Jump to content
sCoff

Труден старт на двигателя

Recommended Posts

Запъва се магарето... Днес сутринта беше -5 и запали така:http://www.youtube.com/watch?v=BYHuPqriXBgАко е -10 гасне първия път. При второто запалване всичко е нормално и го няма това падане на оборотите веднага щом запали. Мога с леко подаване на газ да задържа колата на обороти за 3-4 секунди колкото да не изгасне. След това си работи добре.П.П. Извинявам се за лошото качество. От телефона толкова.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"This video is private." - Ми изписва когато стартирам клипа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам същата кола и като запаля оборотите се качват до 2500 след това полека лека пада на 1500 и си остава на тия обороти.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм със същите симптоми... когато е студен двигателя и при мен така се получава ,но загрее ли няма проблем с паленето.

Някой някакви идеи, като изключим бензинови помпи и филтри.. ?

Редактирано от Aleksandyr

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мене това случва като нямам много гориво :lol: или колата е спряна на наклон :bow: това е в кръга на шегата.Та по проблема със паленето и на мен като искам сутринта да я запаля малко зорно :) Ходих до едни майсторчета и ми казаха, че може да е от маслото, зашото 1- ми е за смяна и 2- маслото е 10W40??? Това 2то малко ме съмнява,но определено може да е от това, че е за смяна :wacko: П.П: Ако някой може да даде идея от какво може да е проблема ..... Да не си мълчи ;)

Редактирано от KrAsH

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно съм проспал темата. Даже май доста съм спал... Благодаря за линка. Май ще заложа на температурния датчик :wacko:

Публикувано изображение

No15 - SENSOR, THERMO (A-93) (TEC)?

Редактирано от sCoff

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може ли някой да потвърди дали това е въпросният датчик? Не ми се купува наслуки.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След смяна на въпросния датчик за температурата на входящия въздух нещата се оправиха.

Публикувано изображение

24 - SENSOR ASSY., AIR TEMP

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,Да попитам за моя Civic 6-та генерация от 97-ма (D14A4).Оплаквам се от труден (втори) старт особенно когато е по-студено. Имам познат, който кара същата хонда и се оплаква от същите симптоми.Предполагам такъв старт не е нормален, за сравнение предишната ми кола беше Fiat с FIRE мотор и палеше от четвърт оборот.Ако някой разполага с информация кой може да е въпросния датчик за температура на въздуха на 6-та генерация и ориентировъчна цена моля споделете.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И моята пали по абсолютно същия начин на -5 градуса, казаха ми че този датчик може да обясни и завишения ми разход на гориво. Дали е така и някакви цени да споделите моя двигател е d15-ka на civic 5gen

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен пали нормално при -5 градуса,даже бях чувал че умишлено хондите не палели от четвърт,да се качи масло преди това,или е глупост? Така пали моята при -23.http://www.youtube.com/watch?v=udovtXGATJs&feature=plcp

Редактирано от kvd74

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен пали нормално при -5 градуса,даже бях чувал че умишлено хондите не палели от четвърт,да се качи масло преди това,или е глупост? Така пали моята при -23.

Твоята пак доста добре се справя, въртях 10 сек докато запали.Само не ми казвайте, че "хондите така си палят".

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на -20 си паля след 3 завъртания на стартера.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...