Jump to content
Nevermore

Тропане в предната гума

Recommended Posts

Здравейте,Моят случай е следният : когато колата се движи (независимо дали на равно или на павета/дупки се чува едно доста силно тропане в преднатя дясна гума. С увеличаване на скоростта се увеличава и силата и честотата на тропане. Например до 20-25 км/ч не се чува нищо и след това започва да тропа а след 40 км/ч направо блъска. Също така когато натискам спирачката това тропане се усеща на педала и като че ли се засилва леко. При завой тропането също се усилва. Доста време беше седяла пред блока, защото имаше друг проблем, който отстраних, но сега изведнъж това се появи.Ако някой има идеи ще съм много благодарен да ми обясни като на идиот, защото аз не разбирам много много, особено от ходовата част :)Очаквам предложения :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери някой да не ти е разхлабил гайките!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Провери някой да не ти е разхлабил гайките!

Оказа се прав, колега!Едината от гайките не само беше разхлабена, но и резбата й е заминала и тя хлопаше. Сега я махнах и покарах няколко метра без нея(тоест с 3 гайки само) и тропането го нямаше (само леко се усещаше почукване като натискам по-рязко спирачката). Освен резбата на гайката се е прецакала и резбата на болта, но само в началото. Мислех си дали да се опитвам да я поправя с пила или е по-добре да се смени (сигурно има начин, но не го знам). Също така дали е опасно да карам няколко пъти с 3 гайки? Редактирано от Nevermore

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си караш кротичко няма проблем с три гайки. Иначе иди да ти сменят шпилката и да огледат останалите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не си прави експерименти да караш на три гайки, освен ако не е по-спешност или си насред нищото...Сваляй, гумата, апарата и диска и си избии шпилката от главината, набиваш новата и спиш спокойно ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И акто го направиш това нещо, освен шпилка си купи и лагер... Като я избиеш и ще се разтропа и той скоро...Едно време д13ката на жената дойде на 2 гайки на предна гума и то не на кръст!!! Просто едната не знаехме, че превърта и си мислехме, че е на 3. Карахме я как ли не и нямаше ядове. Ходи да я проверятс метчик или пила, ама ходи на стругар или шлайфист от старата школа-да знае как се прави :cool: На мен майсторчето ми ги мина и ми ги оправи,няма вече ядове :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има си чалъм за всичко, така че да не преебеш нищо. Ако лупаш с големия чук и господ неможе да ти помогне.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...