искам да направи. С чертеж ще е доста по-лесно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не нямам.

Само снимки да му покажеш трябва да му стане ясно.

Ако не заповядай в Първомай, ще те заведа до човека дето прави моите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А този проблем има ли го всъщност при комби версията? А при FR-V?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите задни колела си имат необходимия наклон и за сега (26 месеца откак я имам и 11 г. откак е произведена) не е мръднал.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 14.08.2017 г. at 17:39, rollin написа:

Не нямам.

Само снимки да му покажеш трябва да му стане ясно.

Ако не заповядай в Първомай, ще те заведа до човека дето прави моите.

здравейте може ли да ми дадете по точно местонахождение или телефон на мовека който ми ги е правил в първомай 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прави ги най обикновен стругар след като му обясних какво искам да се получи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

При мен се наблюдава неравномерно износване от вътрешната страна на гумата по радиуса.

Все едно гумата подскача нагоре, надолу, минимално е, но има шум от гумата!

Проверено и потвърдено.

Гумаджиите говорят за износени амортесьори, а камбъра е -2.5градуса, което не е ОК.

Амортесьорите са ОК на 60% на стенда!

 

Ако не са амортесьори, значи ли че са тампони или пружини.

Както знам пружината държи колата изправена, амортисьора гаси трептенията!

 

Камбър -2.5 си е като за рали бегачка!:plane:

Устойчива е много в завои, нищо че е комби и 1700кг.

Редактирано от darius

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май проблема е често срещан при този модел, и моята я забелязах че има наклон на задните гуми. Споделете някакво решение.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако има изнасяне точно по вътрешната страна на гумата , значи е от страничния наклон. Сменяте горния носач с шарнира на него( говорим за седан) . Фебест ~60  лв, регулируем камбър кит ~90 лв., оригинална примерно ~150 лв от правилното място. И се регулира сходимост задължително, след като се сменят реглажните болтове, понеже обикновено са спекли жестоко. Ако пак не е в спецификации се почват останалите носачи... само по 5 на гума са. Има го и номерът със стругаря... малко по -горе е обяснен.

Редактирано от ivailopp

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Работата не е за "на око". Трябва си стенд, с точните параметри за модела и той ще каже има ли отклонение. Колелата на задният мост трябва да имат наклон (разкрачен към земята) - осигуряващ стабилност при завои, и да са затворени (в посока напред) - осигуряваща курсова стабилност. Първото се вижда с просто око, второто не, но и двете трябва да са в допуските, за да осигуряват великолепното пътно поведение (поне на комбито). Двата ъгъла се уравновесяват и поне аз нямам износване на гумите по вътрешния или външния край на протектора.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

някой има ли готов комплект за продан. че и моята задница се е разчекнала :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, някой може ли да ми изпрати актуален линк за поръчка на такива китове,защото тези в темата не се отварят. Ходих днес на стенд и задните гуми на Акорда ми имат отклонение с 1 градус. Предните гуми са добре, както и всичко по окачването на колата и амортисьорите, но този наклон сякаш с годините стана малко повече и бих желал да направя така, че да се регулира.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вътрешните болтове на долните носачи са на ексцентрик. След реглажа ли не е в допуска, или не е правен?

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...